Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2023, 00:04   #11
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Wymiana wentylatora nawiewu ?

Cytat:
Napisał Mekeke91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy ktoś już wymieniał tą dmuchawę?
Wymieniałem, co prawda w Fieście, ale jest tak samo - dla potomnych opis:


Aby wymienić wentylator należy najpierw wyjąć schowek. Następnie trzeba odkręcić skrzynkę bezpieczników. Trzyma się ona na dwóch śrubach rozmiar 10, klucz nasadkowy to jedyna opcja w tym momencie.


Przed odkręceniem skrzynki bezpieczników zdecydowanie zalecam odłączenie akumulatora. Teoretycznie nie jest to wymagane, ale skrzynka jest pod zasilaniem, łatwo uszkodzić przez zwarcie jakiś element lub sam bezpiecznik. Odkręconą skrzynkę bezpieczników odkładamy na dywanik. Ja odkręciłem i wyjąłem fotel pasażera z auta. Nie jest to zupełnie wymagane, robiłem to dla własnego komfortu leżenia w aucie i pracy przy wymianie. Także dla komfortu demontażu i wyjmowania części odkręciłem mocowanie skrzynki bezpieczników. Nie trzeba tego robić, ale łatwiej jest potem pracować. Mocowanie to trzy śruby nasadkowe nr 10.


Do wymiany wentylatora musimy odkręcić kanał powietrzny, który trzyma się na jednej, ale prawie 4cm śrubie mocowanej do rury będącej podstawą deski rozdzielczej auta. Potrzeba nam klucza torx-25. Mi śruba stawiała opór, kręciła się w kółko. Odkręciłem ją kombinerkami ciągnąc w dół.


Sam kanał powietrzny dalej trzyma się tylko na wcisk i manewrując nim metodą prób i błędów, wyjmiemy go. Dalej czeka nas odkręcenie 5 śrub torx-15 mocujących obudowę wentylatora. Jedna śruba jest z przodu, zupełnie niewidoczna, trzeba ją namacać i odkręcić. Inna jest na górze, też mało widoczna i dostępna.


Po odkręceniu wyjmujemy jeszcze biały bolec sterowania cyrkulacją zewnętrzną/wewnętrzną. Jest on na górze, wchodzi na wtyk.
Sama obudowa wentylatora może stawiać opór przy wyjmowaniu i zahaczać o przewody/linki. Obudowa też jest dość delikatna, wyjmując ją trzeba szarpnąć, ale ostrożnie. Po zdjęciu warto ją umyć z kurzu.


Wentylator teraz tylko trzyma się na wtyku 2 pin. Ten odpinamy i wyjmujemy. Osłona i wentylator bez zdjętego mocowania skrzynki bezpieczników będzie wyjąć trudniej i łatwiej oba elementy uszkodzić.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2023, 06:07   #12
Mekeke91
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2021
Skąd: Mysłowice
Model: fusion
Silnik: 1,4 16v duratec lpg
Rocznik: 2004
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wymiana wentylatora nawiewu ?

Dzięki bardzo slawomirro! Chyba podejmę się tej operacji bo właśnie założyłem nowy rezystor dmuchawy ale wiem że długo nie podziała... Ten co wyciągnąłem był w opłakanym stanie...
Mekeke91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion kabinowy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.