Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2014, 08:26   #1
rolka82
ford::beginner
 
Imię: Dorota
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie woda na rolecie (kombi)

Witam wszystkichGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że temat o wodzie w bagażniku pojawiał się już kilkakrotnie ale mój problem jest nieco inny. Prawdopodobnie woda dostaje się po słupkach tylnych na roletę przez zużytą uszczelkę pod listwami dachowymi. Na moim dachu są chyba jakieś nietypowe listwy i nie wiem jak je zdjąć (foto). Przejrzałam forum, neta też ale mowa jest tylko o tym jak wydłubać dachową listwę maskującą lub rozpisują się o typowych relingach. Czy to śruba jakaś, czy zaślepka tylko? pojęcia nie mam jak to zdjąć. Nie chcę czegoś połamać, zniszczyć. Będę wdzięczna za każdą okazaną pomoc kobiecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CAM00064.jpg (96.8 KB, 147 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg CAM00065.jpg (97.1 KB, 139 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg CAM00066.jpg (100.7 KB, 137 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg CAM00067.jpg (103.6 KB, 128 wyświetleń)

rolka82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 09:39   #2
tomeq77
ford::beginner
 
Avatar tomeq77
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Skąd: FNW
Model: Focus
Silnik: TDci
Rocznik: 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: woda na rolecie (kombi)

U mnie woda na rolecie pojawiała się, jak pękł wężyk spryskiwacza tylnej szyby między klapą z nadwoziem.
__________________
z należnymi wyrazami szacunku
tomeq77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 11:15   #3
rolka82
ford::beginner
 
Imię: Dorota
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: woda na rolecie (kombi)

To raczej nie wężyk, kapie kratką wentylacyjną, która jest na słupku i ścieka na roletę. Zresztą płyn raczej ma jakiś zapach a to co cieknie jest bezzapachowe więc obstawiam, że to deszcz.
rolka82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 16:59   #4
Rikardo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: legionowo
Model: focus kombi mk2
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: woda na rolecie (kombi)

Miałem podobny przypadek stania kałuży na rolecie .Ciekła deszczówka przez klej tylnej szyby do obudowy 3-ego stopu a później na roletę. Potrzebny środek w aerozolu do profili fluidol bold albo coś pobobnego , ściereczka do wycierania wycieków .Na zamkniętej klapie robimy b. krótki strzał nad 3-im stopem miedzy szybę a blachę od zewnątrz auta. Nadmiar wycieknie po bokach szyby i poniżej.Czekamy 30 min i następny strzał i jeszcze raz. preparat wpłynie w szczeliny i je pozatyka
Rikardo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 17:28   #5
cygan1673
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-09-2013
Model: MK2
Silnik: 1,6 tdci 142Hp
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: woda na rolecie (kombi)

Ja też miałem wode na rolecie okazało się że woda dostawała się przez śruby w relingach
cygan1673 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 17:34   #6
rolka82
ford::beginner
 
Imię: Dorota
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: woda na rolecie (kombi)

Panowie ale moje pytanie brzmi: jak zdjąć te listwy z dachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rolka82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 18:51   #7
Marek-B
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: focus kombi
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: woda na rolecie (kombi)

Pewnie , a raczej na pewno ,są nakrętki pod tapicerką , od środka auta.
Marek-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 18:57   #8
Rikardo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: legionowo
Model: focus kombi mk2
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: woda na rolecie (kombi)

Widzę że koleżanka uparła się na rwanie listew. Proponuję wpierw zajrzeć w bagażnik .W bagażniku na tapicerce błotników powinny być schowki . Jęśli są zaglądamy , jesli wypełnione są gąbką wyjmujemy gąbkę ( u mnie wyszły obie strony). Jeśli któraś jest mokra (zwłaszcza w dolnej części) to z tej strony cieknie dach . Jesli obie suche to cieknie szyba.
Powodzenia i pozdrawiam
Rikardo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 19:44   #9
rolka82
ford::beginner
 
Imię: Dorota
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: woda na rolecie (kombi)

Ok, sprawdzę schowki jutro i dam znać. Ale czy to możliwe skoro krople wiszą z kratki na słupku?
rolka82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 20:28   #10
piter!!!
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-01-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: mk2
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 70
Domyślnie Odp: woda na rolecie (kombi)

Ja mam identyczne relingi i właśnie przerobiłem ten temat.
Trzeba ściągnąć relingi, pod nimi w korytku, nałożony jest chyba mastykor, niestety on pęka i leci woda do środka i spływa tylną kratką na roletę. Pęka jakieś ostatnie 40-50cm tego badziewa. Podstawowa sprawa to SIKAFLEX 221, dostępny w takich tubach jak silikon do pistoletu. I teraz robota... Podstawa dużo cierpliwości i czyste ręce. Zaczynasz od tył auta. Ściągasz po kolei:
1. Pomiędzy tylną kratką (gdzie cieknie) a tylnym słupkiem drzwiowym, ściągasz to plastykowe połączenie co łączy właśnie te dwa słupki, czyli ściągasz tą podłużną zaślepkę, następnie pod nią są 3 śruby na śrubokręt krzyżowy, ściągasz to na dół.
2. Gdy to połączenie masz na dole, ściągasz kratkę (tą gdzie cieknie) z ostatniego słupka.
3. Podważasz zaślepkę z ostatniego słupka drzwiowego, pod nią jest śruba krzyżowa, odkręcasz, ściągasz plastyk.
4. Środkowy słupek, to samo.
5. Przedni słupek ściągasz na siłe, pękają zaczepy, kupujesz nowe.
6. Ściągasz (odkręcasz) rączki te co są koło głowy.
7. Odkręcasz z przodu osłonę słoneczną
8. Wyciągasz środkową lampkę i odkręcasz 2 śruby.
Masz luźną podsufitkę z jednej strony.
UWAGA: Robisz każdą stronę osobno i nie ściągasz 2 plastykowych zatrzasków co trzymają podsufitkę na samym końcu dachu.
Gdy masz podsufitkę luźną, zabierasz się za ODKRĘCENIE RELINGÓW.
Relingi przykręcone są 3-ma nakrętkami na klucz 10.
Idąc od przodu, 1-sza jest 20cm od przedniej szyby, ja musiałem jeszcze poluźnić kurtynę powietrzną. 2-ga jest na wysokości uchwytu nad głową pasażera i 3-cia najgorsza w połowie szyby bagażnikowej.
Ja odkręcałem nasadką długą 10-ką (taką jak do odkręcania świec żarowych) + przedłużka od wkrętarki i płaski klucz.
Po odkręceniu relingu zdzierasz do gołego metalu tą spękaną powłokę. + 20cm dalej, odtłuszczasz i na to sikaflex, czekasz 12 godz. składasz i ... druga strona. U mnie od tego czasu sucho. Pierwszą stronę robiłem całe 2 dni, drugą 2 godz rozkładania + 1 godz składanie.

Pozdrawiam
piter!!! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.