Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2006, 21:20   #1
behind66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2005
Model: MONDEO MKIII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie gasnie, jaka przyczyna?

witam wszystkich

mam mondeo mk1 1,6 16v i taki problem:
po nocy lub gdy stoi kilka godzin auto gasnie. gasnie wtedy gdy wrzucam na luz lub gdy wciskam sprzeglo. obroty nagle spadaja. po ponownym odpaleniu silnika wszystko jest ok i drugi raz juz nie gasnie.
zaobserwowalem ze gdy odpale rano silnik i bez ruszania kilka razy go przegazuje tez spadaja obroty i silnik gasnie wiec nie ma to zwiazku z redukcja biegow czy sprzeglem.

czy ktos moze pomoc jaka jest przyczyna?

z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.

behind66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2006, 00:15   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

wielu z nas z tym walczy i jeszcze nikt tego nie rozgryzl :fcp11
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2006, 12:10   #3
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Jak nie? Moim zdaniem czyszczenie krokowca i reset ECU z samoadaptacją i powinno pomóc. Jeszcze może być przepustnica brudna.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2006, 12:15   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Jak nie? Moim zdaniem czyszczenie krokowca i reset ECU z samoadaptacją i powinno pomóc. Jeszcze może być przepustnica brudna.
bzdura robilem to i nic sie nie zmienia a ta samoadaptacja ECU to najwiekszy mit tego forum, obojetnie czy go adaptuje czy nie po odpieciu aku dziala tak samo poprawia sie dopiero jak przejade jakies 3-4 tys km.

[ Dodano: 2006-11-04, 13:17 ]
P.S.

Chodzi tu o przypadek za autko gasnie rano po pierwszym odpaleniu i najczesciej dojechaniu do pierwszego skrzyzowania, pozniej caly dzien nie zgasnie juz ani razu i sytuacja powtarza sie co dziennie lub po postoju ok 12 godzin
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2006, 12:36   #5
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

1olek, to, że Tobie samoadaptacja ECU nic nie pomogła to jeszcze nie dowód, że to mit. A na 100% pomaga bo kilka razy praktykowałem jak silnik zaczynał wariować. A jeśli w tym przypadku czyszczenie krokowca ci nie pomogło to albo musisz go wymienić, albo czyszczenie wykonać dokładniej. Naprawdę za utrzymanie wolnych obrotów już nic innego nie odpowiada. No chyba, że masz dziurę w przepustnicy lub nieszczelny dolot.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2006, 14:08   #6
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

llechu, mnie nie pomoglo, a krokowiec raczej jest ok bo dlaczego gasnie tylko raz na caly dzien i to po odpaleniu po nocy (parkuje w garazu wiec silnik nie jest zmarzniety) i przejechaniu do pierwszego skrzyzowania ?? Jak by bylo z nim cos nie tak to pozniej bym mial tez problemy a nie mam zadnych. A co do ECU mnie nie pomaga i nic nie zmienia wiec dla mnie to mit, fajnie ze Tobie to pomoglo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2006-11-04, 15:17 ]
Z tego co ja wywnioskowalem w moim przypadku winny moze byc czujnik temperatury odpowiedzialny za zalaczenie ssania, ale gleboko siedzi i nie mam czasu i checi zeby sie do niego dogrzebywac.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2006, 14:38   #7
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

No może tu być też kwestia czujnika temperatury. W rzędówkach jest on akurat na wierzchu. Pewnie wszystko by było wiadomo po podłączeniu pod WDS-a. Jeśli reset nie pomógł, znaczy, że nie był potrzebny.
Czy po dokładnym wyczyszczeniu nasmarowałeś krokowca, tak jak to w Sławka opisie jest? Bo może być tak, że przy rozruchu ten krokowiec początkowo ciężko chodzi. A jak się lekko podgrzeje i rozrusza to już jest git. Wiem jedno - to się będzie nasilało. Najpierw gaśnie po 100metrach i dokładnie tylko wtedy, potem na coraz dłuższym odcinku. Dokładnie tak samo miałem i po pewnym czasie przez pierwszy kilometr gasł przy okazji każdego przejścia na bieg jałowy ze zdjęciem nogi z gazu. Im zimniej tym gorzej. Lekkie otwarcie przepustnicy pomaga.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2006, 14:42   #8
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

llechu, smarowac nie smarowalem, ale od roku jest tak samo wiec przywyklem, poki co dzieje sie to tylko raz i to rano wiec da sie przezyc ale jednak wkurza ze gasnie. Aha temperaturka na dworze u mnie nie powoduje zadnych zmian.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2006, 14:58   #9
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Cytat:
Napisał 1olek
tylko raz i to rano wiec da sie przezyc ale jednak wkurza ze gasnie. Aha temperaturka na dworze u mnie nie powoduje zadnych zmian.
No nie da się ukryć, że wkurza. U mnie zaczęło się pewnej zimy, potem na wiosnę przestało, kolejnej zimy się powtórzyło i doszły falujące czasem obroty (dawało się je uspokoić lekkim przygazowaniem i delkatnym zdjęciem nogi z gazu więc nic nie robiłem). Wiosną się nieco uspokoiło, ale fale zostały. Potem było coraz gorzej.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2006, 20:51   #10
behind66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2005
Model: MONDEO MKIII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie

widze ze dyskusja sie rozwinela. dziekuje za odpowiedzi.

strumienica byla czyszczona ale to nic nie dalo. to jest dziwny objaw ze gasnie i to tylko raz bo po ponownym odpaleniu jest ok. gdyby silnik krokowy byl zabrudzony to po ponownym odpaleniu auto powinno tez gasnac a tak nie jest. wtedy silnik chodzi rowno.

pewnie trzeba bedzie odwiedzic dealera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2006-11-04, 21:52 ]
mialo byc przepustnica byla czyszczona.
behind66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.