Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2019, 10:39   #791
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Szczerze mówiąc masz chyba mega zajebistego pecha. Żeby była jasność nie gloryfikuje marki, ale jak czytam wszystkie posty to zastanawiam się czy mamy to samo auto.
Póki co mam przejechane ca 10 tyś km, ale zdarzyła mi się dosłownie jedna usterka (Radio mi się zwiesiło - nie wiem czy nie przez podłączony telefon).
Viakena kupiłem od razu w celu wprowadzenia kilku zmian więc z ciekawości sprawdzam błędy i zupełnie nic, ani jednego błędu.
Na 100 % nic nie skrzypi, trzeszczy, stuka i wibruje. Oczywiście jak docisnę palcem taki czy inny element to potrafi się odezwać, ale przy normalnej jeździe cisza.
Automat, światła, auto hold itp, wszystko działa.
Jedyne logiczne wytłumaczenie to, że ford z rokiem modelowym 2019.75 zmienił znacznie więcej niż wynikało to z oficjalnej listy.

blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 13:40   #792
Moleki
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 19-06-2019
Model: Focus Hatchback
Silnik: 1.5 ecoboost 182kM/AT
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Mam podobne wrażenie. Moja dość napakowana w gadżety wersja po 7tys przebiegu nie zdradza anomalii. Jeden element, ładowanie bezprzewodowe, coś niedomaga. Z tym poczekam do przeglądu. Czasem dziwnie nerwowo skrzynia AT zareaguje. Reszta bez zarzutu. Fajada z jazdy jest. Cicho i sprawnie.

Ostatnio edytowane przez Moleki ; 01-11-2019 o 13:44
Moleki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 13:50   #793
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Do 15tys to i u mnie bylo cicho i przyjemnie. No moze oprocz panoramicznego dachu ktory odezwal sie juz wczesniej.
Fakt ze moj egzeplarz jest w koncowki roku 2018 i w miedzy czasie jakosc wykonania moga sie poprawic.
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 15:16   #794
avo4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2019
Model: Ford Focus mk4
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Tomek_ST-line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do 15tys to i u mnie bylo cicho i przyjemnie. No moze oprocz panoramicznego dachu ktory odezwal sie juz wczesniej.
Fakt ze moj egzeplarz jest w koncowki roku 2018 i w miedzy czasie jakosc wykonania moga sie poprawic.
Ja mam model z września 2018 i z jakosci wykonania jestem zadowolony - jak to piszą nic nie puka, nic nie stuka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wszystko działa jak projektant przewidział. Przebieg zbliża się do 14 tys. Wyciszenie wnetrza jest bardzo OK, nic nie trzeszczy na wybojach, wibracji brak, no chyba, ze przy obrotach 1 - 2 tys, ale tego unikam w trosce o dwumasę. Przy automacie to moze byc problem.
Jak widać zdarzają się pechowe egzemplarze ale takie powinni wymieniać np o iluś nieskutecznych naprawach. Samochód z salonu nie powinien być powodem tylu stresów...
avo4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 16:08   #795
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Życzę wam jak najlepiej, ale póki co wypowiadacie się o autach, które mają w najlepszym wypadku niecałą połowę nalotu mojego Focusa...
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 16:12   #796
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Z elektronicznych gadgetów mam wszystko (z wyjątkiem ładowarki - założyłem, że i tak będę używał kabla do CarPlay) i odpukać jak dotąd nie świruje.
Btw. przy automacie hydrokinetycznym nie ma dwumasy.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 16:33   #797
Adamson92
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2019
Model: Focus St-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ja z kolei mam model z początku sierpnia tego roku i stuki huki pojawiły się już po jakichś 500km! Przy 2500 km jest tragedia, w momencie jak zmieniam piosenkę albo radio i jest ułamek ciszy lepiej uszy zatykać, jak troche tylko podgłośnisz to od razu drzwi zaczynają z tobą rozmawiać trzaskając, miałem już pare aut, jedne miały ponad 20 lat, inne były nowe ale czegoś takiego to naprawdę jeszcze nie spotkałem nigdy. I nie, to nie jest tylko pech kolegi, drobniejsze, ale jednak usterki się pojawiają co chwile, a to autohold się wyłącza, a to głośniki z przodu przestają działać (8mego wymiana) a to dzwięk z czujników parkowania nie dochodzi z głośników tylko z konsoli centralnej gdzieś, a to jakieś dziwne rzeczy pojawiają się po aktywowaniu aktywnego tempomatu. np nie pokazuje na head upie ustawionej prędkosci...problemy z automatem. Na razie są to "pierdoły" pojawiające się z czasem coraz częściej ale jak czytam co może mi się podziać w najbliższej przyszłości to czasem zastanawiam się czy nie lepiej pozbyć się tego póki jeszcze nie ma prawdziwej tragedii.

