Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2009, 22:08   #1
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Światła do jazdy dziennej - montaż

Chcę założyć światła do jazdy dziennej. Czy możecie rzucić kilka propozycji jakie macie i jak montowane? Poparte zdjęciami?
PozdroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jarek G. jest offline  
Stary 03-06-2009, 23:05   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej - montaż

Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcę założyć światła do jazdy dziennej. Czy możecie rzucić kilka propozycji jakie macie i jak montowane? Poparte zdjęciami?
PozdroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myslle, że chodzi ci o automatyczne załączanie swiate,ł a nie jakiej badziewie podpięte na przodzie. Temat już opisywałem dość dawno, poparty schematami, ale wkleję ci jeszcze raz.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Swiatła dzienne SGA 2.JPG (13.0 KB, 338 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg SwiatlaDzienneVWSha3.JPG (22.7 KB, 327 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Swiatła dzienne SGA 3.JPG (24.1 KB, 255 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 03-06-2009 o 23:28
Stefano jest offline  
Stary 03-06-2009, 23:22   #3
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej - montaż

A może mi ktoś wytłumaczyć sens montażu takich świateł?? Rozumiem, jak montowało się to do malucha z prądnicą :D, ale do nowszych konstrukcji w jakim celu? Ani to nie pasuje do wyglądu auta, ani nie będzie z tego oszczędności....(znaczących oszczędności, bo zakładam, że nie chodzi o przedłużenie życia żarówek:D) a wymaga jednak jakiś inwestycji, nakładu pracy....ale może ja się nie znam:D
Grzaniec jest offline  
Stary 04-06-2009, 08:19   #4
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej - montaż

A miałbyś STEFANO te szkice w trochę większym formacie?
marwyk jest offline  
Stary 04-06-2009, 09:28   #5
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej - montaż

Sens montażu takich świateł jest taki sam jak zakładania "żarówek energooszczędnych" w domu. Trudno to wytłumaczyć komuś kto nie uważał na fizyce i myśli że w samochodzie energia jest "za darmo". Nie widzę natomiast sensu montażu automatów włączających światła po uruchomieniu silnika.
stomat jest offline  
Stary 04-06-2009, 11:10   #6
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej - montaż

Światła do jazdy dziennej jak sama nazwa wskazuje służą do jazdy w dzień.
Art. 51 ust. 2 "Prawo o ruchu drogowym" stanowi:
„W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza zamiast świateł mijania kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.”

I nie chcę zakładać jakiegoś badziewia ale normalne lampy z homologacją RL.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline  
Stary 04-06-2009, 12:10   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej - montaż

Po pierwsze - światła do jazdy dziennej, ze względu na swoja konstrukcję, są lepiej widziane w dzień niż światła mijania, więc skoro można coś lepiej, to dlaczego nie?
Po drugie - mają bardzo małą moc (moje Helli 2x6W, z diodami LED jeszcze mniej) i jeżeli podłączy się je tak, że palą się z nimi tylko zewnętrzne światła pozycyjne, a tablica przyrządów nie (5 żarówek po 5W) i tablicy rejestr. też nie (2 żarówki po 5W), to oszczędza się ok 125W; te 125W to np w zimę, przy włączonej dmuchawie na full i włączonej szybie tylnej może spowodować, że przy wolnych obrotach akumulator jest nadal ładowany, a nie rozładowywany;
Po trzecie - pracujące non-stop reflektory główne po dwóch - trzech latach żółkną, matowieją (temperatura!) i gorzej świecą, podobnie jest z tablicą zegarów - nagrzana od żarówek tablica zarasta kurzem wyraźnie szybciej.
Po czwarte - najważniejsze - nie myślisz o włączaniu, przy otwarciu drzwi wkurzająca przypominajka nie piszczy (bo nie musi przecież), po włączeniu świateł głównych same się wyłączają, po prostu żyją własnym życiem bezobsługowo.

