Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2012, 21:58   #11
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Odpala i gaśnie po kilku sekundach, zapowietrza sie silnik

jesli dziurka jest mala to bedzie to zalezalo od czasu stania.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 19:30   #12
ford_user
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: Odpala i gaśnie po kilku sekundach, zapowietrza sie silnik

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To sa tylko takie mity...kiedys komus pekl pasek bo niewiadomo co mial z silnikiem i tak potoczyla sie cala lektora. Tak samo jak mit z tym ze za duzy akumulator sie niedoladuje.
No własnie, też wydaje mi się, że to mit, choć jeszcze nie miałem okazji go sprawdzić. Bo co za róznica, czy wałem silnika zakręci rozrusznik czy skrzynia biegów. Fakt, że trzeba to zrobić umiejętnie, to znaczy, żeby nie było zbyt gwałtownego szarpnięcia silnikiem oraz predkość obrotowa wału ma być mniej więcej zblizona do tej, którą zapewnia normalnie rozrusznik. No i akumulator musi mieć jeszcze tyle energii, żeby zasilić całą elektronikę silnika, pompę paliwa, piezoelektryczne wtryskiwacze itp. Bardziej obawiałbym się tu o sprzegło dmumasowe niż o sam rozrząd.
Dlaczego właściwie ograniczenie miałoby dotyczyć tylko diesli, a nie silników benzynowych z paskiem rozrządu. Pytanie czy komuś na tym forum przy próbie zapalania diesla na pych faktycznie przeskoczył lub pękł pasek rozrządu?

Co do akumulatora to się nie zgodzę. Szczególnie na krótkich trasach w mieście za duży akumulator będzie notorycznie niedoładowany, co jest bardzo niezdrowe dla żywotności akumulatora. Jeśli pojemnośc akumulatora jest zgodna z zaleceniami fabrycznymi, to energia z akumulatora potrzebna na rozruch silnika jest uzupełniana już po kilku minutach jazdy i akumulator jest całkowicie naładowany. Uważam, że należy wstawiać taki akumulator jaki zaleca producent z dokładnością +/- 5Ah.
ford_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 20:19   #13
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Odpala i gaśnie po kilku sekundach, zapowietrza sie silnik

Co do tego akumulatora to tez jest mit..podaj jakiegos linka do tematu z akumulatorem a wszystko wyjasnie i wkleje wlasciwe informacje typu co jak i dlaczego.
(Mit to malo powiedziane-to jest dobry chwyt sprzedawców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na tym forum od 5-6 strony zacząłem przygode z akumulatorem. tam jest wszystko ladnie opisane o akumulatorze i o systemie ladowania w FF1, FF2.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 21:24   #14
djv88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2011
Model: mondeo / focus
Silnik: 1.8 td / 1.6 tdci
Rocznik: 1998 / 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Odpala i gaśnie po kilku sekundach, zapowietrza sie silnik

z gory przepraszam ze powracam do tego tematu nie zbadajac jeszcze przyczyny , ale we wtorek musialem zluzbowo wyjechac do hamburga i auto zostawilem pod firma , wrocilem dzisiaj wieczorem i auto odpalilo bez najmniejszych problemow bez jakiegokolwiek gasniecia ( temp. byla chyba ok 6-7 stopni )
wiec tutaj nie rozchodzi sie o czas postoju samochodu , lecz o temperature...
mial ktos podobny przypadek? badz wie czy to moze byc cos innego niz owy przewodzik ?
djv88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 21:43   #15
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Odpala i gaśnie po kilku sekundach, zapowietrza sie silnik

watpie ze o temp.
ale tez to rozwiewa podejrzenia z nieszczelnoscią-o i;le nie zostawiles nikomu kluczyków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ile miales w baku paliwa?
sprawdz tez czy to od tego nie zalezy.

Pisales ze nic nie wyswietla ale zadnej diagnostyki nie robiles..potrzeba by bledy sprawdzic.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 15:08   #16
binex
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-04-2011
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Odpala i gaśnie po kilku sekundach, zapowietrza sie silnik

Mi też nie odpalał w niższych temperaturach. Przy wyższych temperaturach nie było problemu.
Wszystko było winą, że do filtra paliwa dostawało się powietrze.

Paliwo nie cofało się do baku - jak zassałem paliwo z przewodu od filtra paliwa to odpaliłem samochód - bez uszczelnionych przewodów.

Na końcu przewody filtra zostały uszczelnione silikonem.

Aktualnie nie mam żadnych problemów.
binex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2012, 15:30   #17
Sender
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Koluszki
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Odpala i gaśnie po kilku sekundach, zapowietrza sie silnik

witam.
miałem taki problem rok temu. pomogła wymiana filtra paliwa. wyskakiwały mi też błędy. wymień proponuję filtr - najtańszy środek zaradczy . może pomoże ??
foki (moje zdanie) są bardzo czułe na filtry (zanieczyszczone nawet w minimalnym stopniu).
pozdrawiam.
Sender jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.