Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2010, 09:33   #441
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Mam podobny problem u siebie, kupić, nie kupić. Hałasuje i drga na wolnych obrotach, jak stary klekot na pompowtryskach. Jak załączę klimę klekot jest nieco mniejszy. Jak napisał przedmówca: jakie mogą być dalsze konsekwencje (jeśli będą) w przypadku zwlekania z wymianą rolek i napinacza? Nadmieniam, że koło npasowe (mała dwumasa) była wymieniana rok temu (oryginał ASO Forda).
w tym wątku pisane jest o wymianie koła alternatora ze sprzęgłem z Citroena HDi. Czy to koło jest dobre/pasuje?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może ktoś ze znawców tematu się wypowie.

__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 10-09-2010 o 09:58
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 10:16   #442
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

no tutaj konsekwencje sa tylko takie ze auto zostanie unieruchomione w miejscu w ktorym padnie ktorys z elementow napedu paska i tyle, gorzej jesli to sie stanie w nocy i jeszcze daleko od domu, u mnie akurat to sie objawilo tym ze mala dwumasa sie rozwarstwila i kawalki ocieraly o blok i walilo iskrami a z tym juz nie pojedziesz, rolki czy napinacz moga najwyzej sie zatrzec i spowodowac przetarcie paska a wiec brak pradu z alternatora, zostaje tylko kwestia tlumienia drgan bo element sprezysty napinacza sie zuzywa
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 10:51   #443
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Pioter_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze wogole nie warto tego wymieniac dopoki nic sie nie dzieje poza halasem? czy jest to tylko proba naciagniecia na kase ze strony warsztatu?
Później będziesz pewnie miał to co ja (mało komu się to podobno udało uchwycić w tym momencie) tutaj masz mój wątek - mała dwumasa (koło pasowe) zaczęło się rozwarstwiać i sypać blaszkami, opiłkami...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 12:23   #444
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
W tym wątku pisane jest o wymianie koła alternatora ze sprzęgłem z Citroena HDi. Czy to koło jest dobre/pasuje?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może ktoś ze znawców tematu się wypowie.
Ponawiam pytanie, bo mój post nieuchronnie idzie w dół i nie wiem, czy ktoś na moją wątpliwość odpowie.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 15:15   #445
deimon1
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIII Automat
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: XII/2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Mario, odpowiedź na twoje pytanie była wcześniej, o tu (klik) masz na tacy podane:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
deimon1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 15:37   #446
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał deimon1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario, odpowiedź na twoje pytanie była wcześniej, o tu (klik) masz na tacy podane:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dobra, dzięki, ale w linku który podałeś jest w ciu.... wersji altków, a ja u siebie nie mogę odczytać numerów altka. Czyli jestem w tzw. dupi....! Jak sprawdzić/gdzie patrzeć, by spisać nr producenta altka?
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 16:10   #447
deimon1
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIII Automat
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: XII/2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

robarek w trakcie przeróbki swojego alternatora (VISTEON 1S7T BC) zrobił kilka zdjęć:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na jednym widać plakietkę, może po obejrzeniu zdjęcia uda Ci się ją namierzyć u siebie.
deimon1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 16:44   #448
kiedrus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie, dziś założyłem sprzęgiełko u siebie. Alternator Vistoen z "kołnierzem". Odcięcie kołnierza brzeszczotem plus lekki szlif pilnikiem - 5 minut roboty. Mario, najlepiej zadzwoń do swojego sklepu i zapytaj o sprzęgiełko do benzyny, a oni podadzą Ci firmy i ceny no i już wybór należy do Ciebie...ja kupiłem Magnetti Marelli za 120zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiedrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 14:56   #449
Szymekmondeo
ford::average
 
Avatar Szymekmondeo
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Płock
Model: MondeoX sedan
Silnik: DuratorQ 2.0 TDCI 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Mam pytanie.Koło pasowe napedza alternator i klime a wspomaganie oddzielnie czy wszystkie trzy rzeczy bo co mechanik to co innego mowi
Szymekmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 17:25   #450
Szymekmondeo
ford::average
 
Avatar Szymekmondeo
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Płock
Model: MondeoX sedan
Silnik: DuratorQ 2.0 TDCI 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Czy podczas ruszania z niskich obrotow slysze dziwny dzwiek w silniku i gdy zawczesnie puszcze sprzeglo w czasie jazdy tez slychac ten dzwiek to moze byc wina koła pasowego?
Szymekmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.