Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2011, 12:59   #2141
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

na 100% masz DPF

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 13:31   #2142
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Dziękuję za informację. Zapomniałem dodać, że skrzynię mam manualną alo to chyba nie znaczenia. W moim modelu jaest jakiś konkretny PDF? który wymaga konkretnej procedury czyszczenia. Słyszałem że są mokre i suche filtry ale jak już pisałem nic nie byłą na temat mojej wersji silnikowej. Jak to mogę sprawdzić?
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 14:11   #2143
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Andraszi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] W moim modelu jaest jakiś konkretny PDF? który wymaga konkretnej procedury czyszczenia. [...]
DPF, kolego DPF ;-)
Jak najbardziej konkretny, suchy, bezobsługowy. Tylko silniki 1,8 były pozbawione DPF'a. Wersje z 2007 roku, jeżeli nie miały aktualizacji softu (jeżeli nie masz chwilowego zużycia paliwa, to na 95% masz starą wersję softu) nie posiadały opcji samoczynnego dopalania DPF'u. Można to było robić w trybie serwisowym w ASO lub stosując się do zaleceń instrukcji, poprzez jazdę (15-20 min), ze stałymi obrotami silnika na poziomie 3000-3200 obr/min.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 14:58   #2144
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie

Piękne dzięki. DPF oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. takie klawiaturowe przejęzyczenie. Jaką muszę mieć wresję softu abym miał samoczynne dopalanie DPF-u ??? Czy sama zmiana softu zmienia sposób "obsługi" DPF-u ? Ja do tej pory od zakupu autka rok temu przejechałem około 15 tys. km i nie dokonywałem operacji podawanej w instrukcji odnoście załączania czyszczenia DPF-u. Czy możliwe jest że sam się włączył a ja tego nie widziałem (jakie byłyby symptomy załączenia się DPF w mojej wersji autka?) i jakie ewentualnie mogą być negatywne konsekwencje tego że nie włączyłem czyszczenia filtra poprzez odpowiedni sposób jazdy ? Dodam, że aktualnie mam przebieg około 154.000 km.

Co do softu to faktycznie nie mam chwilowego spalania więc pewnie stara wersja.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 10-04-2011 o 19:16 Powód: Regulamin punkt21
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 18:27   #2145
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

A tak na marginesie to czy konstrukcyjnie silnik w mk IV TDCI 130 KM to to samo co silnik 140 KM? Czy to tylko kwestia oprogramowania czy też różnice są "głębsze" ?? Wiem, że był już wątek odnośnie silnika 130 KM w mk IV ale obejmował tylko kilka wpisów i ostatnie posty były tam w czerwcu 2010r. więc dla pewności zapytam jeszcze tutaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ot tak z ciekawości pytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 21:52   #2146
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

co do wersji softu posiadającego autodopalanie/regenerację DPF'a to nie pomogę bo kręcę na tyle dużo km, że nie mam problemu. Z tego co piszesz nie jeździsz zbyt dużo -> 15kkm/rok. Pytanie, czy auto Ci dymi? Jeżeli tak, ale to musi być wyraźne dymienie, to może już być zapchany i najlepiej pojechać do ASO na regenerację. Jeżeli nie, to przedmuchaj go na trasie i będzie ok.
Koledzy, którzy mają nowszy soft pisali, że auto pracuje na wyższych obrotach i tak jakby "ciężej" niż wynikałoby to z warunków, prędkości itp.
Generalnie wypalanie polega na tym, że wtryski podają więcej paliwa, które nie spalone trafia do filtra, gdzie (jeżeli dpf jest dostatecznie gorący) następuje jego spalenie i oczyszczenie dzięki temu filtra z sadzy w nim zgromadzonej. Dlatego, standardowa procedura wymaga obciążenia silnika (nie robi się tego na postoju) i wyższych obrotów. Tak więc najlepsza rada...co jakiś czas przejedź się za miasto i porządnie go przedmuchaj ;-)
Z tego co kojarzę wersja 130KM była tylko z automatem więc dziwi mnie że masz manuala ale z tego co wiem, to te same silniki co w wersji 140KM.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 22:32   #2147
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Pięknie dziękuję. Cóż, pozostaje teraz tylko przepalić go na trasie. Do tej pory nie zauważyłem ani dymienia ani też nie miałem wskazanych symptomów wypalania DPF.
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 23:03   #2148
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

..ja zrobiłem 90tkm i nigdy dopalania nie zauważyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 19:31   #2149
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Dzisiaj dzwoniłem do ASO w Rzeszowie w sprawie możliwości zamontowania oryginalnych roletek przeciwsłonecznych na tylne drzwi i w serwisie po numerze VIN sprawdzili przy okazji, że podobno nie mam DPF-U !!???? Czy to w ogóle możliwe? Jak więc jest z tym DPF-em przy silniku 130 KM manual w mk IV ???
Zastrzegam, że może być różnie z ich wiedzą bo odnośnie roletek podobno nie słyszeli o możliwości domontowania w ASO oryginalnych chowanych w drzwi. Ale DPF sprawdzali jak już pisałem po numerze VIN. Jutro w sprawie rolet dzwonię do ASO do części zamiennych, podobno tam mają mieć na ten temat wiedzę. Na marginesie zastrzegam, iż wiem, że temat roletek był poruszany w innym wątku. Tu dodaję to tylko na marinesie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 19:41   #2150
komariusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Skąd: Włocławek
Model: Ford Mondeo Titanium X
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie sztywnośc konstrukcji

Witam moj jest (uzywany) z 2008 r - mam kawek do garażu po niewielkich wybojach - mam wrazenie jakby cała konstrukcja nadwozia pracowała na tych nierównościach (jade naprawde powoli) a w drzwiach nawet jakby sie coś przesuwało.Czy ktos też ma tak?
komariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.