Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2006, 10:10   #1
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie Hałasy ze strony rozrządu (vr6)

witam

klikam pytanie bo nie znalazlem odp na forum
sprawa tyczy sie rozrzadu a wlasciwie pewnych oglosow dochodzacych z jego strony,pojawiaja sie w okolicach 1500 obr reszta zakresu jest normalna wedlug mnie ,odglos jest slyszalny zarowno na zimnym jak i na cieplym silniku trudno mi go dokladnie opisac ale nie jest mocno metaliczny
zwracam sie z prosba do uzytkownikow takich silnikow vr6 2.8l czy tez spodakali sie z tym problemem i jak sobie poradzil,auto ma przebieg 202000.
bede wdzieczny za kazda wskazowke.
pozdrawiam

__________________
VR6 RWIE DO PRZODU

Ostatnio edytowane przez deku ; 26-09-2014 o 12:20 Powód: prefix, tytuł
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2006, 21:04   #2
mtworus
ford::average
 
Avatar mtworus
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Oświęcim
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie

NO i jak - wyjaśniło się co ś............ może to sprzęgło??? odpisz proszę - mam podony problem
__________________
Nie jeżdżę już Fordem... i rzadko tu zaglądam
mtworus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2006, 11:03   #3
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

niestety konkretow brak paru mechanikow nie wie jak powinien pracowac w tym silniku rozrzad ,w jednym miejscu podano mi ze do 300000km ma dac sobie spokoj wiec tak spr zostawilem
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2006, 23:17   #4
speed3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2006
Postów: 1
Domyślnie

witam
mam galaxa 28,v6 miałem podobny problem po wymianie oleju po przejechaniu 200 km zaczeło coś grzechotać w okolicy rozrządu przy przebiegu 175 tys km jak się okazało olej, który kupiłem był h.....wy 10w/40 castrol łańcuch po 200 km po wymianie wyciągnął się 0,5 cm a przy tym szlak trafił napinacz i ślizgi i musiałem robić rozrząd cała przyjemność kosztowała mnie 1000 zł
__________________
speed3
speed3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2006, 16:52   #5
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

wow nie ciekawie ja caly czas leje mobila polsyntetyk 10W40 narazie musze sie zajac nie rowna praca silnika i pojdzie na wymiane czujnik walka i przeplywka koszta podobne.
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2006, 19:46   #6
mtworus
ford::average
 
Avatar mtworus
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Oświęcim
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie

Cytat:
Napisał speed3
witam
mam galaxa 28,v6 miałem podobny problem po wymianie oleju po przejechaniu 200 km zaczeło coś grzechotać w okolicy rozrządu przy przebiegu 175 tys km jak się okazało olej, który kupiłem był h.....wy 10w/40 castrol łańcuch po 200 km po wymianie wyciągnął się 0,5 cm a przy tym szlak trafił napinacz i ślizgi i musiałem robić rozrząd cała przyjemność kosztowała mnie 1000 zł
Normalnie mnie załamałeś....też wymieniłem oliwkę i ten hałas sie pojawił - jest słyszalny tylko przy pewnym zakresie obrotów ( ok. 1,8 do 2.3) i tylko przy powolnym przyspieszaniu...wcześniej go nie było (albo był mniejszy i nie słyszałem) ....mam tylko nadzieję że to łożysko oporowe, bo wciśnięciu sporzęgła jakby milknie...tylko że jak silnik bez obciążenia to i rozrząd może cichnąć...

