Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2009, 16:49   #1
wwiktor
ford::beginner
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Twardogóra
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Błąd ECU $7E8

Witam!!

Czy mógłby mi ktoś pomóc w zinterpretowaniu błędu $7E8
Zapaliła mi się kontrolks silnika i po zczytaniu błedu wyskoczyło mi właśnie takie coś.
Nie wiem czy już mam się martwić, czy to tylko jaskis pierd. Ostatnio jak mi się pozapalały kontrolki AWARIA SILNIKA to okazało się że to tylko mało płynu chamulcowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Teraz zczytałem programem scantool, i tak:

Wersja programu 1.08 pokazuje mi błędy P0122 c23; P011 i P03.
Wersja programu 1.15 pokazuje P2263 (Turbo/Super Boost System Perfomance. ) I dodaje że ta wersja programu emuluje port ELM 327 ( czy cos w tym sensie) nie wiem z czym to zjeśc. ew. ma ktoś może jakis programik do interfejsu ELM ?

Pozdrawiam
ww


Ostatnio edytowane przez wwiktor ; 11-11-2009 o 18:18 Powód: Nowy pomiar
wwiktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 19:51   #2
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Błąd ECU $7E8

Spróbuj z kodami na:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdro,

Makos
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 21:09   #3
bigi68
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Odp: Błąd P2263 (ECU $7E8)

[QUOTE=wwiktor;1286132]Witam!!

Czy mógłby mi ktoś pomóc w zinterpretowaniu błędu $7E8
Zapaliła mi się kontrolks silnika i po zczytaniu błedu wyskoczyło mi właśnie takie coś.
Nie wiem czy już mam się martwić, czy to tylko jaskis pierd. Ostatnio jak mi się pozapalały kontrolki AWARIA SILNIKA to okazało się że to tylko mało płynu chamulcowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

A może tym razem musisz dolać płynu "H" amulcowego
bigi68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 17:21   #4
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Odp: Błąd ECU $7E8

P2263-Turbocharger boost pressure/supercharger boost pressure performance problem

problem z cisnieniem doładowania

Może to byc w zasadzie wszytko zwiazane z turbiną. Pomyslałbym od najprostrzych rozwiazań czyli sprawdzenie dolotu czy gdzieś sie nie przycina lub nie ma przedmuchu. Problem moze tez byc po stronie tzw sterownika turbiny. Czasem wystarczy przeczyszczenie (tu potrzeba kogos kto bedzie umial to rozebrac i potem to spowrotem pozbierać). Najmniej przyjemny scenariusz to uszkodzenie samej turbiny ale to mało prawdopodobne bo miałbyś mnóstwo innych objawów 9spadek mocy, kopcenie, dyskoteka na desce, i pewnie komputerek blokowałby możliwość odpalenia)
GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 19:14   #5
cezarro1
ford::average
 
Avatar cezarro1
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 69
Domyślnie Odp: Błąd ECU $7E8

Cytat:
P2263-Turbocharger boost pressure/supercharger boost pressure performance problem

problem z cisnieniem doładowania

Może to byc w zasadzie wszytko zwiazane z turbiną. Pomyslałbym od najprostrzych rozwiazań czyli sprawdzenie dolotu czy gdzieś sie nie przycina lub nie ma przedmuchu. Problem moze tez byc po stronie tzw sterownika turbiny. Czasem wystarczy przeczyszczenie (tu potrzeba kogos kto bedzie umial to rozebrac i potem to spowrotem pozbierać). Najmniej przyjemny scenariusz to uszkodzenie samej turbiny ale to mało prawdopodobne bo miałbyś mnóstwo innych objawów 9spadek mocy, kopcenie, dyskoteka na desce, i pewnie komputerek blokowałby możliwość odpalenia)
Błąd ten opisywałem juz na forum
Jest to bład związany z doładowaniem silnika,u mnie po wizycie w serwisie forda komputer dokładnie określił to jako brak wysprzęglania sprężarki i w dokumentacji serwisowej ford zaleca wgranie nowego oprogramowania zaktualizowanego Po tej operacji wszystko wróciło do normy
cezarro1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 19:07   #6
kozielek
ford::amateur
 
Avatar kozielek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Błąd ECU $7E8

użyłem 2 programy do diagnozy focusa II, pierwszy to ScanMaster-ELM - program wyświetlił $7E8 (szczerze mówiąc nic mi to nie mówiło), ale gdy użyłem SCAN XL ELM opis był bardziej szczegółowy:
kolumna:
DTC: P0030
Opis: Obwód sterowania nagrzewaniem sondy lambda(HO2S)
ECU: $7E8
polecam spróbować innym programem, to moje początki z motoryzacją zatem nie jestem wstanie powiedzieć czy w każdym przypadku będzie to sonda, ale użycie tego 2 programu może pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kozielek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.