Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2016, 21:54   #531
Grzegorzm
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-08-2012
Model: Focus, Kuga
Silnik: Tdci
Rocznik: 2004,2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Ostatnio doszedłem do wniosku, że nie km tylko czas ma znaczenie. 5 - 6 lat i zaczynają się kłopoty niezależnie od przebiegu. Takie założenie konstrukcyjne. Moja kuga 2012 150k przebiegu i żadnych problemów ale to dopiero 3,5 roku. Jeszcze rok moze dwa lata i się też pewnie zacznie.

Grzegorzm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 22:02   #532
wojcat
ford::average
 
Avatar wojcat
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 28-02-2013
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: mk1
Postów: 69
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Cytat:
Napisał Grzegorzm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio doszedłem do wniosku, że nie km tylko czas ma znaczenie. 5 - 6 lat i zaczynają się kłopoty niezależnie od przebiegu. Takie założenie konstrukcyjne. Moja kuga 2012 150k przebiegu i żadnych problemów ale to dopiero 3,5 roku. Jeszcze rok moze dwa lata i się też pewnie zacznie.
Ale rozkmina, ja trochę innego zdania. Uważam, że tylko i wyłącznie od intensywności i rodzaju eksploatacji samochodu wzrasta/zmniejsza się jego ryzyko awarii. Pomijając przypadki wadliwych podzespołów.
wojcat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 17:33   #533
wojek06
ford::amateur
 
Imię: zbyszek
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: strzegom
Model: ford kuga
Silnik: 2,o 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Witam! zostałem posiadaczem kugi 2,0 136kM auto świetne ,ale stało się po naciśnięciu pedału sprzęgła i kręceniu kierownicą czuć pod nogą tarcie, chrubotanie tak jak by coś ocierało o pedał miał ktoś coś podobnego
wojek06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2016, 11:04   #534
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Panowie (i oczywiście Panie),
kolejny update przygód z Kugą:
- poprzednia kontrolka ładowania skutkowała sytuacją ze zdjęcia poniżej, odcięcie przy słusznej prędkości paręnaście km od domu - efekt wymiana alternatora...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- obecnie pracuję nad problemem, który istniał od jakiegoś czasu czyli smród w kabinie. Turbina po wielu trudach została wyjęta ale info nie jest zbyt optymistyczne - stał się cud i pękła. Co więcej okazuje się, że mocowanie jest inne niż w pozostałych turbo (Focus, Mondeo itp.) więc nie specjalnie jest jak spasować część. Słowem masakra i skończona cierpliwość.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Słowem, kilka ostatnich zdarzeń spowodowało, że jestem blisko sprzedaży auta. Samo w sobie jest super ale cierpliwości mi brakuje a przebieg symboliczny...

Czy ktoś może podpowiedzieć czy rzeczywiście nie da się części dosztukować z innego modelu 2.0 TDi? Jak nie to muszę kupić drugą...
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2016, 22:08   #535
JollyMorgan
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 04-09-2011
Skąd: Częstochowa
Model: obecnie KUGA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

2008r, 297000

- pompa wtryskowa
- wentylator chłodnicy
- alternator
- sprzęgło sprężki - klima
- rozrusznik
- sprzęgło z dwumasą kpl
- siłownik zamka drzwi
- czujniki na pedale sprzęgła
- komunikat awaria wspomagania (jak się pojawiły tak zniknął)
- komunikat awaria silnika (jak się pojawiły tak zniknął)
- czujnik poziomu paliwa (jeszcze do rozwiązania)

Co by nie mówić. Miałem okazję sprawdzić CX-5, Tiguan I - i z przyjemnością wracam do swojego, choć już nie najnowszego.
JollyMorgan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 12:32   #536
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Kiedyś zaglądał do nas na forum BARTEK, szczęśliwy właściciel kugi1 Przejechał prawie 300 tysi bez kilku drobnych incydentów /a lekko kuga u niego nie miała

Ja mam przejechane połowę mniej, na lawecie sie nie bujałem i oprócz kilku drobiazgów nic złego się nie działo.

