Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2022, 13:52   #5901
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,529
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

przeczytaj kilka postów wstecz
wystarczy ~30

Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2022, 19:00   #5902
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Edycja: Jeśli chodzi o polski język to zaczął już gadać. Zostało tylko pytanie o to pauzowanie.

Mam już zamontowany moduł CS7T-14D212-AB, wiązka leniuch, mikrofon, manetka z voice do radia Sony polift 2016 rok. Jeśli chodzi o parowanie to gada do mnie po polsku, ale jak już nacisnę voice to gada po niemiecku. Jak zmienię język w samochodzie na angielski to gada po angielsku.
Da się jakoś ustawić język polski dla voice? Radio ma angielski język? Drugie pytanie, czy da się jakoś pauzować muzykę bluetooth bez przechodzenia do innego trybu odtwarzania?

Ostatnio edytowane przez wojciech.k ; 14-09-2022 o 19:09
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2022, 23:39   #5903
mmarcino82
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Chciałbym sobie zrobić wiązkę do BT, i mam kilka pytań:
1. Jaką średnice przewodów wybrać: 0.5mm2, 0.75mm2? Czy to ma jakieś znaczenie który kabelek jaką powinien mieć średnice?
2. Jaką jest oryginalna długość wiązki? Zastanawiam się czy zwiększenie ponad standard nie będzie powodować dodatkowej rezystancji w całej instalacji?
3. W schemacie jest wskazane aby użyć np. przewodów ekranowanych, 3 żyłowe ekranowane są zwykle w sprzedaży kable sterownicze, czy myślicie że się nadadzą? Niczego nie znalazłem dedykowanego do audio ekranowane w 3 żyłach.
4. Jakie konektory pasują do wtyczki BT lub gdzie to można kupić? Znalazłem podobne (000979009 ) ale nie wiem czy będą pasować? Są jeszcze na aliexpres ale nie chce czekać 2 miesięcy aż przyjdzie to z Chin.
5. Gdzie się wpinacie nową wiązką do radia, tj. czy wlutowujecie się w istniejące przewody prowadzące do radia czy używacie jakiejś kostki do podłącznie się między radiem a modułem BT? Jak to jest zrobione w oryginale?

Przeszedłem przez wiele stron tego wątku ale nie znalazłem odpowiedzi na te pytania. Za każdą pomoc i informacje z góry dziękuje.
mmarcino82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2022, 08:36   #5904
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 167
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

0,75 to bardziej w lodówie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... no i nie za bardzo wszedłby taki do złączki 54-pin.
W niektórych dokładniejszych schematach jest zawarty i przekrój kabelków (przykładowy załączam).
Jeśli chodzi o piny - to te wspomniane niekoniecznie - bo mają one z boku taki rancik, który uniemożliwia ich suwliwe wsunięcie do złączki (one są ew. do tej wtyczki w radyjku).
Teoretycznie takie tam - nie pasują - praktycznie wejdą... ale więcej trzeba będzie zniszczeń niż to warte (na upartego można te boczne ścianki uciąć dobrymi nożycami... ale nadwyręży się dość skomplikowaną konstrukcję tego pina)
Jeśli chodzi o długość to przykładowo nasze Leniuchy BT/VC mają w standardzie w najkrótszym miejscu ok. 110 cm, co pozwala umieścić moduł nawet w miejscu fabrycznym.
Wszystko jest zbudowane na zasadzie P&P, czyli żadnego lutowania w aucie... wtykamy i po robocie.
Konieczne są do tego odpowiednie wtyczki i gniazdka do radia oraz ich dodatkowe złączki (z tej dużej kości) + oczywiście piny.