[ Dodano: 2006-10-19, 20:51 ]
speed - a powiedz mi jeszcze jaki był stosunek części do robocizny :fcp9 ...chciałbym sie zorientować,,,bo mi ten rozrząd sen z powiek spędza :fcp5 ....fura jak sie patrzy - a rzęzi jak stara sieczkarnia :fcp19
__________________
Nie jeżdżę już Fordem... i rzadko tu zaglądam
mtworus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2006, 13:16   #7
kriss_k700
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Skąd: Droitwich,uk
Model: Ford Galaxy Ghia X
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 87
Domyślnie

Ja mam 2.3 16v i podobny problem 1750-2000 hałas z rozrządu,mechanicy rozebrali popatrzyli i stwierdzili że na te zużycia tych teflonowych ślizgów nie powinien hałasować,wszystko wyglądało ok.koszt wymiany rozrządu policzyli mi na 1500 zeta(koła ,łańcuch ślizgi itp)trochę to było za dużo dla mnie i kazałem tylko wymienić najbardziej zużyty ślizg i napinacz,hm powiem tak jest tylko trochę lepiej ,może mniejszy hałas nie tak uciążliwy,ale słychac,olej też wymieniłem na półsyntetyk,teraz poczekam aż się rozhałasuje bardziej i wymienie całość, chociaż prawde mówiąc jestem rozczarowany tak krótką żywotnością rozrządów w galaxym.
A jeśli chodzi o 2.8 to słyszałem(w rozmowach warsztatowych) że ślizgi padają.
No i to złe położenie silnika w poprzek jak by nie mogli tego inaczej zaprojektować(tu chyba każdy posiadacz galaxy sie zżyma)wszędzie ciasno!!!a jak trzeba wymieni rozrząd to mechanicy już płaczą i potem odpowiednio se liczą
Pozdro kriss
__________________
krzysiek
było 2.8ghia,2.3ghia
kriss_k700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2006, 14:43   #8
mtworus
ford::average
 
Avatar mtworus
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Oświęcim
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie

może jakbyś wymienił łańcuch .... to on m,oże jest za długi już i pociera o obudowę......ja już nie wiem co robić... poczekam.. może ten hałas zacznie byś słyszalny w całym zakresie obrotów czy jak.........zgroza.......

[ Dodano: 2006-11-14, 20:50 ]
dalej nic... gadałem z "gostkiem" który trzepnął opinią że kiepski olej (gęsty) bo wlałem półsyntetyk znanaej polskiej firmy L.... ...a nie syntetyk :fcp11 i napinacz sie "krzaczy"
__________________
Nie jeżdżę już Fordem... i rzadko tu zaglądam
mtworus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2006, 21:22   #9
nazir1974
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2006
Postów: 6
Domyślnie

witam
mam galaxy 97 2.0 8v i tez od paru dni mam podobny problem.cos rzezi w okolicach komory walka rozrzadu.tydzien temu zmienilem olej ma mineralny,a czytalem w waszych wypowiedziach ze to moze byc tez jakas przyczyna.caly czas wlewalem polsyntetyk polecany przez forda z oryginalnym logiem.mam tez problem klepiacych zaworow i musze wymienic szklanki.ktos mi powiedzial klepiace zawory nie trzymaja cisnienia a napinacz tez jest przeciez hydrauliczny.nie mam pojecia co zrobic.czy wymienic sam napinacz cisnieniowy czy od razu caly rozrzad????
moze ktos mi poradzi co mam zroobic???
pozdrawiam nazir
nazir1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2006, 21:28   #10
mtworus
ford::average
 
Avatar mtworus
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Oświęcim
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie

u mnie to nie rozrząd - hłas milknie gdy wcisnę sprzęgło - stawiam na łożysko wyciskowe - ale nie ruszam tego na razie - jeżdzi więc grzebnę jak będe miał trochę więcej czasu. Rozrząd wymieniaj cały jak już wóz stanie to zrób ja należy -dawałem gdzies namiary i ceny na częsci do rozrządu Galaxa - ale jak słyszę 1500 za robociznę i 900 za części to przesada. Panowie takie ceny to chyba w ASO. Zamienniki są tańsze - a czasem równie dobre przy w wiele niższej cenie. Łańcuch 80 , na;pinaczx 90, ślizgi po 30 itd - to sa ceny do zniesienia !!!!!!!! pozdro
__________________
Nie jeżdżę już Fordem... i rzadko tu zaglądam
mtworus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.