Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2018, 13:05   #251
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Aktualizacja SYNC 2 - Instrukcja

Cytat:
Napisał zieniek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaktualizowałem mojego sync 2 do V3.8 i teraz jak wrzucam wsteczny bieg pojawia się ikonka samochodu ale nie rysuje obszaru po obu bokach samochodu, jak podjeżdżam bokiem bliżej przeszkody słychać sygnał dźwiękowy ale na ekranie nic nie pokazuje . Czy miał ktoś taki problem?
A u mnie bez żadnej aktualizacji stało się identycznie jak napisałeś.
W ASO wymieniali mi migacz w lusterku i opony na zimówki.
Po odbiorze samochodu coś powariowało w elektroniką tzn, lusterka nie chciały się złożyć po zamknięciu samochodu (w menu było wszystko aktywne) - dopiero za 4 razem zadziałało, druga sprawa to fotel z pamięcią nie chciał mi się ustawiać, zadziałało dopiero jak wcisnąłem guzik pamięci, no i nieszczęsne czujniki boczne które do dnia dzisiejszego się niestety nie pokazały - są tylko 4 z przodu i z tyłu. Dzwoniłem do Salonu twierdzą że nie odłączali akumulatora oraz nic nie podłączali i są zdziwieni takim obrotem sprawy, zachęcają abym podjechał to sprawdzą o co kaman. Jednakże pytam Was czy ktoś już miał coś podobnego (chodzi o czujniki) abym nie musiał zostawiać na cały dzień MDO - bo pewnie będą szukać i szukać i szukać

gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2018, 22:49   #252
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Aktualizacja SYNC 2 - Instrukcja

Cytat:
Napisał barakuga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Jeżeli ew info system mam w CPU: EC216H35.8.10349_sp0,
...
Kolega ma zdaje się Sync 1.0 i nic wspólnego z Sync2 (do którego są softy 3.8 i 3.10)...

Cytat:
Napisał gandolfinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...są tylko 4 z przodu i z tyłu. ...
A ile faktycznie masz czujników? Bo jeśli po 4 z przodu i z tyłu, to na boczne strefy nie masz szans... Są one obliczane prze PAM w oparciu o o sygnału z bocznych czujników (5 i 6) oraz kierunek poruszania się auta...
Natomiast jeśli masz system z 6-cioma czujnikami, to coś jest nie tak...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-12-2018 o 22:52
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 09:33   #253
sebas_es
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-11-2018
Skąd: Słomniki
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Aktualizacja softu Sync 2 a nawigacja

Witam.
Posiadam Edge z USA z SYNC2.
Początkowo było w nim oprogramowanie 3.10.16180 w wersji angielskiej.
Pierwszym krokiem była aktywacja nawigacji, wszystko działało.
Po zmianie oprogramowanie na Gen2v38build15128updatepackageEULangpack2Rev4 uzyskałem język polski, ale zamiast nawigacji znów wyskoczył kompas.
Próbowałem wgrać NaviUpdate_5.67.6, instalacja została ukończona bez żadnego komunikatu, aplikacja nawigacji także nie powróciła.
Czy wie ktoś jak przywrócić nawigację?
Sprawdzałem Forscanem czy może po instalacji oprogramowania nie dezaktywowała się nawigacja, ale kodowanie się nie zmieniło - powinna być aktywna.
Z góry dziękuję za pomoc.
sebas_es jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 09:51   #254
komarkutno
ford::advanced
 
Avatar komarkutno
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Kutno
Model: Fusion Titanium, bliss, lane assist. FDL, TSR, Sync3
Silnik: 2.0 EB 240 km
Rocznik: 2013
Postów: 252
Domyślnie Odp: Aktualizacja softu Sync 2 a nawigacja

Wykonaj reset systemu .
komarkutno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 17:15   #255
sebas_es
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-11-2018
Skąd: Słomniki
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Niestety nie pomogło.
Zainstalowałem teraz soft 3.10.16180 pl i to samo - brak aplikacji nawi.
Ktoś ma jakiś pomysł ?
sebas_es jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 18:01   #256
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,988
Domyślnie Odp: Aktualizacja sync2

Cytat:
Napisał sebas_es Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś ma jakiś pomysł ?
ponowna aktyawacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 06:03   #257
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Aktualizacja softu Sync 2 a nawigacja

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ile faktycznie masz czujników? Bo jeśli po 4 z przodu i z tyłu, to na boczne strefy nie masz szans... Są one obliczane prze PAM w oparciu o o sygnału z bocznych czujników (5 i 6) oraz kierunek poruszania się auta...
Natomiast jeśli masz system z 6-cioma czujnikami, to coś jest nie tak...
Mam cały komplet (6 z przodu i 6 z tyłu) i wcześniej działał (przed wymianą w serwisie opon i migacza).

Cytat:
Napisał komarkutno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wykonaj reset systemu .
Reset systemu nie pomógł. Nadal nie widać wizualizacji bocznych czujników na ekranie SYNC'a.
Chyba jednak podjadę do ASO.
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Dodam tylko że asystent parkowania działa - zaparkował bez problemów.

Ostatnio edytowane przez gandolfinek ; 03-12-2018 o 07:50
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 10:41   #258
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Aktualizacja softu Sync 2 a nawigacja

Cytat:
Napisał gandolfinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reset systemu nie pomógł. Nadal nie widać wizualizacji bocznych czujników na ekranie SYNC'a.
Chyba jednak podjadę do ASO.
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
czasami trzeba wjechać kilka razy np do garażu (przeszkody z lewej i prawej strony) aby coś zatrybiło .
A jak nie pomoże no cóż wątpię aby serwis dał radę.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 15:41   #259
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Aktualizacja softu Sync 2 a nawigacja

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czasami trzeba wjechać kilka razy np do garażu (przeszkody z lewej i prawej strony) aby coś zatrybiło .
A jak nie pomoże no cóż wątpię aby serwis dał radę.
Podczas wizyty w serwisie padł też asystent parkowania i raz działa raz wyskakuje wykrzyknik.
O dziwo jak zaczyna działać (aktywuje się przy wyższej prędkości i każe zwolnić) zaczynają też działać boczne czujniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Niestety po ponownym rozruchu wszystko jest z powrotem do bani.
Czeka mnie dłuższa wizyta w serwisie.
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 16:49   #260
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktualizacja softu Sync 2 a nawigacja

Cytat:
Napisał gandolfinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O dziwo jak zaczyna działać (aktywuje się przy wyższej prędkości i każe zwolnić) zaczynają też działać boczne czujniki
To jest akurat normalne,boczne strefy działają dopiero po prawidłowym zestrojeniu czujników bocznych,bez tego zestrojenia nie działa APA i Flank Guard.
Moja propozycja jest taka byś odłączył akumulator na 10 minut i podłącz go z powrotem,wtedy wymusisz ponowną naukę bocznych czujników.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , nawigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.