Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2014, 22:36   #131
mireczek32a
ford::amateur
 
Imię: mirek
Zarejestrowany: 22-05-2009
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

O ile sie nie myle w mondkach jest sprezarka FS10 a uszczelnienia czolowe dostaniesz w sklepie internetowym Laser-Sinex.pl zreszta sa tam cale zestawy naprawcze do tej sprezarki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a wymiary uszczeniacza czolowego sa tam podane

mireczek32a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2014, 18:34   #132
Radmon
ford::average
 
Avatar Radmon
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Ostrzeszów
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 86
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

kupiłem uszczelniacz w intercars za 40 zł wczoraj wziąłem się za wymiane i wszystko jakoś poszło jutro tylko nabić i będzie git
Radmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2014, 16:38   #133
mireczek32a
ford::amateur
 
Imię: mirek
Zarejestrowany: 22-05-2009
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Hipesz czy jezeli cisnienie na czujniku niskiego cisnienia jest za male to czujnik nie poda napiecia na pin we wtyczce czujnika wysokiego cisnienia. Bo kupilem czujnik niskiego ale po wymianie dalej nie ma napiecia na czujniku wyskiego , zastanawiam sie czy gdzies nie mam nieszczelnosci choc niby minimalne cisnienie jest.
mireczek32a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2014, 18:19   #134
Hipesz
ford::average
 
Imię: Hipesz
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Było PL teraz IRL
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Dokładnie, za niskie ciśnienie czynnika nie uruchomi czujnika. Sprawdź czy do czujnika niskiego ciśnienia dochodzi napięcie 12V, być może gzieś jest przerwany kabel. Napięcie na ten czujnik przychodzi z bezpiecznika F82 /7,5A/
Ja do sprawdzenia ciśnienie używałem czegoś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przy wyłączonej klimie na końcówce niskiego ciśnienia wskazówka dochodziła do 100 a po uruchomieniu oscylowała w zielonym polu.
U mnie okazało się, że przerwany był jeden kabelek przy wtyczce czujnika niskiego ciśnienia. Na oko wszystko wyglądało ładnie, dopiero pociągnięcie za kabelki ujawniło przerwę. Możesz użyć trochę siły przy próbie ciągnięcia.

Ostatnio edytowane przez Hipesz ; 21-07-2014 o 18:47 Powód: dodatkowe informacje
Hipesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2014, 19:04   #135
mireczek32a
ford::amateur
 
Imię: mirek
Zarejestrowany: 22-05-2009
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Jesli by nie dochodzilo napiecie to zwarcie pinow na czujniku nieskiego napiecia by chyba nie powodowalo uruchomienia sprezarki i wentylatora, a po ich zalaczeniu wydaje mi sie ze ta rurka co powinna byc lodowata taka by byla wiec chyba jest za niskie cisnienie , bo pomimo zalaczenia sprezarki nic nie chlodzi , wydaje mi sie ze ten co mi nabijal klime nabil ja bardzo malo albo mam nieszczelnosc, gdzies w ukladzie tak czy tak musze sprawdzic to ale juz nabic u kogos innego, Dam znac co dalej , dzieki za pomoc
mireczek32a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2014, 09:37   #136
Hipesz
ford::average
 
Imię: Hipesz
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Było PL teraz IRL
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Mireczek32a: Dokładnie, wynika z tego, że masz za mało czynnika w układzie. "Pozdrowienia" dla pana napełniacza.....

Ostatnio edytowane przez Hipesz ; 28-07-2014 o 20:57 Powód: literówka
Hipesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 19:46   #137
toskania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2010
Skąd: Marki
Model: MK3 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Podłączę się pod temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam Forda Mondeo z 2005r. z klimatronikiem. Problem z klimą polega na tym, że jest w miejskim ruchu, w korku po prostu niewydolna. Spodziewam się jakiejś usterki, bo na trasie wszystko działa idealnie, natomiast w korku, czy chociażby przy dłuższym oczekiwaniu na zmianę świateł najpierw odczuwam podwyższenie temperatury u wylotu. Robi się cieplej, aż w końcu za którymś tam postojem pod światłami powietrze jest ciepłe a rośnie temperatura silnika (chłodnicy). Ratuje mnie wyłączanie klimy jak widzę postój lub wręcz jej nieużywanie w warunkach miejskich. Oczywiście klima jest po wiosennym serwisie, oczyszczona, odgrzybiona, uzupełniona. Nie ma ubytków czynnika, czyli szczelna. Co to może być???
toskania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 20:58   #138
mikeman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2010
Skąd: wgm
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 43
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

A to ciekawe, u mnie od 2 dni jest podobnie: zauważyłem, że jak włączyłem klime to co jakiś czas silnik jakby tracił częśc mocy i wtedy faktycznie z wylotów leciało zimne powietrze, przez pozostałą część czasu powietrze było ledwie chłodnawe, a na zewnątrz 35 stopni. Co jakiś czas słyszałem także syk jakby się jakiś gaz ulatniał, ale w kabinie nie było czuć nic dziwnego.
mikeman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 09:38   #139
Hipesz
ford::average
 
Imię: Hipesz
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Było PL teraz IRL
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

mikeman - jeżeli słyszysz syczenie to znaczy, że masz za mało czynnika w klimie.
Hipesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 23:08   #140
mikeman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2010
Skąd: wgm
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 43
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Otóż pudło. Klimę miałem serwisowaną miesiąc temu. Okazało się, że winowajcą był... Zepsuty wiatrak chlodnicy. Dlatego klima się co chwilę wyłączała i miała za duże ciśnienie na postoju. Dobrze,że sie nie zagotowałem i od razu pojechałem wymienić. W każdym razie 700zł poleciało, chociaż przynajmniej i klima działa i wiem,że nie zrobie kuku silnikowi.

Toskania- radzę sprawdzić wiatrak chłosnicy, bo wygląda na to, że to może być to samo. Miałem dosyć podobnie.
mikeman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.