Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2007, 18:37   #1
marian 1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: mazowieckie
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1996
Postów: 42
Domyślnie Napinacz paska wielorowkowego

Od jakiegoś czasu po uruchomieniu na zimnym silniku mam pisk dochodzący najprawdopodobniej od paska wielorowkowego. Po rozgrzaniu pisk ustępuje ale i tak jest to przez pewien czas denerwujące. Piszcz też czasami jakiś silnik dostanie większe obciążenie. Obserwując to doszedłem do wniosku że pasek jest po prostu za luźno . Napinacz tego paska ponoć się nie reguluje więc wchodzi w grę jego wymiana a to nie jest tania część - 190zł. Dlatego też przed wymianą chciałem potwierdzenia moich wniosków. Może ktoś już przerabiał podobny problem. Bo szkoda by było utopić 190zł. Chciałem się też dowiedzieć czy ewentualnie uszkodzone napinacze da się naprawić czy też w grę wchodzi tylko wymiana. Słyszałem że tam są tulejki których ewentualnie wymiana by pomogła ale to tylko słyszałem .
POZDRAWIAM


Ostatnio edytowane przez deku ; 02-03-2016 o 13:39
marian 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 21:12   #2
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

Jeżeli masz silnik 1Z to można wymienić tulejki. Zobacz jak się zachowuje napinacz na wolnych obrotach. Jeżeli skacze to jest do wymiany. A co do piszczenia paska micro to przyczyn może być więcej. Może to być wina samego paska, którejś z rolek, itp.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 21:53   #3
marian 1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: mazowieckie
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1996
Postów: 42
Domyślnie

Silnik ma 1Z. Pasek niedawno wymieniałem. Jeżeli chodzi o ruchy napinacza to rolka tegoż napinacz faktycznie skacze ale słyszałem że tak ma być bo ponoć jest ona na jakimś amortyzatorze bądź sprężynie czy coś takiego.
marian 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 22:06   #4
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

Tak w silniku 1Z rolka jest na pręcie który z drugiej strony jest zakończony sprężyną napinającą. Osobiście nie sądzę aby przyczyną piszczenia paska był napinacz. Zwróć uwagę na sam pasek czy nie ma śladów obtarć na jego bokach. Miałem już takie zdarzenie że luz osiowy pompy wspomagania (w innym aucie) powodował piszczenie paska. Tego nie da się zdiagnozować zdalnie. Musisz podjechać do dobrego mechanika to dojdzie co jest przyczynę tego piszczenia.
W każdym razie nie powinno tego być.

ps. Napinacz zawsze skacze, ale jak za mocno sobie podskakuje to trzeba wymienić sprężynę napinającą. Czasami pręt, jak jest mocno zużyty.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.