Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: miałes problem z pompą wtryskową lub jej sterownikiem ?
tak 35 39.77%
nie 53 60.23%
Głosujących: 88. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2007, 16:11   #41
tga
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie

Cytat:
zadał pytanie to odpowiedzialem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mslisz ze zapeszylem ? :fcp15
Heh ja również zagłosowałem jak większość po czym poszedłem poszukać niemalowanego żeby nie zapeszać, tymbardziej że taki wydatek nie jest uwzględniowy w moim budżecie na ten rok obecnie mam trzy rzeczy do zrobienia a to też będzie kosztować :/ ale mimo tego autko bardzo sobie chwalę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
tga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2007, 17:32   #42
wojtek323
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-09-2007
Model: fiesta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie

Kilka słów:
Sterownik w silniku TDDI to zupełnie coś innego niż TDCI. Nie mają nic ze sobą wspólnego (nie jest to poprawiony sterownik TDDI)

Auto TDDI ma pompę VP (rotacyjna ze sterownikiem PSG wbudowanym w pompę), a TDCI to common rail a wiec pompa wysokiego cisnienia i elektryczne wtryskiwacze...

Sterownik w TDDI psuję się niestety ponieważ jest wbudowany w pompę wtryskową, przyczyn uszkodzenia jest kilka, ale głównie za wysoka temperatura od pompy- po prostu nie był to dobry patent dlatego nie jest juz produkowany (z wyjątkiem maszyn rolniczych)....
na złym paliwie pompa psuje sie mechanicznie, a po naprawie mechanicznej sterownik w wiekszości przypadków nie daje sie od nowa zaprogramować.
Koszt jest tak duży, bo do pomp VP potrzebny jest bardzo drogi sprzęt (kilkaset tysięcy złotych) do programowania używa sie specjalnego stołu probierczego z komputerem.

nie ma specjalnego pomysłu jak uniknąć awarii, ale paliwo jest tutaj baaaardzo ważne...

pozdrawiam
wojtek323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2007, 18:48   #43
zibi62
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: focus mk1
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie

W Bydgoszczy pompy naprawia firma
P.H.U. Auto-RAF-MAR
tel. 691-695-877
691-695-899

Bydgoszcz
Solna 7
Za naprawę sterownika wzięli 1200 i pompa działa już 4 miesiące.
__________________
Zibi
zibi62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2007, 19:26   #44
wojtek323
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-09-2007
Model: fiesta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał zibi62
Za naprawę sterownika wzięli 1200 i pompa działa już 4 miesiące.
cena zawsze jest uzależniona od zakresu, czy tylko sterownik (ok. 700zł) czy jeszcze coś mechanicznie. Samo programowanie na stole to tez jest kilkaset złotych (tak jak pisałem wczesniej, sprzet kosztuje kilkaset tysiecy, wiec nikt tego za darmo nie zrobi...)

NIektóre warsztaty nie stawiają pompy na stół tak jak zaleca producent (bo go nie mają), co generalnie nie jest wskazane bo pompa nie bedzie tak wysterowywana jak być powinna. Taka naprawa jest doraźna i na pewno nie przechodzi tyle co mogłaby (juz mechanicznie).
Tak wiec ta pompa po naprawie powinna byc zawsze programowana od nowa a za to się płaci, ale ma pewność ze przez nastepne sto albo i dwieście czy trzysta kilkadziesiąt tysiecy bedzie spókój...
wojtek323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2007, 12:15   #45
Coco77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2007
Skąd: Piotrków Tryb.
Postów: 12
Domyślnie

Odpukać ja nie miałem problemów z pompą i lepiej niech tak zostranie 250 tys/km.Natomiast po wymianie akumulatora moja foczka dalej trudno odpala.Zastanawiam się czego to może być wina?
Coco77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2007, 20:20   #46
tga
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtek323
nie ma specjalnego pomysłu jak uniknąć awarii, ale paliwo jest tutaj baaaardzo ważne...
w tddi chyba już nie ale na wszelki wypadek i tak tankuje bp ultimate i od czasu do czasu vervę z orlena.
__________________
Pozdrawiam
tga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2007, 20:23   #47
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Po wymianie sterownika jest OK - odpukać !!!
Ale zauważyłem że lubi sobie przykopcić - głównie po odpaleniu. (jeżdże na Shell-V power)
Może czas zabrać się za zawór EGR ?
Pzdr
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2007, 14:32   #48
yarecki29
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-08-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie

a mi padła pompa 6 dni po zakupie auta. jest ktoś lepszy :fcp11 ?? okazał się, że nie nadaje się do regeneracji i szukam pompy, a bez auta jestem od 3 tygodni i już mam dosyć foki. A wcześniej jeździłem służbowo też i nic się nie działo..., a jak kupiłem własne auto od razu lipa ..
yarecki29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2007, 06:54   #49
wojtek323
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-09-2007
Model: fiesta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał PP
Ale zauważyłem że lubi sobie przykopcić - głównie po odpaleniu. (jeżdże na Shell-V power)
Może czas zabrać się za zawór EGR ?
bez przesady, troszkę przykopcić rano sobie może i nie miej mu tego za złe... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtek323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2007, 07:16   #50
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie

Każdy diesel jak jest zimny więcej dymi ( inny wzbogacony skład mieszanki + lekko przyspieszony zapłon w celu ułatwienia rozruchu ). Po uzyskaniu właściwej temperatury powinien przy spokojnej jeździe być bez dymny ale jak mu dasz po garach no to wtedy czarne
bączki puszcza :fcp2 i to też normalka. A po chip tuningu to niekiedy wali jak z Ikarusa lub innego starego autobusu.
Pozdrawiam 1floyd
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.