Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2010, 09:01   #1
tsoban
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2009
Skąd: Aktualnie Finlandia
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 30
Wink Chip w s-maksiu czyli wrazenia po wirusie

Witam wszystkich,
Jeszcze 2 tygodnie temu był tu taki fajny watek o chipowaniu (pozostale sa dosc stare) ale chyba wylądował w zsypie. Mam nadzieje ze ten spełnia krtyeria nazewnictwa i tam nie wyląduje...

Ale wracając do tematu- dzięki koledze heko w zeszłym tygodniu dołączyłem do grona zawirusowanych,
niby nic ciekawego ale w moim przypadku był to chip korespondencyjny...

Niestety z powodu braku czasu nie mogłem sie wybrać do Krakowa na chipa z hamowaniem wiec ustaliliśmy ze zrobimy akcje korespondencyjną a kiedyś przy okazji wpadnę na hamownie zobaczyć jak to wygląda po zmianach.
Akcja przebiegała tak:
Kupiłem najpierw RTSa ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] urządzenie do programowania ECU po OBDII. Zgrałem mój oryginalny soft, wysłałem do heko i w ciągu jednego dnia dostałem 2 mody: Chip standard + ECO.
Chip standard powinien dawać ok +20Ps i +45Nm;
ECO trochę mniej ale za to zmniejszać zużycie paliwa;
Mialem do zrobienie 1450km na trasie Wrocław- Helsinki, trasę robiłem na dwa etapy: Wrocław-Elk i Elk-Helisnki. Na pierwszy ogień poszedł oczywiście chip standard, trasę zaczynałem w nocy: efekt był wyraźnie widoczny: wyższy moment silnika od samego początku I co najistotniejsze dużo większa gotowość do zbierania sie. Mam wrażenie ze przyspieszenia sa teraz porównywalne do tych osiąganych przed chipem na o 1 niższym biegu tj: na 4 ciągnął jak przedtem na 3, 5 była jak 4 przedtem a 6 jak 5. Kilka razy łapałem sie na tym ze przy 180 szukałem 7-demki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.!!!.
Teraz wyprzedzanie na 5ce to czysta przyjemność a autko chętnie i szybko się rozpędza. Oczywiście trudno było w takich warunkach utrzymać dotychczasowy styl jazdy, efekt: trasa Wr-Ełk w 6h (średnia ok 100km/h) i z trochę wyższym spalaniem (w granicach 6.8 ) i kilkoma spotkaniami z drogówką…

Republiki bałtyckie słyną z upierdliwej drogówki (choć drogi proste i równe jak stół nie radze tam cisnąć) więc aby nie kusić więcej losu przed wjazdem na 2 etap wgrałem ECO soft. Efekt: mam wrażenie ze zachowuje sie podobnie jak seria, ale faktycznie mniej pali- nie wiem dokładnie ile, bo jeszcze nie tankowałem (pewnie w granicach 5.5-5.8 ) ale po 600km wskazówka pokazuje ½ stanu (średnia z tej trasy to 95km/h ale ponieważ jest mało wioch i drogi prostsze to jest to dużo spokojniejsza jazda niż w Polsce przy tej samej średniej).

Podsumowując: heko dzięki za sprawną i bezproblemową akcje chipowania, a wszystkim ktorzy maja w miare nowe maszynki polecam RTSa i chipa korespondencyjnego naprawdę fajna sprawa!!!

Pozdrawiam

tsoban

tsoban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 20:05   #2
johop
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Model: S-MAX, Transit L3H2
Silnik: 2.0 TDCi 150(180)KM, 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2015/16, 2016
Postów: 98
Domyślnie Odp: Chip w s-maksiu czyli wrazenia po wirusie

No to gratulacje. A skoro masz możliwość szybkich zmian oprogramowania i chciałbyś się pobawić, to proponuję np. jakieś filmiki z prób elastyczności, czy przyspieszeń na poszczególnych programach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Chętnie bym sobie zobaczył, bo takiej możliwości nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
johop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 13:06   #3
tsoban
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2009
Skąd: Aktualnie Finlandia
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Chip w s-maksiu czyli wrazenia po wirusie

no to teraz wiem gdzie wyladowal moj ulubiony watek- sorki za dubla po prostu nie tu szukalem

Saznowny adminie czy mozna moj post przeniesc do watku o chipowaniu s-maksa a ten watek usunac...

sorki za zamieszanie

pozdro
tsoban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.