Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2013, 10:43   #71
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Po wymianie przycisków z prawej strony niestey nadal nie jest dobrze. Przez kilka dni było OK do dzisiaj. Włączam tempomat i jest OK, bo pokazuje standby ,ale nie działają przyciski po prawej stronie. Myślę że gdy wciskam + lub - tempomat się rozłącza. Wnioskuję stąd że gdy nacisnę po chwili włączenie tempomatu (po lewej) to znowu pojawia sie napis standby mimo że go nie wyłączałem.
Więc ,albo uszkodzone mam również przyciski po lewej stronie,albo coś nie tak jest z wiązką.
Oczywiście po uderzeniu w kierownicę (koło + i -)tempomat zaczyna działać...

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2013, 11:43   #72
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
... gdy nacisnę po chwili włączenie tempomatu (po lewej) to znowu pojawia sie napis standby mimo że go nie wyłączałem.
Ale tak też się dzieje jak z tempomatem jest wszystko ok. Za każdym razem jak włączam tempomat pojawia się standby, mimo że nie był wyłączany.

Może na kostce przy wiązce coś nie łączy.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2013, 22:11   #73
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za każdym razem jak włączam tempomat pojawia się standby, mimo że nie był wyłączany.
myślę, że wyłączenie silnika jest traktowane jako także wyłączenie tempomatu, więc po każdym odpaleniu silnika trzeba także włączam tempo
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2013, 16:39   #74
Ged
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Titanium LXS
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał Hyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie chodziło o zwiększanie prędkości przyciskami, nie pedałem gazu.
Hyper, u mnie zdarza się coś takiego i jest to mocno irytujące.
Czasami zdarza się też coś innego - jeżeli np. ze 110 przyśpieszam do 140 przyciskami na kierownicy i po kilka wciśnięciach "+" uderzę raz klawisz "-", to prędkość zadana spada o 1 w stosunku do prędkości początkowej (w tym przykładzie do 109).
Ged jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2013, 21:30   #75
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

skoro masz czas klikać 30 razy w klawisz na kierownicy - to co Ci szkodzi pare razy się pomylić i zacząć od nowa?
przecież wciśnięcie gazu do podłogi na 3 sekundy i nastawienie tempomatu jest takie mainstremowe :>
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 11:07   #76
Hyper
ford::average
 
Avatar Hyper
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Szczecin
Model: Passat B7
Silnik: 1.4 TSI 160KM
Rocznik: 2014
Postów: 84
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

jaceks, ale tu nawet nie chodzi o wciskanie 30 razy w klawisz na kierownicy. Równie dobrze możesz wcisnąć i trzymać, również samochód przyspieszy do tych 140 przecież. Dzisiaj jadąc do Niemiec kilka razy próbowałem zreprodukować ten problem i ani razu (na szczęście) nie wyszło. Najlepiej, aby już się nie pojawiało, bo tak jak Ged napisał, jest to irytujące.
__________________
THE WORLD IS MINE
Hyper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 17:32   #77
michal187
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Widzę że problem dość powszechny. Ja u siebie nie bardzo wiem czym spowodowana jest usterka tempomatu. Czytałem że aby go naprawić od ręki trzeba uderzyć w przyciski i powiem że czasem pomaga. Czasem wsiadam i jest wszystko ok a czasem nie działa kompletnie nic nawet standby. Podjadę do forda i zobaczymy co powiedzą.
michal187 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 20:45   #78
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

U mnie jak się okazało błędy elektroniki, w tym także tempomatu spowodowane są najprawdopodobniej skończonym akumulatorem.

Od jakiegoś czasu czułem, że czas aku się skończył, bo wyświetlał już komunikat na komputerze, dziś przy okazji wymiany sprawdziliśmy błędy i oczywiście w pamięci cała lista problemów z niestabilną szyną can i modułami, w tym tempomat, abs, itp.
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 13:50   #79
Ingen
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

hej,

JVC i jakieś wnioski, z tego c oczytam masz największe doświadczenie w walce z problemem?
Moje spostrzeżenia jeśli nie jeżdżę po dziurach i wertepach nie ma problemu. Na wakacjach 3 tyg w kraju cywilizowanym, europy zachodniej gdzie drogi są takie jak być powinny 0 problemów z tempo. Tylko przekroczyłem granicę, po kilku godzinach jazdy problem wrócił jak bumerang. Wnioskuję po tym iż coś tam nie styka, ewentualnie styka zbyt mocno gdy auto skacze na nierównościach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze bym podziękował gdyby ktoś znalazł wreszcie rozwiązanie problemu.
Poza przeprowadzką gdzieś gdzie drogi są równe jak być powinny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ingen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 14:00   #80
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Nie mam żadnego dobrego elektryka w okolicy ,więc problem nie jest rozwiązany...
Powiedzmy że w moim przypadku (jak i pewnie reszty) nie są problemem przyciski na 100%
Wczoraj popryskałem styki w taśmie od przycisków i z drugiej strony. Zobaczymy...na razie działa
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.