Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2015, 09:56   #521
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

"Z fusów" to np. ktoś pokopał złącza w skrzynce bezpieczników nad nogami pasażera i coś się z lekka porozłączało. Druga ewentualność - aku się za mocno rozładowało i prądu brakuje.
Bo jak nie to - to na pewno jest jakiś problem z CAN. Może to oznaczać pracowite mierzenie wiązek...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 11:32   #522
Miraks
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Model: Kuga 4x4 / Insignia
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 CDTI
Rocznik: 2010 / 2012
Postów: 138
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Miałem podobną usterkę jak TomaszJan31 ze dwa lata temu, ale oprócz podanych objawów u mnie dodatkowo komputer pokazywał spalanie 2 x większe niż zwykle. Pojechałem do ASO - z tego co pamiętam przeprogramowano moduł sterujący. Od tego czasu spokój.
Miraks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 19:27   #523
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Dziękuję za podpowiedzi. Spędziłem dzis cały dzien w serwisie i wyeliminowano usterkę. Jednak dostałem informacje, ze jak sie problem powtórzy to trzeba będzie wymienić moduł gem/ ten pod schowkiem/ bo moze być uszkodzony.
W drodze do domu zauważyłem, ze na wyświetlaczu brak pozycji chwilowego spalania, a w to miejsce wyświetla się komunikat set ciśnienie og.-wcześniej tej pozycji nie miałem, no i nie brzęczy komunikat akustyczny o niezapiętych pasach -to akurat na plus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bede reklamował w srode, obym nie spędził znowy całego dnia w serwisie...

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 22-11-2015 o 11:49
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 22:25   #524
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

modul gem miało byc.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2015, 20:16   #525
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie AWD usterka

2012, 45 tys., sklepowy.

I taki komunikat: "AWD USTERKA".

Sprawa w trakcie. Więcej napiszę jak się wyjaśni.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 09:34   #526
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Cytat:
Napisał miodzio343 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Moj problem jest magiczny dla serwisantow forda, bosch-a, mechaników a dla mnie to w ogóle. ..chodzi o forda kuge 2.0 tdci 136km 2011r. C
pali się kontrolka akumulatora ktora zapala się po ok 30s. Od rozruchu. Wymienilem alternator na nowy ACA1834 OE denso-taki byl poprzednio ale po regeneracji.Problem pozostal 13.5v ladowania i kontrolka...mam nowy oryginalny akumulator forda, sprawdzoną instalacje, przeczyszczone masy, styki i nic nie pomogło. .samochodem jeżdżę bez żadnych problemów zrobiłem już ponad 4tys km. Czytalem mnóstwo podobnych tematów ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Wykasowane błędy 1632 powracaja i jest jakis błąd komunikacji między alternatorem a komputerem i serwis wciska mi ponowną zmianę alternatora twierdząc że ten nie pasuje do tego silnika.Czy jest w stanie ktoś pomóc? Vin wforxxgcdrbl80844
Mam Kugę z tym sinikiem i ostatnio też padł mi alternator.
Kilka dni temu wymieniłem alternator na nowy z Allegro i autko śmiga i ładuje bez problemów.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nowy alternator ma symbol 3M5T-10300-YD (150W) i jest to zamiennik tego co miałem oryginalnie zamontowany
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafał co to za argument? W Mondeo i S-maxie doświadczysz wiele przypadków łuszczenia przycisków i innych plastików, czego nie ma w klasie kompakt...
Moja poprzednia Fiesta ma ponad 130kkm i oryginalną skórzaną kierownicę. Jedynie jest wybłyszczona, ale wytarć nie ma i jeszcze długo mieć nie będzie. Specjalnie piszę o ponad połowę tańszym modelu.
Poza tym jakoś dziwnie dużo jest problemów z wytartą kierownicą w Kugach, a w Focusach już nie. Może to inny dostawca jest winny.
Moja Kugę mam od nowości kupioną w polskim salonie, marzec 2009, wersja Titanium, dotykowy wyświetlacz, przejechane 150tyś km, a na kierownicy ani śladu łuszczenia, tapicerka nie trzeszczy, nic nie puka, itp. i poza lekko pękniętą skórą drążka zmiany biegów wszystko jest w stanie niemal jak po zakupie. Dlatego zupełnie obce są mi te opisywane problemy i moim zdaniem jakość wykonania jest super.

Bump:
Cytat:
Napisał MarSz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja wstepna i bardzo ogólna diagnoza tutaj stawia na układ alternatora (zmiany napięcia z zalogowane w postaci błędów w różnych obwodach) a komunikat na desce z układu wspomagania również może z tego wynikać (zmiany napięcia zasilania, które jednocześnie przenoszą się na zmianę napięcia referencyjnego do obwodów pomiarowych mogą powodować interpretację pomiaru jako błąd w układzie).
Kolego, u mnie przez ok. miesiąc objawy były podobne, przygasanie radia, itp. po czym wyskoczyła awaria braku ładowania. Po przejechaniu ok. 25km komputer powoli odłączał poszczególne systemy aby umożliwić jazdę, czyli po kolei wyłączał: wspomaganie kierownicy, ABS, ESP, radio, wyświetlacz zegarów, oświetlenie, itp.... aż w końcu sam silnik. Po wymianie alternatora autko odżyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2015, 09:14   #527
miodzio343
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2015
Model: kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Witam ponownie
Pisałem wcześniej odnosnie ładowania 13.5v. Mógłby mnie ktoś oswiecić w różnicach pomiedzy alternatorem denso dan1118 a denso dan930. Może mam zamontowany zły...roznia sie dość cenowo a sa do tych samych samochodów. Mam tańszy dan930 ktory ma emisje spalin euro4 a dan1118 ma euro5 może przez to jest błąd komunikacji między alternatorem a pcm?
miodzio343 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 11:01   #528
mirus22
ford::average
 
Avatar mirus22
 
Imię: mirek
Zarejestrowany: 11-01-2014
Skąd: Gdynia
Model: kuga II
Silnik: 1.5 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 50
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

jest ok
mirus22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2015, 11:49   #529
miodzio343
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2015
Model: kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Witam ok? Czyli co ok? Ze nie działa?
miodzio343 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2016, 18:46   #530
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

No to mamy kolejną zabawę składającą się z kilku punktów:
- ledwo wyjechałem na autostradę a tu dyskoteka z awarią silnika i brak turbo, nie przechodziło więc poszła szybka naprawa - wyszedł czujnik wzniosu turbo (z racji chipa i tak może się pokazać usterka z przeładowania)
- po zaślepieniu EGR domowym sposobem niestety śmierdzi w środku - spróbujemy założyć z uszczelkami i zobaczę czy to ten powód czy jest inna nieszczelność (EGR zaślepiony z przymusu falującego silnika)
- od wczoraj jeżdżę z czerwoną kontrolką ładowania akumulatora znamionującą kolejny problem - akumulator jest pełny, ładowanie do 14,5 więc mam nadzieję, że nie alternator...
Trochę zaczynają mnie te duperele denerwować, auto ma tylko 103k km przebiegu ale cóż, takie teraz konstrukcje nam proponują producenci...
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.