Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2016, 07:06   #1
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Ułożenie silnika na poduszkach

Witam, słyszałem, że po wymianie poduszek silnik trzeba na nich ułożyć, u mnie w sumie poduszki nie były wymieniane tylko silnik i zakładam, że mechanik po prostu go założył i tyle, ciekawi mnie czy z tym układaniem to prawda, że trzeba to robić ? Jak tak to na czym to polega ? Bo gdzieś czytałem, że trzeba poluzować któreś śruby, odpalić silnik aby chwile pochodził, zgasić i przykręcić, ale czytać to sobie można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 14:54   #2
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,608
Domyślnie Odp: Ułożenie silnika na poduszkach

Dokładnie tak jak piszesz. Mnie mechanik wymieniał wszystkie poduchy, przykręcił ale nie dokręcał, odpalił, wtedy podobno silnik sam się dobrze ułoży, potem dociągnął śruby. Jest jak na razie wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 15:27   #3
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Ułożenie silnika na poduszkach

No więc trzeba przetestować, w sumie jestem sceptycznie nastawiony, że coś to pomoże, ale nic to nie kosztuje więc spróbować można, a mechanik 100% tego nie zrobił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 15:36   #4
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,608
Domyślnie Odp: Ułożenie silnika na poduszkach

A co Ci się dzieje z silnikiem że chcesz luzować poduchy? Drgania na budę się przenoszą?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 07:11   #5
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Ułożenie silnika na poduszkach

Dokładnie tak, no i prawdopodobnie któraś i tak jest dobrze rozwalona, bo przy ostrzejszym ruszaniu czuć i słychać dosyć irytujące walnięcie, które nie pochodzi na pewno z zawieszenia. Dzisiaj będę na kanale to obejrzę jak wygląda lizak i pozostałe.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 13:48   #6
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie Odp: Ułożenie silnika na poduszkach

Cytat:
Napisał Haden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak, no i prawdopodobnie któraś i tak jest dobrze rozwalona, bo przy ostrzejszym ruszaniu czuć i słychać dosyć irytujące walnięcie, które nie pochodzi na pewno z zawieszenia. Dzisiaj będę na kanale to obejrzę jak wygląda lizak i pozostałe.
Daj znać, ciekawy jestem jak to będzie u ciebie bo u mnie buda też się trzęsie. Czytałem, że najczęstszym winowajcą jest poduszka skrzyni (ta na dole tzw. ósemka, ty chyba to nazywasz lizak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) chociaż mnie osobiście się wydaje bardziej prawdopodobne, że winowajcą jest któraś z bocznych poduszek.
Niestety jeszcze nie znalazłem czasu żeby się bliżej temu przyjrzeć, więc czekam na info od ciebie.
silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 20:26   #7
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Ułożenie silnika na poduszkach

No i niestety mi też się tym razem nie udało sprawdzić, brakło czasu, na oko to się nie zobaczy hehe, u mnie dochodzą jeszcze 2 delikatne szarpnięcia przy dodawaniu bardzo delikatnie gazu i puszczeniu gazu, albo też mocniejsze "uderzenie" przy pocniejszym wciśnięciu gazu, zawieszenie odpada, więc zostaje któraś poduszka i obstawiam w sumie wszystkie, że w jakimś stopniu są wyrąbane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 15:29   #8
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie Odp: Ułożenie silnika na poduszkach

Ja wczoraj zrobiłem tylko taki organoleptyczny test tych dwóch górnych bocznych poduszek. Nie wiem na ile to jest miarodajne, ale zauważyłem tylko tyle, że po dotknięciu poduszki czuć na niej wibracje a po dotknięciu nadwozia zaraz przy mocowaniu tejże poduszki wibracje są prawie nie wyczuwalne.
Dolnej tej pod skrzynią jeszcze w ten sposób nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że największe wibracje mam na pedałach co by wskazywało właśnie na nią.
Może w weekend mi się to uda ogarnąć jak czas pozwoli...
Ona trzyma silnik w osi samochodu, więc jeśli u ciebie coś wali przy ruszaniu to bym tym bardziej ją obstawiał.
silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 06:43   #9
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Ułożenie silnika na poduszkach

No ja też właśnie obstawią bardziej tą pod skrzynią, ciekawi mnie tylko czy to będzie takie proste jak się przyjrzałem mocowaniu tego i sobie poradzę sam na kanale, czy lepiej zostawić to bardziej ogarniętym mechanikom heh

Nawet sobie pomału szukam, tylko nie wiem czemu nie ma nigdzie do 2.0, kończą się na 1.8...

Ostatnio edytowane przez Haden ; 14-04-2016 o 06:51
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 07:56   #10
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie Odp: Ułożenie silnika na poduszkach

Spokojnie sobie poradzisz. Zerknij na to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Gość przy wymianie odkręca też ten uchwyt na silniku, ale na jakimś innym filmie widziałem, że udało się nawet bez tego.
Wpisz sobie na youtube "engine mount focus mk1" i pooglądaj inne - jest ich sporo.
silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.