Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2011, 14:12   #1
GaBB
ford::beginner
 
Avatar GaBB
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie

To jak obiecałem to zamieszczam. Miało być do 15 to jest. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moduł obecnie dostępny oznaczony 2.1 a nie 2.0 ma 5 zamiast 6 przewodów i właśnie takim ustrojstwem się zajmiemy.

Potrzebujemy:
-moduł sd-2.1 by kogiel
-3-4 metry kabla (ja użyłem 1,5mm)
-próbnik (bez niego nie otropiłbym kabelków...)
-obcinaczki
-nóż do tapet
-lutownica
-taśma izolacyjna
-koszulki termokurczliwe
-i coś dla siebie - tutaj co kto lubi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (piwo, wino,wódka)

1. Zaczynamy od demontażu grilla, lamp,pokrywy akumulatora i skrzynki bezpieczników koło niego.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Dobieramy się do kostki reflektora po stronie kierowcy. Podłączamy kabel pod prawy górny pin - od świateł drogowych i łączymy go z pierwszym z niebieskich kabli modułu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko izolujemy i zabezpieczamy przed dostawaniem się wody i brudu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Teraz czas na lampę po stronie pasażera, tutaj w kostce jeden kabel podłączamy analogicznie co wcześniej. Prawy górny od drogowych do niebieskiego w module. Natomiast lewy górny od świateł mijania podłączamy do brązowego kabla modułu - pojawienie się na nim +12v spowoduje wyłączenie modułu przy odpalaniu świateł mijania.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponownie izolujemy i zabezpieczamy kable i przewody.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kable ze strony pasażera pod akumulator przeprowadziłem w uszczelce maski - wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

CD
4. Czas podłączyć masę. Ja podłączyłem do miejsca przy nadkolu jak na zdjęciu. Masę łączymy z czarnym kablem modułu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
5. Na umiejscowienie modułu wybrałem obudowę akumulatora - mieści się idealnie i jest osłonięty przed brudem - i nie zajmuje miejsca pod deską rozdzielczą.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zamknięciu obudowy aku i bezpieczników nie widzać go wcale.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. Teraz najtrudniejsze czyli przeprowadzenie kabla +12v postacyjkowego od kolumny kierowniczej do modułu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabel poprowadziłem za pomocą "przewodnika" czyli przepchałem gruby przewód z 3żyłowego 220v przez otwór technologiczny gdzie wchodzi wiązka do kabiny i do niego przykleiłem swój przewód i przeciągnąłem.
Od środka wygląda to miejsce tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

CD
7. Kabel "postacyjkowego +12v" - żółty wychodzący z wiązki pod kolumną kierowniczą łączymy z czerwonym kablem modułu świateł dziennych.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I to koniec. Układ po włączeniu zapłonu nie uruchamia świateł - dopiero po wykryciu ładowania przez alternator włączają się światła i gasną w momencie wyłączenia silnika.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tutaj filmik z działania - kamerę miałem niefortunnie na poziomie lamp więc razi strasznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale widać zasadę działania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W razie pytań - służę pomocą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
--------------------------

Pozdrawiam, Marcin

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 11-02-2012 o 10:25
GaBB jest offline  
Stary 28-02-2011, 15:20   #2
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Dobra robota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja mam ten moduł już od roku, z tym że leży w schowku, bo nie miałem pomysłu jak to sprytnie podłączyć. Po takim opisie, myślę że w końcu się za to zabiorę... Dzięki za szczegółową fotorelację. Pozdr, RJ
__________________
kordyl jest offline  
Stary 14-03-2011, 00:58   #3
GTomek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

krótkie pytanie
gdzie zakupiłeś swój moduł ???
GTomek jest offline  
Stary 14-03-2011, 09:07   #4
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Cytat:
Napisał GTomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie zakupiłeś swój moduł ???
pewnie tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Speedo jest offline  
Stary 16-03-2011, 00:47   #5
GTomek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pewnie tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dzięki wielkie szukałem szukałem i jakoś umkneło to moim oczom
GTomek jest offline  
Stary 29-03-2011, 14:17   #6
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

mam pytanie, czy światła świecą z całą swoją mocą, czy też są w jakiś sposób przyciemnione. Światła dzienne w reflektorach drogowych mogły by mocno oślepiać.
Jakub jest offline  
Stary 31-03-2011, 12:54   #7
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Cytat:
Napisał jakubbi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy światła świecą z całą swoją mocą
ca. 40% mocy. podobnie jak w audi i vw
jendrekmak jest offline  
Stary 01-04-2011, 23:50   #8
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Fajny opis, chociaż szczerze mówiąc, to zamontowałem ten moduł już wcześniej tak, jak radził kolega jendrekmak :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Teraz chcę sobie wymienić na ten moduł który załącza się dopiero po uruchomieniu silnika, a nie zaraz po przekręceniu kluczyka w poz.II i zastanawiam się, czy wystarczy go wypiąć i w jego miejsce włożyć następny moduł (mam go na szybkozłączkach).
martinez07 jest offline  
Stary 02-04-2011, 15:17   #9
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Cytat:
Napisał martinez07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz chcę sobie wymienić na ten moduł który załącza się dopiero po uruchomieniu silnika, a nie zaraz po przekręceniu kluczyka w poz.II i zastanawiam się, czy wystarczy go wypiąć
teoretycznie powinieneś się podpiąć pod ten zólty kabelek (który GaBB opisał w poście 3 jako postacyjkowe 12V) cienkim czerwonym z SD-2 który ja podłączyłem do zapłonu
jendrekmak jest offline  
Stary 01-05-2011, 22:38   #10
SpEcMeN
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2005
Skąd: Kalisz
Model: fiat 500x
Silnik: 1.4 MA 170KM AT9
Rocznik: 2016
Postów: 276
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

A jak ma się to do przepisów? czy używanie tego nie naraża nas na mandaty, w końcu jeździmy na długich które nie są światłami dzinnymi, brak homologacji RL
SpEcMeN jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.