Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2018, 18:38   #1
marcin.p90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2009
Skąd: Chełm/Warszawa
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 125KM + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 32
Domyślnie Dławienie się na zimnym silniku

Od kilku dni mam problem z dławieniem się auta (jak w sygnaturce) na zimnym silniku na benzynie. Problem pojawił się z dnia na dzień, wcześniej nie zaobserwowałem podobnych objawów. Początkowo myślałem, że problem leży po stronie LPG, ale następnego dnia odpalałem auto z wyłączonym gazem i to samo. Ogólnie jest tak, że po odpaleniu w zwyczaju mam czekać około minuty aż obroty spadną na jakieś 1200 i dopiero wtedy jadę. Gdy dam więcej gazu to zaczyna szarpać, a przy wolniejszym wciskaniu słabo się zbiera. Po przejechaniu około kilometra wszystko zaczyna wracać do normy (nawet zanim załączy się LPG). W weekend wymieniłem świece, które i tak u mnie przejeździły już 18 tys. (po kupnie najlepiej było to zrobić, ale zawsze coś tam wypadało). Oprócz wymiany świec robiłem reset ECU, jednak żadnego efektu to nie przyniosło. Mam zamiar dobrać się jeszcze do przepływomierza, żeby sprawdzić w jakim jest stanie i ewentualnie wyczyścić go. Podłączyłbym auto pod komputer, ale na chwilę obecną brak interfejsu do podłączenia (w planach jest zakup). Czytałem trochę wątków (niektóre do dnia dzisiejszego są bez rozwiązanie) i widziałem, że problem może być jeszcze z czujnikiem temperatury. Zanim oddam do mechanika to chciałbym jeszcze sam posprawdzać i ewentualnie rozwiązać ten problem. Co jeszcze mogłoby mieć wpływ na takie zachowanie oprócz tego co wymieniłem? Wszystkie porady mile widziane.


Ostatnio edytowane przez marcin.p90 ; 09-10-2018 o 18:41
marcin.p90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.