Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2011, 20:37   #31
Abund
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Wołomin
Model: Galaxy/Tourneo Connect
Silnik: 1.9 TDI/1.5TDCI
Rocznik: 2004/2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Pękła mi ta od sprężarki do kabiny łaczona pod lampą. Kupiłem oryginał w aso VW bolało bo zapłaciłem 585 z rabatem 15%. Jak by co służe radą jak to wymontować a potem zamontować bez rozbierania przodu.


Krzysiek

Abund jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 21:00   #32
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

No niestety. Ta pękła mi w zeszłym roku. Pospawali mi i narazie jest dobrze. Teraz pękła od chłodnicy - prawa strona. Kupię nową - 386 zł. w serwisie VW. U Forda - 520 zł. Spróbuję sam wymienić.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 22:32   #33
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Cytat:
Napisał Abund Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pękła mi ta od sprężarki do kabiny łaczona pod lampą. Kupiłem oryginał w aso VW bolało bo zapłaciłem 585 z rabatem 15%. Jak by co służe radą jak to wymontować a potem zamontować bez rozbierania przodu.


Krzysiek
Możesz napiasć wiecej jak rozpiąć i wyjąć bez wyjezdzania zderzakiem.
Pozdr,
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 20:00   #34
przemo300191
ford::beginner
 
Avatar przemo300191
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI 116 kM
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz napiasć wiecej jak rozpiąć i wyjąć bez wyjezdzania zderzakiem.
Pozdr,
Ściągasz filtr powietrza odkręcasz łapę silnika, podnosisz silnik lewarkiem do góry, odkręcasz rurkę i wyjmujeszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trochę gimnastykowania się z nią jest, ale wszystko jest możliwe, mi się jakoś udało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. uważaj na małe uszczelki na końcach rurki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemo300191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 20:51   #35
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Czy to też może dotyczyć ta przypadłość S-MAXów?
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 21:10   #36
Abund
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Wołomin
Model: Galaxy/Tourneo Connect
Silnik: 1.9 TDI/1.5TDCI
Rocznik: 2004/2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Cytat:
Napisał przemo300191 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ściągasz filtr powietrza odkręcasz łapę silnika, podnosisz silnik lewarkiem do góry, odkręcasz rurkę i wyjmujeszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trochę gimnastykowania się z nią jest, ale wszystko jest możliwe, mi się jakoś udało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. uważaj na małe uszczelki na końcach rurki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po co? Odkręcamy rurkę od spręzarki jedna śruba imbusowa. Odkręcamy obejmy przy sprężarce i na grodzi. Wypinamy wtyczkę z czujnika na chłodnicy żeby nie przeszkadzała. Teraz wyciągamy rurkę ze złączem spod lampy, spokojnie wychodzi trzeba użyc trochę siły bo nie ma za wiele luzu ale plastik jest plastyczny i da się to zrobić. Majac złącze spring-lock na wierzchu,zapinamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. urządzenie do rozpinania spring locków, patrzymy czy idealnie domyka się na rurce (moje firmy jonnesway z allegro nie były dobrze wykonane, nóż w dłoń i powiekszyłem odrobinę średnicę) rurka rozpina się momentalnie trzeba miec tylko dobrze dopasowane narzędzie, potem ustawiamy resztę rurki tak aby mieć miejsce na wyciągniecie całego przewodu. Przy wkładaniu trzeba pamiętać żeby posmarować oringi olejem żeby się nie blokowaly, jak się zapnie słychać takie ciche click!. Tutaj macie film jak działa połaczenie spring-lock [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co prawda na przewodach paliwowych ale idea jest prosta i pozwala ogarnąc o co chodzi.


Pozdrawiam
Abund jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 20:18   #37
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Cytat:
Napisał Abund Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
urządzenie do rozpinania spring locków
Mistrzu, a możesz tak dokładniej opisać jak to się robi? Muszę wymienić przewód od chłodnicy - ten, na którym jest czujnik ciśnienia - i chcę to zrobić w garażu sam. Ale nie mam pojęcia jak to się rozpina. Kupiłbym te urządzenie (na alledrogo 27 zł) tylko jak ich użyć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 00:18   #38
kk3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 90 ANU
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Mam taką przypadłość z klimą. Pojechałem nabić gość stwierdził brak czynnika zrobił test szczelności (40 minut) wyszło że wszystko ok , nabił klimę dodał kontrast i wszystko chodziło super . Autko stało przez tydzień nieodpalane (delegacja) wróciłem włączyłem klimę i działała aż miło ale tylko jeden dzień na drugi dzień załączyła się ale chłodziła już słabo teraz już się nie załączyła . Pojechałem do gościa poświecił lampą uv i nie dostrzegł niczego , ponownie zrobił test szczelności wyszło że ok chciał nabić od nowa ale na razie to olałem bo przecież gdzieś musi być nieszczelność . Tutaj moje pytanie czy podczas pracy kompresora może się w nim samym pojawiać jakaś nieszczelność , bo jak auto stało to klima trzymała ? Może ktoś miał podobne przypadki , zaznaczam że gościa dość mocno molestowałem i wszystkie rurki są sprawdzone
kk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 11:07   #39
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Ja co prawda mam 2.3 benzynę ale z klimą podobny problem był. Też był test szczelności azotem chyba 20 atmosfer i było szczelnie co z tego jak po nabiciu klimy po dwóch tygodniach już nie chłodziło. Zrobiłem test z czynnikiem UV (nabicie, a sprawdzenie po 24 godzinach)i sam byłem jak mechanik latał z tą lampą w koło silnika i .............. okazało się że nieszczelność jest na kopresorze. Ten kompresor jest jakby z dwóch połówek aluminiowych i na środku gdzie się łączą wyszedł kontrast. Poczytałem w necie i jest to chyba przypadłość tych kompresorów,tzn. aluminium z czasem się utlenia i powstaje micro nieszczelność. Naprawa nieopłacalna. Ja dałem sobie spokój bez klimy też można żyć :-)
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.