Ostatnio edytowane przez Adamson92 ; 01-11-2019 o 16:44
Adamson92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 17:52   #798
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

odebrałem swojego st 2.3 280, wersja kombi, pokazuje już 2020, no i niestety parę usterek jest.
nie działają wszystkie ścieżki grzania tylnej szyby, juz jestem umówiony, mają sprawdzić czy to nie przypadkiem jakiś kabelek nie podłączony.
wkurzające sa boczki drzwi trzeszczą rano jak jest zimno przy mocniejszym basie.
Mam ledy adaptacyjne i mocno zbiera się w nich para wodna, normalnie krople wody widać, to normalne? w mk3 tak nie miałem. ale ogólenie ok, poza spalaniem , przez pierwsze 100 km było 20/100, teraz stanęło na 16 więc nie ma tragedii.
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 18:02   #799
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
odebrałem swojego st 2.3 280, wersja kombi, pokazuje już 2020, no i niestety parę usterek jest.
nie działają wszystkie ścieżki grzania tylnej szyby, juz jestem umówiony, mają sprawdzić czy to nie przypadkiem jakiś kabelek nie podłączony.
wkurzające sa boczki drzwi trzeszczą rano jak jest zimno przy mocniejszym basie.
Mam ledy adaptacyjne i mocno zbiera się w nich para wodna, normalnie krople wody widać, to normalne? w mk3 tak nie miałem. ale ogólenie ok, poza spalaniem , przez pierwsze 100 km było 20/100, teraz stanęło na 16 więc nie ma tragedii.
Zazdroszcze silnika i mocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. spalic swoje musi, jedzilem wczesniej 2.4 w benzynie to znam ten bol.

Co do swiatel to raczej nie normalne zeby duzo wody sie w nich zbieralo, jakies minimalne zapocenia sa w normie.
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 18:33   #800
FanatykForda
ford::beginner
 
Avatar FanatykForda
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 06-05-2019
Skąd: Poznań
Model: Focus Active
Silnik: 1.5 ecoboost 150 KM
Rocznik: 2019
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Według mnie to kwestia szczęścia z Focusami. O swoich przypadłościach już pisałem w poprzednich postach. Ale podsumuję:
2019.75 z końca maja 1,5 150KM Active w kombi, nalatane 6300 km.
- bas z okolic wydechu
- dwa razy zawiesił się ekran od SYNC
- wyłączający się auto-hold
- dźwięki czujników parkowania z różnych źródeł
- wczoraj zgasło mi podświetlenie sterowania szybami
- rozjechała się geometria po 3000 km
- chyba nie grzeje mi dolny pasek w tylnej szybie - ale muszę to jeszcze sprawdzić
- bezsensownie włączający się pre-collision
- LEDy statyczne mogły by świecić odrobinę dalej

Brat ma auto wyprodukowane we wrześniu 2018, kupił w styczniu przejechał ponad 13 tys. km i nie ma żadnych problemów.

Ojciec ma MK3 z końca produkcji i tam po odbiorze źle były zamontowane listwy maskujące przy dachu i źle zamontowana uszczelka bagażnika, tak, że do środka dostawała się woda.

Sądzę, że nie ma reguły.
FanatykForda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.