Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2016, 12:59   #1
jacob10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: Police
Model: FORD TRANSIT
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS

Witam!
Temat dotyczacy podniesienia mocy jest juz nieaktualny, dlatego napisze nowy. Dzisiaj oddalem swojego transita do wgrania nowej mapy. Po pierwszym hamowaniu autko wyplulo 71PS i 190Nm. Mam pytanie do osob ktore podnosily moc w tym modelu, jak wyglada jazda latem bez intercoolera. Wiadomo, ze ten model go nie posiada, czy spadki mocy sa mocno odczuwalne w upaly?

jacob10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 17:59   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS

Intercooler to przyrost mocy rzędu tylko 5-7%, czyli u ciebie 3-5KM. Kiedy ktoś już zaczipuje silnik na maksymalna moc i walczy potem o każdego konia więcej - to jest sens montowania IC lub wymiana na większy jeżeli już jest. Natomiast sama wymiana IC bez ingerencji w soft - nie ma sensu.
Czy z tego co napisałeś mamy wnioskować, że po chipie ma 71 KM? Jeżeli tak, to ile miał przed?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 18:47   #3
jacob10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: Police
Model: FORD TRANSIT
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS

Intercoolera nie mam zamiaru montowac, pytam z ciekawosci jak w upaly silnik zachowuje sie po chipie bez intercoolera. Moc 71PS to wartosc przed chipowaniem. Autko w trakcie zmiany softu i pozniej kolejne hamowanie aby zobaczyc jakie sa przyrosty. To co dostalem informacje, to przyrost ma byc w okolicach 95-100PS. Dla mnie wystarczy, bo i tak skrzynia biegow jest krotka, aby szybciej jezdzic. W moim przypadku przy 140km/h mam 3200obr. :/
jacob10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 21:22   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS

Cytat:
Napisał jacob10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie wystarczy, bo i tak skrzynia biegow jest krotka, aby szybciej jezdzic. W moim przypadku przy 140km/h mam 3200obr. :/
Masz takie przełożenie jak ja - przy 130 km/h mam 3.000 obrotów, po przeliczeniu wychodzi na to samo. Przy ustawieniu boxa na 145 -150 KM licznikowo w dobrych warunkach mój 2,0 tdci chodzi do 180 km/h (czyl ok. 170 km/h rzeczywistej prędkości). Nie wiem czy to jest takie wolne przełożenie. Licznikową prędkość 170 km/h dochodzi zawsze dosyć łatwo i szybko...
Późniejsze modele Mk7 FWD mają skrzynię szóstkę, gdzie najwyższy bieg to w zasadzie jest nadbieg, ale do przyspieszenia z dużą prędkością i tak trzeba redukować na piąty bieg.
Cytat:
Napisał jacob10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytam z ciekawosci jak w upaly silnik zachowuje sie po chipie bez intercoolera.
Wszystkie Transity mają stosunkowo mały IC, więc w upał, przy serii szybko następujących po sobie przyspieszeń, czuć że IC puchnie - znacznie nagrzewa się. Ale wystarczy chwilę spokojnie pojechać lub postać pod światłami - i silnik ma wyraźnie większy wigor.
Znany w UK ścigant o nicku Nitroman wycisnął z Transita 2,0 tdci 235KM, ale IC ma olbrzymi - zobacz na filmie. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki niemu może ostro iść po biegach w górę bez strat mocy z tytułu przegrzania powietrza po doładowaniu - wygrał wyścig ze startu stojącego z Mazdą MX5. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Wyścig odbywał się bez włączania wtrysku nitro, z mocą ok. 175KM.
Tak na marginesie - niektóre wyczynowe auta mają natrysk zimnej wody na IC...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-03-2016 o 21:40
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 21:27   #5
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,652
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz takie przełożenie jak ja - przy 130 km/h mam 3.000 obrotów, po przeliczeniu wychodzi na to samo. Przy ustawieniu boxa na 145 -1 50 KM licznikowo w dobrych warunkach mój 2,0 tdci chodzi do 180 km/h.
A korby bokiem latają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 21:45   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A korby bokiem latają
Latać latały, ale przed awarią silnik od dłuższego czasu delikatnie stukał i nie można było zlokalizować przyczyny. Czekałem, aż coś się wykrystalizuje, niestety - wykrystalizowało się... dosyć gwałtownie (obróciła się panewka korbowodowa). Ponadto nigdy nie grzeję cały czas na maksa w trasie - jeżeli depnę, to w trakcie przyspieszania.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-03-2016 o 21:48
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 11:35   #7
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,652
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Latać latały, ale przed awarią silnik od dłuższego czasu delikatnie stukał i nie można było zlokalizować przyczyny. Czekałem, aż coś się wykrystalizuje, niestety - wykrystalizowało się... dosyć gwałtownie (obróciła się panewka korbowodowa). Ponadto nigdy nie grzeję cały czas na maksa w trasie - jeżeli depnę, to w trakcie przyspieszania.
Kojarzę Twoja sytuację (pisałeś sporo na forum o tym) i właśnie stąd mój komentarz.
Swoją drogą nie mam pojęcia skąd taka sytuacja u Ciebie... Tym bardziej, że o auto dbasz.
Chyba coś w tym jest że diesel nie lubi jazdy na wysokich obrotach pod obciążeniem.

P.S w pewnych przypadkach taka awaria wcale nie jest tak łatwo zauważalna. Jechałem kiedyś ze znajomym autem z LPG i słychać było co nieraz pojedyncze stuki z silnika przy przyspieszaniu - on twierdził że to spalanie stukowe bo tak ma od jakiegoś czasu (dźwięk to naprawdę sugerował). 5 km później zbieraliśmy korby z asfaltu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do autora: bez IC w lato będziesz miał masakrę. Spadek mocy będzie ogromny.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 31-03-2016 o 11:39
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2016, 11:33   #8
jacob10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: Police
Model: FORD TRANSIT
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 2.0 tddi 75PS

Transit odebrany, po koncowym hamowaniu wyszlo 100PS i 220Nm. Roznica w jezdzie ogromna. Zobaczymy wiecej jak zrobi sie goraco, jak narazie jestem zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacob10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.