W razie czego wszystkie części i piny mamy na stanie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg grubość kabli złącza.jpg (88.0 KB, 79 wyświetleń)
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2022, 22:43   #5905
mmarcino82
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za podesłanie info o gróbości okablowania. Podeślesz może oznaczenie szarej kostki w którą wpina się model BT oraz kostki która idzie do mikrofonu? Podzielisz się może jakimiś szczegółami, jak gdzie kupiłeś konektory i kostki? Gdzieś w PL czy sprowadzałeś z Chin?
Dzięki
mmarcino82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2022, 18:38   #5906
Robgie
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2013
Model: Mondeo MK5, Fiesta MK7
Silnik: 2.0, 1.6
Rocznik: 2015, 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Potrzebuję pomocy w nakierowaniu co jest nie tak.
Fiesta 2010, wymienilem moduł 488 na 8M5T-19C112-AR. Zaktualizowałem z pebdrive. poszło ok. Uruchomiłem w forscan opcje BT. Mam teraz w menu radia BT Audio i IPhone.
Bez problemu łaczy sie z Ford Audio w trybie multimedia. Jak sie połacze i np wlacze Youtube to w telefonie cisza, czyli strumieniuje dzwięk. Jednak w głośnikach cisza. Na wyswietlaczu w radiu tez nie ma info o czasie utworu. Jak podłaczam USB widze utwory. moge wlaczyć i też cisza. Na wyświetlaczu też nie ma info o czasie utworu tylko ekran AUX.
Sprawdzilem i wejscia AUX jest podłaczone do modulu BT pod 35,36,37.
Co jeszcze musze zrobić zeby usłyszeć dzwięk w głosnikach?
Robiłem to kiedyś w S-max i działało lata.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg aux wyjscie.jpg (18.0 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg usb.jpg (5.8 KB, 42 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Robgie ; 04-10-2022 o 19:55
Robgie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2022, 13:04   #5907
papalazzo
ford::amateur
 
Avatar papalazzo
 
Imię: lolopolo
Zarejestrowany: 06-06-2021
Skąd: ze swiata
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 benzyna/flexfuel
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam,
Podlacze sie do tematu, mam dwie sprawy - ;

1.Widze ze jest tu @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , chciałbym poprzez forum serdecznie ,naprawdę serdecznie podziękować panu z tej firmy , dostałem poza super wiazka również pomoc ,informacje ,profesjonalizm i empatia ujmuje człowieka za serce , sa jednak ludzie którzy maja pasje ale potrawia tez sie nia (za darmo!!!!!!)podzielić dzieki.

2. Druga

Druga sprawa dotyczy bezpośrednio tematu BT/VC ford focus mk2 2008 , chodzi konkretnie o manetkę (pilot) radia, u mnie jest pod kierunkami , zamontowałem nowa z funkcja "voice" lecz niestety nie załącza sie Voice Command , wszystko inne działa perfekt, mógłbym prosic o jakas pomoc , rade, z gory dziękuję i pozdrawiam wszystkich
papalazzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 22:27   #5908
mmarcino82
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Oznaczenie na schemacie

Na schemacie Bluetooth Voice Connectivity jest jakieś oznaczenie w kształcie czarnego obróconego o 45 st. kwadratu. Czy wiecie co on oznacza? W całej wiązce ma on oznaczenia zaczynające się od ST i np. ST_MIC_1 albo ST_GPS_1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
mmarcino82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 22:35   #5909
mmarcino82
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Oznaczenie na schemacie

Czy to oznacza że ekran przewodu mam uziemić tzn. podpiąć do GND?

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
mmarcino82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 10:50   #5910
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,841
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Sam kwadrat to pierwsze widzę chyba, ale jest na ekranie całego przewodu mikrofonowego, trzeba ten ekran dołączyć do masy, ale tylko z jednego końca przewodu.

Bump:
Cytat:
Napisał Robgie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak w głośnikach cisza. Na wyswietlaczu w radiu tez nie ma info o czasie utworu. Jak podłaczam USB widze utwory. moge wlaczyć i też cisza. Na wyświetlaczu też nie ma info o czasie utworu tylko ekran AUX.
Sprawdzilem i wejscia AUX jest podłaczone do modulu BT pod 35,36,37.
Co jeszcze musze zrobić zeby usłyszeć dzwięk w głosnikach?
Robiłem to kiedyś w S-max i działało lata.
Ja dokładałem do Focusa MK3, wcześniej miałem podstawowe radio z USB. Telefon łączył się z samochodem, ale w menu radia nie dało się wybrać BT, jak się wybierało AUX i dalej niby BT, to się radio na to nie przełączało i zostawało na AUX po kablu. Musiałem wymienić ACM.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.