Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2018, 15:37   #1
Burn2q
ford::amateur
 
Avatar Burn2q
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 30-09-2017
Skąd: Bourne
Model: Mondeo mk lV
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Forscan, prawidłowe wartości czujników vane pos, pcvpwm, map.

Witam serdecznie, mam problem z szarpaniem przy przyspieszaniu pewnie jak większość. Mialem wymieniony czujnik kopiowania turbo i przez miesiąc wszystko bylo ok, samochód przyspieszal jak wsciekly, lecz problem powrocil. Zamienilem zaworki od turbo i egr, bez zmiany, podpialem cisnienie do zaworka od turbo bezposrednio z pompy podcisnienia, poprawy brak. Przez pewien czas bylo tak ze auto ciaglo tylko do 3tys, natomiast od 1500obr dostawal strasznego kopa. Samochod był u mechaników, niestety powiedzieli ze sprawdzili wszystko i nie wiedza co jest, i zebym zawiozl go do kogos innego. Najchętniej to bym go odstawil do heko, lecz problem taki ze jestem za granica, a autem strach wracac ponad 20godzin. Zrobilem próbę na trzecim biegu, start od 1500obr. czy mógłby ktos, kto się zna, ocenic czy z wykresem jest wszystko ok? Dodam cze wartosci vane pos sa dość dziwne, na wyłączonym silniku pokazuje mi miedzy -11 a -14, natomiast na biegu jałowym 0,00Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka

Burn2q jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 07:23   #2
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Forscan, prawidłowe wartości czujników vane pos, pcvpwm, map.

Witam kolego,

czy mozesz pryblizyc jakiego typu masz szarpania? czy jest to cos w rodzaju zjak zaczynasz przyspieszac tak jak by na chwile odpuszcalo auto przyspieszeni i odrazu wraca i znow odpuszca, takie male kangurkowanie?

sprawdz to samo na 4 biegu od ok 80km/h i to samo zrob na 5 biegu od 80km/h a jak sie rozpedzisz i masz gdzie rozpedz go do jakis 160-180km/h i pojedz tak przez kilka km jak masz mozlisc zjedz i otworz drzwi i poniuchaj czy nie wydaje sie dziswny zapach zachodzacy na nadpalone sprzeglo.

sprobuj te testy i odpisz jaki rezultaty

u mnie dokaldnie tak poszarpuje, testow takich jak Ty nierobilem jescze iz niemam narazie warunkow w Finlandii bo nawet na autostradzie lezy snieg(tu sie nie sypie soli tylko odsnieza)

pozdrawiam
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 19:47   #3
Burn2q
ford::amateur
 
Avatar Burn2q
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 30-09-2017
Skąd: Bourne
Model: Mondeo mk lV
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Forscan, prawidłowe wartości czujników vane pos, pcvpwm, map.

Kolego Thomsit robiłem takie próby jak mówiłeś i niestety nic nie zauważyłem. Jedynie dziwne mi się wydaja wskazania czujnika kopiowania turbo, i chyba go zamowie, bo po wyłączeniu silnika wartosci z 0.00 spadaja raz do -11 a raz do -19, a nie moge nigdzie znaleźć jakie powinny być właściwe. Ponizej wykres z przyspieszenia na trzecim i czwartym biegu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka
Burn2q jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 20:08   #4
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Forscan, prawidłowe wartości czujników vane pos, pcvpwm, map.

Witam. Kolego a czasem jak odepniesz wtyczke od czujnika cisnienia doladowania, to problem falowania ustepuje ??? 2.49 bar to wartosc maksymalna jaka ten czujnik moze podac do kalkulatora. Ja tez takie chocki klocki mam. Po odpieciu tejze wtyczki problemik znika, ale w gratisie pojawia sie check engine.

