Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2010, 07:59   #1
bizonik3
ford::average
 
Avatar bizonik3
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Galaxy II
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 105
Domyślnie Jakie są normy poboru oleju silnikowego

Witam , jestem nowy i zielony jeżeli chodzi i Fordy. Wynika to z tego że w poniedziałek stałem się szczęśliwym posiadaczem Forda Galaxy 1,9 TDI 115KM z 2002r i tutaj moje pytanie.........ile oleju silnikowego bierze Galax na 1000km, chodzi mi o realne dane czyli normy jakie są przewidziane. Pytam dlatego bo chcę mieś świadomość kiedy trzeba ewentualnie zacząć się martwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez bizonik3 ; 06-08-2010 o 08:04
bizonik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 08:38   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego

Witamy Kolege u nas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Norm nie znam,ale powiem CI ile mój bierze...na 15tys ok 0,5 - do 0,7 litra mniej więcej.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 09:43   #3
bizonik3
ford::average
 
Avatar bizonik3
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Galaxy II
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 105
Domyślnie Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego

Dzięki kolego za info, będę pytał o jeszcze wiele rzeczy ale ta mnie interesowała najbardziej bo jadę w daleką trasę jutro i co by się nie martwić o pobór oleju zadałem to pytanie
bizonik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 09:48   #4
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego

Nie ma sprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytaj o co chcesz.Generalnie od 1 do 1,5 litra od wymiany jak weźmie to biedy nie ma,wiadomo im mniej tym humor lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 11:10   #5
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego

U mnie zużycie w normie - do 1 litra między wymianą.
Mała dygresja - używaj najpierw szukajki bo inaczej krokodyl (moderator) cię pożre (zamknie temat). O zużyciu oleju było dużo na naszym forum.
A poza tym pytaj a będzie ci odpowiedziane.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. Witaj w rodzinie.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 11:19   #6
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma sprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytaj o co chcesz.Generalnie od 1 do 1,5 litra od wymiany jak weźmie to biedy nie ma,wiadomo im mniej tym humor lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dokładnie. To zależy też od stylu jazdy. Ja ostatnio swojego troche przypałowałem to wziął więcej , jak spokojnie jeżdżę to mniej ale jest to ok. 1L między wymianami. Te silniki biorą olej byle nie 2,3,4.....i więcej.....L między wymianami.

Pozdrawiam,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 18:20   #7
bizonik3
ford::average
 
Avatar bizonik3
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Galaxy II
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 105
Domyślnie Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego

Jeszcze raz dzięki chłopaki.....będę pytał bo swoją Skodzinkę Felunię mam w jednym palcu mogę ją rozebrać i złożyć z zamkniętymi oczami ale teraz Fordzika musze się uczyć na nowo mam nadzieje że mi w tym trochę pomożecie .......jeszcze raz serdeczne dzięki . Dzisiaj w nocy startuję nad morze czyli stuknę z mojej mieściny 700km i zobaczymy jak się będzie sprawował na trasce ....mam nadzieję że dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.




Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez bizonik3 ; 06-08-2010 o 19:22
bizonik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 21:39   #8
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego

Jazda w trasie Galaxy w porównaniu do Felunii to będzie dla Ciebie jedna wielka ekstaza, można jechać i jechać. W zeszłym roku pojechaliśmy Galem nad morze (420km), jazda tylko z przerwa na tankowanie, niestety przed samym Władysławowem okazało się że musimy wracać (teściowa miała wypadek), wróciłem bez jakiegoś zmęczenia choć za kółkiem spędziłem wiele godzin na zatłoczonych polskich drogach do tego w okresie wymiany turnusów. Galaxy - wspaniały towarzysz podróży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 08:29   #9
nasu
ford::average
 
Avatar nasu
 
Zarejestrowany: 03-06-2010
Model: MK2 Tiptronic
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 68
Domyślnie Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego

Witam
Od niedawna stałem się właścicielem Forda Galaxy o przebiegu ponad 200kkm i z przerażeniem czytam o trwałości i braniu oleju czyżby po 250kkm to już tylko naprawy awarie. Posiadam Felicje 1.3mpi od początku LPG o podobnym przebiegu olej wymieniam co 20kkm i nigdy nie dolewałem. W rodzinie jest Opel Astra 2 1.4 16 zaworowa o przebiegu 400kkm i wszystko OK, Opel Astra 1,6 prawie 200kkm i również nikt oleju nie dolewał. Kumpel przekręcił Mercedesem milion kilometrów i jeszcze poszedł do ludzi. I długo by wymieniać. Miałem nadzieje że w Galaxym do minimum 500kkm to tylko paliwo, oleje, filtry, opony, hamulce i ognia.
Jak dotychczas przejechałem 1000km oleju nie ubywa ale (tylko na zimnym silniku) jak dać ostro to łapie przeładowanie na gorącym wszystko OK. gaz opór i moment 180km/h korekcje wtryskiwaczy minimalne, mieszają się.
Również wybieram się nad morze 700km 5 osób i bagaże. Zabiorę laptopa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. będzie dużo okazji by zrobić logi dynamiczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nasu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 11:45   #10
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego

jak jeździłem spokojnie to brał pół stanu (między min a max) na bagnecie. Ostatnio poszalałem na trasie i litr musiałem uzupełnić.
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.