Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2014, 09:05   #1
tomrak
 
Postów: n/a
Domyślnie Galaxy MK3 chcę kupić lecz jak wygląda wydajność klimatyzacji w nim ?

Dzień dobry.

Bardzo mocno rozważam zakup Forda Galaxy MK3 z 2008 / 157000 km.
Proszę o Wasze opinie na temat nagrzewnia wnętrza latem. Samochód nie ma szyb atermicznych, ani przyciemnianych. Ten konkretny model wyposażony jest w klimatyzację dwustrefową z regulowaną temperaturą. Kilka dni temu na jeździe próbnej, kilkanaście minut w pełnym słońcu, odniosłem wrażenie, że klima nie daje rady schłodzić tego pojazdu (ustawiona na minimum - LO), nawiew na 3 z 7 kresek.

Pytanie brzmi - zakładając sprawną klimatyzację, czy daje ona radę schłodzić wnętrze pojazdu? Nie chciałbym aby w trasie, malutkie dzieci mi się ugotowały. Obecnie jeżdżę leciwym Oplem Astra II kombi i tam nie ma z tym żadnego problemu.

Pytanie 2 - jak sprawdzić, czy klimatyzacja pracuje prawidłowo?
Czy w swoich galaktykach przyciemnialiście szyby - czy jest to konieczne, czy coś daje, czy warto?

Dziękuję z góry za Wasze opinie i doświadczenia.

Pozdrawiam,
Tomek

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 11:31   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Galaxy MK3 chcę kupić lecz jak wygląda wydajność klimatyzacji w nim ?

Miałem S-maxa, klima ta sama...czarnego, z czarnymi szybami(na pewno coś dają jeśli chodzi o słońce,na plus),z panoramą (która nie ułatwia schładzania, uwierz miGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i miałem klimę sprawną i serwisowaną w 100% i powiem że nigdy NIE musiałem aż tak schładzać aby było ok, schodziłem do 20stopni i było za chwile bdb. Może coś z klimą nie tak w tym mk3?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 14:05   #3
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Galaxy MK3 chcę kupić lecz jak wygląda wydajność klimatyzacji w nim ?

Cytat:
Napisał tomrak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie 2 - jak sprawdzić, czy klimatyzacja pracuje prawidłowo?
chyba tylko u klimiarzy sprawdzić ile jest czynnika, można też dotknąć rury od klimy i zobaczyć cy jest mocno zimna ale na początek wymieniłbym filtr kabinowy, bo on jak jest fest zawalony to trudno o chłód w kabinie
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 14:37   #4
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Galaxy MK3 chcę kupić lecz jak wygląda wydajność klimatyzacji w nim ?

dokładnie filterek to trzeba koniecznie wymienić, bo niektórzy userzy nawet lepszych aut nie wiedzą co to i po co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I jak po wymianie dasz na LO i wentylatory na twarz na max, przyłożysz palec do kratek went i nie będą one jakby "mroźne" tzn baaardzo zimne to lipa...jak nie ma czynnika to pewnie gdzies ucieka, bo u mnie w Maxiu przez 3 lata jazdy dobiłem tylko 100g, o niebo lepszy układ niż w Trojaczkach MK2...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 14:46   #5
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Galaxy MK3 chcę kupić lecz jak wygląda wydajność klimatyzacji w nim ?

Cytat:
Napisał tomrak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak sprawdzić, czy klimatyzacja pracuje prawidłowo
zanim pojedziesz do klimiarzy itp to sprawdz czy sprezarka sie wogole wlacza, lokalizujesz sprezarke i koło pasowe na niej, do tego kola pasowego od zewnatrz musi sie zasprzeglac taki dysk cienki, jak pasek sie kreci a dysk stoi nieruchomo to nie dziala

jak nie dziala to mozesz sie pokusic o sprawdzenie, czy jest gaz w ukladzie, lokalizujesz rure od ukladu (sa dwie ale obojetnie ktora) z taka czarna nakretka, cos jakby wiekszy wentyl od kola tylko srebrny, odkrecasz to czarne i w srodku masz powiekszona wersje zaworka od opony, naciskasz czyms cienkim na grzybek (uwaga na oczy, skore itp) i jak robi psyyy to jest gaz (oczywiscie krotkie nacisniecie), jak nie robi pssssyyyy to gazu nie ma, tylko takie kontrole to najlepiej w swoim aucie bo w nieswoim to wlasciciel moze byc niezadowolony, ze mu sie gaz upuszcza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no ale pierwszym krokiem jest sprawdzenie czy sie sprzeglo zapina na kompresorze
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2014, 20:17   #6
Stone
ford::beginner
 
Avatar Stone
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-06-2009
Skąd: Jaworzno
Model: Galaxy Titanium Panther Black
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 08.2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Galaxy MK3 chcę kupić lecz jak wygląda wydajność klimatyzacji w nim ?

W moim Galaxy doprowadzenie samochodu do temperatury pełnego komfortu, czyli ok 20 stC po postoju ok 8 godz. na nasłonecznionym parkingu trwa ok 5 min. Oczywiście klima ustawiona na 20 st, nie załączam Lo, otwieram szyby dla przewietrzenia pojazdu z gorącego powietrza. Tył auta przyciemniony, z przodu szyba IR.
__________________
Stone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.