Z perspektywy lat zakup kugi uważam za dobry wybór, wiec nie generalizujmy.
Chciałbym podkreślić ze moja kuga jest salonowa pl. ma faktyczny przebieg, jest serwisowana na bieżąco, a nie jak 90% sprowadzanych z przebiegiem z sufitu. Bez urazy
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 15:55   #537
JollyMorgan
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 04-09-2011
Skąd: Częstochowa
Model: obecnie KUGA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

To jest raczej normalne że przy takim przebiegu osprzęt się sypie, ważne ze silnik zdrowy, resztę się zrobi. Poprzednio jeździłem mondeo mk3 tdci i było podobnie, jak go sprzedawałem miał 280 kkm. Auta poflotowe, serwis ASO, wiem bo od początku pod moim butem.
JollyMorgan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 22:50   #538
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

U mnie najechane 104000 i kurczę strasznie mi żal będzie auto z takim przebiegiem puścić. Kusi jednak inna marka, auto większe ale i przebieg większy... Obecnie jedyne co potrzebuję do Kugi to ew. używane nadkola do podmiany. Turbina po regeneracji, nówka sztuka - ciekawe jak teraz na hamowni by wyszło skoro z pękniętą wynik całkiem niezły.
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 11:34   #539
Miraks
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Model: Kuga 4x4 / Insignia
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 CDTI
Rocznik: 2010 / 2012
Postów: 138
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Cytat:
Napisał Grzegorzm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio doszedłem do wniosku, że nie km tylko czas ma znaczenie. 5 - 6 lat i zaczynają się kłopoty niezależnie od przebiegu. Takie założenie konstrukcyjne. Moja kuga 2012 150k przebiegu i żadnych problemów ale to dopiero 3,5 roku. Jeszcze rok moze dwa lata i się też pewnie zacznie.
Nie mogę zgodzić się z tą tezą. Moja Kuga skończyła właśnie 6 lat i ma 110 000 km na zegarze. Każdemu życzę takiego auta. Jedyne usterki - wymiana skórzanej kierownicy i dwukrotne przeprogramowanie modułu - raz z powodu braku ESP , drugi raz z powodu dyskoteki na desce rozdzielczej. Za każdym razem usterkę usunięto w ramach gwarancji i problem zniknął. Te trzy duperele zresztą pojawiły się na początku użytkowania. Teraz od kilku lata jestem raz do roku w ASO Ford na przeglądzie pełnym z powodu gwarancji 12, wówczas wymiana klocków, tarcz, itd.
Miraks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2016, 18:55   #540
Przemeq
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2009
Model: Kuga->sprzedane
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Moja Kuga z 2009 obecnie ma ~120k, serwisowana w 100% i regularnie w PGD w Krakowie na Powstańców

- prawie od nowości delikatnie świszczy turbina przy 2k obrotów i dużym obciążeniu - info z serwisu - tak ma być - co prawda im nie wierzę, i jestem przekonany, że się da to poprawić/wymienić, ale nie mam motywacji się dochodzić
- 2011 - wymiana radia sony, nie włączał się czasami
- ~2012 było coś na dole, zaczął się lać olej - wymienili, coś przy wale, nie pamiętam co, można zawsze sprawdzić
W zeszłym roku
- jakiś czujnik DPF (sam dpf ok) - komunikat byl awaria silnika. Najpierw przyjechał gość z assistance, stwierdził DPF, zresetował i kazał autem sie przejechać po A4 w okół Krakowa, a ja mu na to, że właśnie po trasie jestem i sie rano zapaliło. Tydzień później powtórka, zawiozłem do serwisu, i po paru minutach wiedzieli, że to czujnik
- alternator, ale nie stanął, bo wyczaiłem wcześniej że coś głośniej pracuje i podjechałem

Nigdy nie była na lawecie, więc to duży +

Ostatnio edytowane przez Przemeq ; 01-04-2016 o 18:58
Przemeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.