Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2016, 19:45   #81
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał taajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do wstecznych moim zdaniem to jest led. Nie widziałem tam żadnej żarówki. Mało tego nawet nie widzę za bardzo możliwości demontażu tego kloszu na klapie. Chyba że ja coś przeoczyłem ?

Ps. Mówię o wersji kombii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Nie będę się sprzeczał - nie widać za bardzo co tam jest. Ale światło wstecznego to jakieś takie nie ledowe, Zresztą kto tam patrzy jakie to światło na wstecznym tak naprawdę jest - moim zdaniem można trzymać żarówkę. No chyba żeby jakoś znacząco poprawiało oświetlenie przy cofaniu - no to może warto rozważyć

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2016, 19:54   #82
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie będę się sprzeczał - nie widać za bardzo co tam jest. Ale światło wstecznego to jakieś takie nie ledowe, Zresztą kto tam patrzy jakie to światło na wstecznym tak naprawdę jest - moim zdaniem można trzymać żarówkę. No chyba żeby jakoś znacząco poprawiało oświetlenie przy cofaniu - no to może warto rozważyć
Na moje oko, to tam wsadzili pojedyńczą diodę z tych diód z których zbudowane są tylne światła. pojedyńcza dioda pewnie dość słabo świeci i stąd to złudzenie.

Ja nie widzę nigdzie możliwości zdjęcia tego klosza na klapie, a nawet na allegro klape tylną sprzedają razem z lampami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Poza tym prawda jest taka, że kombi ma tak mocne tylne światła stopu, że żadne wsteczne nie jest potrzebne przy cofaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - szkoda zachodu.
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2016, 20:04   #83
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał taajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym prawda jest taka, że kombi ma tak mocne tylne światła stopu, że żadne wsteczne nie jest potrzebne przy cofaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - szkoda zachodu.
Z tym stopem to prawda - nawet pozycyjne dają czadu. Wydaje mi się natomiast, że na forum UK widziałem jak ludzie dyskutowali dokładkę drugiego cofania z drugiej strony - przez wymianę lampy na wersje kontynentalną. Tyle, że nie pamiętam czy kombi czy HB - no i czy robi to różnicę
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2016, 20:56   #84
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał taajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż się jutro przyjrzę dokładnie, z instrukcji wynika że niby kierunki w kombi są jednak na ledach, a światła wsteczne na żarówkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czemu mi się wydawało ze kombi ma full led w tyle.


W moim HB z instrukcji wynikało, że światło cofania jest w bocznej tylnej części, a nie w klapie bagażnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2016, 21:36   #85
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym stopem to prawda - nawet pozycyjne dają czadu. Wydaje mi się natomiast, że na forum UK widziałem jak ludzie dyskutowali dokładkę drugiego cofania z drugiej strony - przez wymianę lampy na wersje kontynentalną. Tyle, że nie pamiętam czy kombi czy HB - no i czy robi to różnicę


Ja w HB mam światło cofani z dwóch stron. Jak zmieniłem na żarówki ledowe to wszystko z tylu jest po prostu jasneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 07:41   #86
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał kubiba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w HB mam światło cofani z dwóch stron. Jak zmieniłem na żarówki ledowe to wszystko z tylu jest po prostu jasneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ups ... czytałem to jakiś czas temu, pamięć zawodzi - może to oni dokładali drugie przeciwmgielne? Ile mamy przeciwmgielnych z tyłu?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 05:08   #87
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Wczoraj zabrałem się za lampki oświetlenia podłoża.
Ledy kupione na ebayu, na szkielecie żarówki rurkowej 31mm.
Demontaż lampek był prosty, zatrzaski są dobrze widoczne od spodu lusterka.
Rozdzielenie klosza z obudową było już większa męczarnią, ale trochę wysiłku i klej w końcu dał za wygraną.
Montaż ledów, kilka kropel kleju na łączeniu klosza z obudową i po krzyku.
Efekt warty zachodu.

Światła oświetlenia tablicy rejestracyjnej wymieniłem kilka dni temu. Kupiłem gotowe lampki na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Pasują od MK4. Demontaż i montaż bezproblemowy.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Ostatnio edytowane przez Pitol321 ; 13-12-2016 o 05:22
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2016, 08:40   #88
J_QuestWRO
ford::beginner
 
Avatar J_QuestWRO
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mkV kombi Titanium
Silnik: 2.0 150PS -> 180PS by Tedi_K
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

To chyba najtańsza obecnie oferta na kompletny zestaw Puddle Lights.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

w drodze...
__________________
Poprzednio: Mondeo mkIV, 2.0 (140PS), 2013
Małżonka również w branży-
FF MK2FL 2009, 1.6L, 100KM;FF MK3, 2014, 1.0L, 125KM
J_QuestWRO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2017, 13:35   #89
krissd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Model: fiesta
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Witam, a czy ktoś mógłby doradzić co się mogło stać że kiedyś moje puddle lamps zapalały się przy każdym otwieraniu drzwi/klapy bagażnika, a od pewnego czasu zapalają się raz na jakiś czas...wręcz bardzo rzadko. Lampki oryginalne, nigdy nie były wyciągane/zamieniane. Auto z 2015r. Pozdrawiam.
krissd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2017, 23:02   #90
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał krissd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, a czy ktoś mógłby doradzić co się mogło stać że kiedyś moje puddle lamps zapalały się przy każdym otwieraniu drzwi/klapy bagażnika, a od pewnego czasu zapalają się raz na jakiś czas...wręcz bardzo rzadko. Lampki oryginalne, nigdy nie były wyciągane/zamieniane. Auto z 2015r. Pozdrawiam.


Zaciągasz hamulec ręczny? Ostatnio zauważyłem, że lampki zapalają się jak jest zaciągnięty hamulec ręczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.