Bump: Jesli chodzi o wartosci czujnika polozenia turbiny, to czujnik daje sygnal od 0.00 do 5.00 volt. Ja mam co prawda Luncha, i na nim tez wychodza dziwne wskazania z tego czujnika. Wedlug programu sa to wartosci nieprawidlowe, ale komp nic zlego w tym nie widzi i nie wywala zadnych bledow. Ja podlaczalem miernik do czujnika i na mierniku mialem prawidlowy zakres wartosci, ale dziwne ich skoki. Nawet przy obrotach rzedu 3500 wartosc z czujnika dochodzila chwilowo do 3.70 volt, co wedlug mnie jest nie normalne. W ten weekend rwe cala wiazke kabli, zeby je zweryfikowac pod wzgledem przetarc czytaj przepiec.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 22:41   #5
Burn2q
ford::amateur
 
Avatar Burn2q
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 30-09-2017
Skąd: Bourne
Model: Mondeo mk lV
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Forscan, prawidłowe wartości czujników vane pos, pcvpwm, map.

Kolego lucas4891, odpialem wtyczke od map sensora i samochód dużo lepiej reaguje na gaz, szarpania tez nie odczulem. Jutro zrobię jazde testowa na wyższych biegach i zobaczymy co forscan pokaże.
Po odpieciu wtyczki swieci się kontrola trakcji.
Jednak udało się zrobic test na 3,4 i 5 biegu, auto przyspiesza płynnie, bez jakiegokolwiek szarpniecia, poniżej wykres. Czyli mam rozumieć że czujnik ciśnienia doładowania do wymiany, tak?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Burn2q ; 15-02-2018 o 17:03
Burn2q jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2018, 12:43   #6
Burn2q
ford::amateur
 
Avatar Burn2q
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 30-09-2017
Skąd: Bourne
Model: Mondeo mk lV
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Forscan, prawidłowe wartości czujników vane pos, pcvpwm, map.

Witam po małej przerwie, jakoś wcześniej nie było czasu na wymiane filtra i czujnika kopiowania turbo, ale dziś się udało, i... po wymianie wszystko ok, brak szarpania podczas przyspieszania, i wartosci vane pos sa zupełnie inne, a na wolnych wynosi -50, czyli wychodzi na to że miałem walnięty czujnik. Pod spodem wykresy z przyspieszenia na trzecim i czwartym biegu.

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Burn2q ; 05-03-2018 o 12:58
Burn2q jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 20:24   #7
poadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Forscan, prawidłowe wartości czujników vane pos, pcvpwm, map.

Witam
podepnę się pod temat, czy możecie mi podpowiedzieć czy odczyty wartości z mojego forscana są prawidłowe ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Głównie chodzi mi o pracę turbiny, czy działa prawidłowo?
pozdrawiam
poadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 21:01   #8
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Forscan, prawidłowe wartości czujników vane pos, pcvpwm, map.

Geometria poruszana jest w pelnym zakresie. Bynajmniej tyle zauwazylem.
A w jakim kontekscie to pytanie??
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 05:24   #9
poadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Forscan, prawidłowe wartości czujników vane pos, pcvpwm, map.

po prostu nie wiem czy coś nie dzieje się z turbiną, od czasu do czasu auto bardzo delikatnie poszarpuje (ledwo wyczuwalne) tak jakby droga była nierówna. Poza tym miałem błąd P003A.
w miniony weekend na dłuższej trasie momentalnie po wrzuceniu 6 biegu, na wyświetlaczu pojawił się komunikat Usterka Silnika oraz ikonka ESP. Na Forscanie pojawił się błąd P2263 (łopatki zablokowane w pozycji zamkniętej - usterka stała) . Wykasowałem błędy, po uruchomieniu auta i ponownym przeskanowaniu wszystkie błędy zniknęły. Skanuje cały czas i błędy się nie pojawiają.
poadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 21:30   #10
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Forscan, prawidłowe wartości czujników vane pos, pcvpwm, map.

Najlepiej byloby sprawdzic recznie jak sie porusza mechanizm sterowania turbiny i czy trzpien od czujnika kopiowania turbo chodzi lekko bez zacinania.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.