Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2009, 14:27   #11
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Temperatura silnika.

Cytat:
Napisał four40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ADRIANO LEITE - a żona też jeździ benzynką?
Tak też benzynką i to taką samą jak ja...! I dlatego to mnie zaciekawiło - czy to wina pompy czy czego!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 14:50   #12
kiku
ford::average
 
Avatar kiku
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus II kombi
Silnik: 1.6 B+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 86
Domyślnie Odp: Temperatura silnika.

ADRIANO LEITE, jak juz to bym obstawial zaciety termostat w pozycji otwartej a nie pompe.
kiku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 14:57   #13
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Temperatura silnika.

KU tyle, że wyciek był ewidentnie i w ciągu kilku dni z pozycji między minimum-maximum poziom płynu chłodzącego spadł dużo poniżej minimum. Natomiast po dolaniu wody przegotowanej (zimnej - żeby nie byłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) wyciek ustąpił!!!

W ASO też stwierdzili wyciek z pompy!!!
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 14:57   #14
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: Temperatura silnika.

Co do wody jako chłodziwa, to jest znacznie lepsza niż jakiekolwiek mieszanki sprzedawane jako płynu chłodzące do samochodów. Woda ma większą pojemność cieplną i lepiej ciepło doprowadza. Praktycznie chłodzenie silnika czystą wodą będzie najbardziej efektywne. Niestety, ma zbyt niski punkt wrzenia i może dojść do przegrzania silnika. Punkt zamarzania stanowi duży problem w zimie.
Dlatego płyny chłodnicze są mieszankami glikoli, wody i różnych dodatków (antykorozyjnych, przeciwpiennych itp.).
Do niedawna większość płynów była mieszana na bazie glikolu etylenowego. Niestety jest on bardzo toksyczny, ale nie tylko. Wyższe stężenia powodują zmniejszenie pojemności cieplnej i pogorszenie chłodzenia. W mieszankach płynów chłodniczych używanych do naszych samochodów dodatek glikolu etylenowego obniża wydajność chłodzenia w stosunku do wody o 20%.

Ostatnio coraz częściej stosuje się płyny na bazie glikolu propylenowego. Ten ma większą pojemność cieplną i lepiej chłodzi silnik. Niektóre płyny chłodzące do samochodów wyczynowych mają ponad 90% zawartości glikolu propylenowego. Niestety w niskich temperaturach (poniżej zera) ma większą gęstość niż płyny na bazie glikolu etylenowego, dlatego do codziennego użytku stosuje się go w mieszankach z wodą.
rozpisałem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 18:43   #15
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: Temperatura silnika.

Cytat:
Napisał kiku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszac wskazowka sie podnosi masz na mysli ze ruszyla z miejsca czy ze doszla do pionu? U mnie w tej temp. za zewnatrz auto stoi pod chmurka) zajmuje 10km do pelnego nagrzania silnika.
w moim dieslu jest dokładnie tak jak mówisz, w obecnych temperaturach, wskazówka rusza po około 5 km i osiąga pion po około 10 km.

Zgadzam się że diesle są nie dogrzane, wystarczy jechać dłuższy dystans na obrotach do 2000, przy temperaturze 0 stopni i wskazówka opada w oczach...
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 18:49   #16
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Odp: Temperatura silnika.

Ja dorzucę coś od siebie, ponieważ miałem bardzo nieciekawą przygodę z pompą wody właśnie.
Otóż pewnego razu około 100km od domu usłyszałem jak coś strzeliło pod maską. W jednej chwili zostałem bez wspomagania a wskazówka temp poszła do góry.

Po zatrzymaniu pierwsze co to, że to pasek wielorowkowy. Tylko jak podniosłem maskę to dziwnie dużo wody było rozchlapane wszędzie i pod autem. Po tym ja udało mi się jakiegoś mechanika ściągnąć - diagnoza szybka pompa wody się zatarła i narobiła to wszystko.

Więc radził bym ci raczej szybko ją wymienić, bo awaria na trasie to kiepska przygoda. Ja objawy miałem przed tym jak padła ubywało mi płynu itp.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 18:55   #17
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: Temperatura silnika.

Cytat:
Napisał ADRIANO LEITE! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MIRO. parkuję autko w garażu podziemnym, gdzie nawet największe mrozy nie powodują spadku temperatury w tymże garażu poniżej 5-8 stopni. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę z faktu, że jak wyjadę z garażu i zaparkuję autko na kilka godzin to przy dużym minusie to już może mieć znaczenie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rób jak uważasz...

Cytat:
Napisał ADRIANO LEITE! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A propos dolewania borygo to czy można mieszać płyn ten, który mam (a nie wiem jaki mam wlany) mogę dowolnie mieszać z każdym płynem do chłodnic...???
Kolego jak dolejesz Borygo do swojego samochodu to masz jak w banku duży wydatek, bo rozpuści Ci uszczelki.

Borygo stosuje się tylko do chłodnic stalowych.

Do chłodnic aluminiowych można lać każdy płyn na bazie Glikolu, więc jaki byś nie miał obecnie, możesz dolać Petrygo.

Pozdrawiam...
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 21:28   #18
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Temperatura silnika.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Najbardziej podobała mi się ta w formie wykład Cien77...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No to chyba wymienię tę pompę...

Pozdrawiam!
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 08:06   #19
kiku
ford::average
 
Avatar kiku
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus II kombi
Silnik: 1.6 B+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 86
Domyślnie Odp: Temperatura silnika.

A ja slyszalem od mechanika przy wymianie rozrzadu, ze jak pojdzie pompa wody (ktorej nie wymienialem) to czeka mnie remont silnika. Czy sprzedal mi bajke czy jest w tym cos prawdy?
kiku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 09:09   #20
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: Temperatura silnika.

kiku

Mechanik kit wciska. Samo uszkodzenie pompy wody nie powoduje uszkodzenia silnika. Silnik możesz uszkodzić dopiero jak go przegrzejesz jadąc bez płynu chłodzącego.
Miałem dwie takie awarie. Raz w turbo benzynie na autostradzie padła mi pompa wody i w ciągu kilkunastu sekund wyleciał cały płyn. Jak tylko zobaczyłem podnoszącą się wskazówkę temperatury wyłączyłem silnik. Wystarczyła wymiana pompy i było OK.
Drugi raz było gorzej, bo pękła uszczelka pod głowicą. Najpierw wpompowało olej do płynu chłodzącego, a później ta błotna mieszanka wyleciała przez zbiorniczek wyrównawczy. Wystarczyła wymiana uszczelki, ale najwięcej czasu zabrało gruntowne przepłukanie silnika.
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.