Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2009, 18:40   #141
Galak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Model: MK III GhiaX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: zawór EGR

Nowości nie napiszę bo też mam zamiar zaślepić EGR bo obiawy mam tak jak większość z Was.
Czy w takim razie można stwierdzić, że zastosowanie zaworu EGR w silnikach Mondeo to nieporozumienie, błąd fabryczny??
Pozdrawiam

Galak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 18:45   #142
Thomas_81
ford::average
 
Avatar Thomas_81
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: wziąć na piwo
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 115KM 6-speed
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: zawór EGR

Cytat:
Napisał Galak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowości nie napiszę bo też mam zamiar zaślepić EGR bo obiawy mam tak jak większość z Was.
Czy w takim razie można stwierdzić, że zastosowanie zaworu EGR w silnikach Mondeo to nieporozumienie, błąd fabryczny??
Pozdrawiam
zawór EGR nie jest montowany tylko w silnikach mondeo lecz w większości o ile nie wszystkich markach, i nie jest to błąd fabryczny, lecz próba spełnienia pewnych norm co do jakości spalania
Thomas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2009, 08:08   #143
Thomas_81
ford::average
 
Avatar Thomas_81
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: wziąć na piwo
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 115KM 6-speed
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: zawór EGR

pozwole sobie dopisać jeszcze małą informację
jak już wspomniałem w sobotę czyściłem EGR'a, zaraz po zamontowaniu nie stwierdziłem żadnych zmian, natomiast w poniedziałek, jakby silnik lepiej się zbierał na niskich obrotach, niestety kontrolka silnika nadal się paliła, pomyślałem że pewnie trzeba wykasować błąd który wcześniej mi się pojawił (błąd dotyczył oczywiście zaworu EGR)
dzisiaj o dziwo odpalam silnik patrze na kontrolki i ku mojemu ździwieniu nie pali się kontrolka silnika, zgasiłem, odpaliłem jeszcze raz - po raz kolejny zgasła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie chciałbym przedwcześnie się cieszyć, ale mam wrażenie że czyszczenie przyniosło rezultat
Thomas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2009, 11:31   #144
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: zawór EGR

Cytat:
Napisał Thomas_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie chciałbym przedwcześnie się cieszyć, ale mam wrażenie że czyszczenie przyniosło rezultat
Pewnie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 14:06   #145
turek_1601
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Pokrzywnica
Model: Mondeo
Silnik: TD
Rocznik: 1996
Postów: 64
Domyślnie Odp: zawór EGR

Czy w takim razie nie wystarczy odpiac sterownika ERG skoro i tak jest zamkniety? Probowalem sie dobrac do niego ale nie moglem srob odkrecic sa mocno zapieczone....
turek_1601 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 18:18   #146
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: zawór EGR

jak masz sprawny egr to odpięcie pomoże ale podobno czasami jest tak, że może się zaciąć nie koniecznie w zamkniętej pozycji i wtedy nic nie da odpięcie.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 18:29   #147
glazik5
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zawór EGR

matrog wlasnie tak jak piszesz nagle, auto zaczelo mi kopcic i stracilo moc na niskich obrotach jak wlaczy sie turbo to jako tako idzie.. po puszczeniu gazu np z 3tys na luzie, obroty spadaja do 700 i wzrastaja do 900.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2009, 19:54   #148
espresso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: tddi 1.8
Rocznik: 99
Postów: 28
Domyślnie Odp: zawór EGR

Cytat:
Napisał Dziadek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) MKII 1,8TD endura to silnik z wtryskiem pośrednim , komorą wirową-czy sie mylę?
- jeśli nie , to zawór EGR to kwiatek do kożucha a jego zastosowanie podyktowano chęcią spełnienia normy euro-2,jak sądzicie? Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
a może euro-3, bo ową spełnia to auto.
espresso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 15:32   #149
slawq
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-05-2006
Skąd: Brzeg
Model: MKI
Silnik: 2.0 16V STAG
Rocznik: 1994
Postów: 231
Domyślnie Odp: zawór EGR

u mnie w MKI 2.0 16V '94 zaczęły sie kłopoty z wolnymi obrotami , strasznie szarpał, na wyższych obrotach chodził normalnie. Zaczałem grzebać w wężykach podcisnieniowych bo słyszałem dziwny syk powietrza i nic nie pomagało. Zrezygnowany ściagnąłem taki czarny kapturek z czegoś co jak później znalazłem nazywa się zaworem sterującym podciśnieniem EGR i znajduje się na ścianie grodziowej. Wygląda jak na zdjęciu z linka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (Cena szok za nowy) . Pod tym kapturkiem wystawała rurka , zatkałem palcem ale auto dalej szarpało. Nic nie widziałem w nim tylko w tym kapturku jakąś gąbkę, poruszałem tam paluchem , przedmuchałem , założyłem i jak ręką odjął. Silnik się ustabilizował i przez prawie miesiąc działal normalnie, sytuacja sie powtórzyła lecz już wiedziałem co robić... Ktoś w tym już grzebał i skutecznie ( oprócz wymiany ) zreaktywował zaworek ?
A może po prostu zaślepić sam EGR i zapomnieć o tym ?

Ostatnio edytowane przez slawq ; 03-01-2010 o 15:36
slawq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 22:04   #150
glazik5
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zawór EGR

zaślep EGR bo to nieporozumienie jest..

zwiekszy Ci sie moment obrotowy
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.