Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2013, 19:37   #1
przemek21213
ford::amateur
 
Avatar przemek21213
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 10-12-2013
Skąd: Opole
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Za uboga/ bogata mieszanka, wypadanie zapłonu w 4 cylindrze

Witam,
Kupiłem jakies 4 miesiące temu forda focusa 1.6 comfort z młody miesięcznym gazem, jakies dwa tygodnie temu zaczęły się problemy z skakaniem obrotów, wyskoczył check, pojechałem do mechanika podpiął pod komputer wyskoczył błąd za bogata/uboga mieszanka przeczyścił mi silnik krokowy,przepustnice, zmniejszył przerwe na świecach po czym po odpaleniu silnika obroty sie uspokoiły, pojeździłem trochę ale błąd bogatej/ubogiej mieszanki znowu wyskoczył po kilkudziesięciu kilometrach oprócz tego pojawił się błąd ,,wyskakiwania zapłonu,, na 4 cylindrze. Pojechałem do mechanika i on rozłożył ręce powiedział że to mogą byc kable wysokiego napięcia albo cewka, mówił żebym kupił kable i dalej sie okaże. Poczytałem w internecie ze przyczyna może byc tez sonda lambda ale wydaje mi się ze u mechanika wyszłby to na komputerze. Teraz sam nie wiem bo nie chce na darmo kupować częsci które możliwe że mam sprawne. Co sądzicie o tym problemie? Proszę o doradztwo osób doświadczonych w takim temacie. Dziękuje.


Ostatnio edytowane przez przemek21213 ; 11-12-2013 o 08:31
przemek21213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2013, 22:25   #2
andre_wj
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 57
Domyślnie Odp: Za uboga czy za bogata mieszanka, wypadanie zapłonu w 4 cylindrze

Kable i świece zawsze warto zmienić, nie są to duże pieniądze, a znacznie poprawiają spalanie gazu.
Zmieniałeś sam świece i przewody czy są stare (w sensie od poprzedniego właściciela)? Jeśli nie, to warto zrobić bo to są pierwsi podejrzani przy problemach z zapłonem w autach z gazem.
andre_wj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 15:13   #3
przemek21213
ford::amateur
 
Avatar przemek21213
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 10-12-2013
Skąd: Opole
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Za uboga/ bogata mieszanka, wypadanie zapłonu w 4 cylindrze

Dzisiaj rano wymieniłem kable i świece problem nie zniknął, ale samochód troche lepiej zaczął chodzić (czyli kable i świece prędzej czy później bym musiał wymienić), mechanik stwierdził żebym jechał do gazownika, tam okazało się że listwa wtryskowa gazu jest zepsuta i źle podaje, listwa wymieniona, gaz wyregulowany i teraz autko jeździ duzo lepiej jak wcześniej.

pozdrawiam
przemek21213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.