Może to wszystko to niewiele, ale polepsza samopoczucie kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline  
Stary 04-06-2009, 13:38   #8
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej - montaż

Niestety, nie przekonacie mnie, ale chwała Wam za to, że próbowaliście:d.
Piszecie o oszczędności ponad 100W - OK, ale czy zdarzyło się komuś, kto nie ma zamontowanych świateł dziennych, by akumulator rozładowywał mu się na wolnych obrotach (zaznaczam, warunkiem jest sprawna instalacja i sprawny akumulator). Ja nie słyszałem o takich przypadkach w obecnie używanych samochodach - chyba, że mówimy o PF126 z prądnicą:d. Alternator jest tak dobrany, by ni9e dopuścić do takich zachowań, mimo włączonej dużej ilości odbiorników. Kolejny argument - zużycie reflektorów - o ile przedłużymy im życie? O rok, a może o 14 miesięcy? I w jakiej skali - bez świateł dziennych będą sprawne przez powiedzmy 8 lat czy 12? Inna sprawa - włączanie z automatu - moja wersja to posiada fabrycznie - wersja duńska. Poza tym mam ksenony, które chyba nie grzeją się tak jak halogenowe żarówki (nie wiem, może się mylę). No i ostatnie.....takie dołożone światła wyglądają koszmarnie na samochodzie....jaki by on nie był - nie tylko galaxy:/
P.S. Piszesz o matowieniu reflektorów po 2-3 latach...chyba ciut Cię poniosło - stawiam na znacznie dłuższy okres, pod warunkiem używania przeznaczonych do nich żarówek - nie jakieś 100W i więcej...

A jeżeli ktoś porównuje z żarówkami energooszczędnymi, to wolałbym zdecydowanie założyć moduł, który obniża napięcie na żarówkach podczas jazdy w dzień - są takie dostępne, odpada chociaż obwieszanie przodu auta wątpliwej urody światełkamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - a jeśli ktoś planuje założyć diodowe linijki wzorem nowych modeli audi - to pozostawię to bez komentarzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście to moje zdanie, i nie każdy musi się z nim zgadzać. To przecież Wasze auta i możecie czepiać na nie, co tylko chcecieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzaniec jest offline  
Stary 04-06-2009, 13:57   #9
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej - montaż

Ciekaw jestem co przyświecało konstruktorom z takich "mało znaczących i marginalnych" firm jak Volvo czy Saab w wymyśleniu świateł do jazdy dziennej. Bo według zdania niektórych uczestników tej dyskusji jest to zwykły bzdet i jak zwykle MY, Polacy, znamy się na wszystkim najlepiej.
Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline  
Stary 04-06-2009, 14:07   #10
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej - montaż

A co przyświecało producentom luksusowych aut, by wyposażyć je w aluminiowe felgi, tv, navi i inne potrzebne lub mniej gadżety?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A dlaczego jedne auta mają regulowane podświetlenie zegarów, w innych da się całkowicie wyłaczyć to podświetlenie a reszta ma świeci albo nie świeci? Dlaczego są auta wyposażone w światła przecimgłowe a są też takie, które mają tylko mijania? Rozumiesz analogię, czy mam jeszcze mnożyć podobne zapytania? Nie twierdzę, że jest to zbędna instalacja - jednak wg mnie nie ma uzasadnienia, oprócz zadowolenia twórcy czy też właściciela dziennych świateł w swoim aucieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Gdyby fabryka wyposażyła Galaxa w takie światła - oczywiście bym ich używał, jednak skoro ich nie ma (wiem, za sprawą księgowych zapewne:d) to nie widzę sensu ich dokładać, bo nie przyniesie to żadnych wymiernych efektów - darujcie sobie o oszczędzaniu żarówek, akumulatora czy też paliwa, bo to tak jakby ktoś chciał oszczędzać paliwo i nie otwierał okien czy szyberdachu, gdy ma to ochotęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (a wtedy przecież też auto spali więcej...tylko ile jest "to więcej".

Podsumowując - bo nie chce mi się z nikim prowadzić dyskusji o wyższości Swiąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem:d - dzięki za próbe wyjaśnienia, po co to montujecie - ale żaden argument mnie nie przekonał. Jednak wątek nie jest o tym, czy ma to sens, więc ja już zmykam do jamkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie będę odbiegał od tematu<OK>

EDIT: Jeżeli ktoś poda receptę na takie przerobienie świateł, by dzienne były zintegrowane z reflektorami (jak we swpomnianych szwedzkich konstrukcjach) to chylę czoła - przynajmniej nie będzie doczepionych na siłę światełek (warunek - ma być zgodne z przepisamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Wiem, że modne są ostatnio diodowe lampki do jazdy dziennej, za sprawą modeli audi - ale dla mnie doczepianie tego typu oświetlenia do innych aut, to jak krzyk "nie mam audi, ale jestem nim zachwycony. Będę miał chociaż podobne światełkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum."

Ostatnio edytowane przez Grzaniec ; 04-06-2009 o 14:11
Grzaniec jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.