Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2013, 13:03   #1
czarek189
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2013
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie Centralny zamek wariuje w mk2 innaczej niz wszystkie

Witam, Wiem że bylo dużo podobnych tematów już na forum ale nie znalazłem dokładnie takiego problemu z jakims się borykam,
Mianowicie moj mondziak stał cala zime na dworze i wszystko bylo ok aż tu nagle przestal dzialac zamek po stronie kierowcy (wogole sie nie dalo otworzyc drzwi kluczykiem a pilota mam popsutego).
Poprosilem znajomego zeby mi to sprawdzil. Cos popatrzyl, pogrzebal i powiedzial ze jakas tam blaszka sie ulamala i poprostu nie otwiera zamka do końca przez co caly czas jest zamkniety.
Wiec zaczalem sie nastawiac na wymiane zamka ale po powrocie do domu nagle przestal dzialac centralny. Nie mozna bylo zamknac ani kluczykiem od strony pasazera(chociaz wczesniej sie dalo) ani od srodka. Trzeba bylo kazde drzwi zamykac osobno.
Pomyslalem ze cos ten znajomy musial sp....lic. Zadzwonilem pocisnalem go wiec kazal przyjechac za dwa dni. Az tu nagle (ku wielkiemu zdziwieniu) nastepnego dnia zamek normalnie zaczal dzialac ale nastepnego dnia znowu przestal dzialac. Od tamtej pory raz dziala a raz nie. I nie to że sam sie otwiera albo zamyka poprostu miewa humory i nie robi mu roznicy czy zamykam kluczykiem czy od środka. Tylko jak mu sie zechce to zacznie dzialac a jak mu sie znudzi to przestaje.
Co to może być?


Ostatnio edytowane przez czarek189 ; 02-04-2013 o 11:24
czarek189 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2013, 19:04   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem w mk2 inny niz wszystkie

Proszę poprawić tytuł tematu.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145988
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2013, 21:57   #3
koni53
ford::beginner
 
Avatar koni53
 
Imię: konrad
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: kraśnik
Model: Renault Scenic
Silnik: 1.9 dTi
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem w mk2 inny niz wszystkie

prawdopodobnie padł moduł w tych drzwiach(kierowcy) ten zamek jest masterem czyli jego zamknięcie zamyka także resztę.tak samo działa zamek pasażera.zobacz jakie objawy daje zabawa zamkiem w drzwiach pasażera.ja u siebie wymieniałem już siłownik w drzwiach kierowcy 3 razy z różnych powodów.
__________________
mondeo mk2 green juice ghia v6 -była ... nie zapomniana
koni53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 11:32   #4
czarek189
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2013
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralny zamek wariuje w mk2 innaczej niz wszystkie

koni53 jak centralny dziala to od strony kierowcy mozna zamknac wszystkie drzwi tylko otworzyc sie nie dalo ale problem jest w tym ze czasem wogole odmawia posluszenstwa i nie da sie zamknac/otworzyc wszystkich drzwi na raz (ani od strony kierowcy ani od pasazera) tylko kazde z osobna a za chwile cos mu sie odwidzi i zaczyna normalnie dzialac.
Podejrzewam ze cos sie gdzies rozlacza skoro calkiem przestaje dzialac na jakis czas a potem dziala normalnie. Tylko nie wiem gdzie zaczac grzebac. Moze jest jakis glowny sterownik albo wtyczka ktora bedzie odpowiadac za oba mastery
czarek189 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 11:53   #5
koni53
ford::beginner
 
Avatar koni53
 
Imię: konrad
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: kraśnik
Model: Renault Scenic
Silnik: 1.9 dTi
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: Centralny zamek wariuje w mk2 innaczej niz wszystkie

centralka jest pod schowkiem,choć ten element rzadko pada,ale sprawdzić można.ja mam podobny problem,ale w tylnych drzwiach.działają jak chcą.większość ludzi,która grzebała przy centralnym winą obarcza mikrostyki w siłowniku.na mkp jest artykuł o tym jak reanimować siłownik.nie wiem czy tutaj jest coś takiego.
__________________
mondeo mk2 green juice ghia v6 -była ... nie zapomniana
koni53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.