Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2011, 13:06   #1
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie czarny osad w paliwie

Jako że wybija w moim mondeo sporadycznie sprężynka(przed rokiem nowa pompa i wtryski) wziąłem próbkę paliwa z przelewu na filtrze paliwa,odczepiłem przelew i nalałem do czystego szkła.na dnie tego szkła zaobserwowałem drobiny,jakby mak.w pracy wziąłem to pod mikroskop i wygląda to jak drobiny węgla albo sadzy,po przejechaniu palcem po drobinie brudzi na czarno.są to te słynne opiłki? jak nie,to co?według mnie paliwo które wraca do baku powinno być idealnie czyste bo przeszło już przez filtr w drodze do pompy.


Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 19-02-2011 o 18:58 Powód: kosz
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 13:43   #2
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: czarny osad

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako ze wybija w moim mondeo sporadycznie sprezynka(przed rokiem nowa pompa i wtryski) wzialem probke paliwa z przelewu na filtrze paliwa,odczepilem przelew i nalalem do czystego szkla.na dnie tego szkla zaobserwowalem drobiny,jakby mak.w pracy wzialem to pod mikroskop i wyglada to jak drobiny wegla albo sadzy,po przejechaniu palcem po drobinie brudzi na czarno.sa to te slynne opilki? jak nie to co,wedlug mnie paliwo ktore wraca do baku powinno byc idealnie czyste bo przeszlo juz przez filtr w drodze do pompy.
Tez to widzialem w paliwie ( wlasnie na powrocie z pompy), pojawilo sie w trakcie czyszczenia ukladu wtryskowego dodatkiem !!! nie mam pojacia co to jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 19:01   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: czarny osad w paliwie

Jak nikt tego nie zauważył albo nie miał to proszę o opis tych opiłków z pompy,jak one wyglądają bo jedni piszą o mączce inni o opiłkach
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 08:48   #4
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: czarny osad w paliwie

Wczoraj odkrecilem na pompie regulator cisnienia-zawor,tam jest takie sitko i u mnie bylo idealnie czyste,skad te czarne punkty,czasteczki w paliwie na przelewie?
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 00:26   #5
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: czarny osad w paliwie

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skad te czarne punkty,czasteczki w paliwie na przelewie?
podłącz oddzielne naczynka do przelewów w każdym wtryskiwaczu (tzw. próba przelewowa) i włącz silnik. ręki nie dam sobie uciąć ale na 90 % z 1-2 wtryskiwaczy będzie na przelew szło ciemnie/brudne paliwo a z reszty czyste.
moja teororia jest taka, że jak wyłączasz silnik to jeśli są nieszczelności/pęknięcia w obudowie wtryskiwacza po stronie niskiego ciśnienia to olej silnikowy wpływa do obudowy wtryskiwacza i potem po rozruchu silnika na początku daje z przelewu czarne paliwo. po pewnym czasie jak ze zbiornika przez pompę do wtryskiwacza idzie czyste paliwo to powoli paliwo czyste miesza się i wypiera na przelew to zanieczyszczone paliwo i robi się coraz jaśniejsze. oczywiście przy długotrwałym takim uszkodzeniu brud dostaje się w dużej ilości do zbiornika przelewem i go zanieczyszcza. wtedy już paliwo docierające ze zbiornika do pompy jest zabrudzone.
to jest tylko teoria ale poparta długotrwałymi "zabawami" z moimi wtryskiwaczami. czasem było tak, że jak widziałem, że z jednego leci na przelew brudne paliwo (przy próbie przelewowej) to go wykręcałem czyściłem, składałem na nowo i problem ustępował

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 22-02-2011 o 00:30
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 01:08   #6
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: czarny osad w paliwie

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podłącz oddzielne naczynka do przelewów w każdym wtryskiwaczu (tzw. próba przelewowa) i włącz silnik. ręki nie dam sobie uciąć ale na 90 % z 1-2 wtryskiwaczy będzie na przelew szło ciemnie/brudne paliwo a z reszty czyste.
moja teororia jest taka, że jak wyłączasz silnik to jeśli są nieszczelności/pęknięcia w obudowie wtryskiwacza po stronie niskiego ciśnienia to olej silnikowy wpływa do obudowy wtryskiwacza i potem po rozruchu silnika na początku daje z przelewu czarne paliwo. po pewnym czasie jak ze zbiornika przez pompę do wtryskiwacza idzie czyste paliwo to powoli paliwo czyste miesza się i wypiera na przelew to zanieczyszczone paliwo i robi się coraz jaśniejsze. oczywiście przy długotrwałym takim uszkodzeniu brud dostaje się w dużej ilości do zbiornika przelewem i go zanieczyszcza. wtedy już paliwo docierające ze zbiornika do pompy jest zabrudzone.
to jest tylko teoria ale poparta długotrwałymi "zabawami" z moimi wtryskiwaczami. czasem było tak, że jak widziałem, że z jednego leci na przelew brudne paliwo (przy próbie przelewowej) to go wykręcałem czyściłem, składałem na nowo i problem ustępował
A moze nieszczelnosc na pompie, tam gdzie zasysa paliwo, moze pompa wciaga odrobine oleju od strony napedu/rozrzadu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to by mialo ses, olej sie rozciecza w paliwie i jest niewidoczny ale zawarte w nim drobinki sadzy zostaja i sa widoczne !!! Okreslenie "silnik spala olej" morzna by traktowac doslownie w takim przypadku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 22-02-2011 o 01:13
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 08:23   #7
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: czarny osad w paliwie

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A moze nieszczelnosc na pompie, tam gdzie zasysa paliwo
ale wtedy by było zanieczyszczone we wszystkich wtryskiwaczach a ja pisałem o sytuacji kiedy z pojedynczego wtryskiwacza wychodzi brudne paliwo na przelew a z pozostałych przelewem wylatuje zupełnie czyste
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 11:12   #8
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: czarny osad w paliwie

Robilem juz probe przelewowa,wszystkie 4 wtryski mialy po 14 ml w ciagu 4min.,paliwo bylo idealnie czyste.Pozdr.
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.