Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2013, 20:58   #261
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Tera przydałoby się zrobić tutorial jak zamienic oświetlenie na ledy, na całej powierzchni zegarów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dam rade to może przygotuje coś takiego latem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2013, 21:02   #262
wezyr248
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Gostyń
Model: sedan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 182
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

musialem jeszcze torxami odkrecic cala oslone kierownicy bo nie dalo rady srubki wykrecic . i moja ta dolna oslona nad zegarami ma 4 zatrzaski i 4 srubki dlatego tak ciezko idzie.co do up wyzej to zeby nic nie polamac to wsadz lapy od tylu i wypchnij zegaryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cos przed liftem ciezko to umiescili ;p
wezyr248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2013, 08:09   #263
criav
ford::beginner
 
Avatar criav
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4 HB
Silnik: 2.0 TDCI 140 BHP
Rocznik: 01.2009
Postów: 46
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Po kilkudziesięciu minutach sobie poradziłem. Mieliście jakiś materiał między uchwytami od śrubek a deską rozdzielczą, w tych kanalikach, którymi się wyciąga zegary? U mnie coś takiego było, wydaje mi się, że to pamiątka po poprzednim właścicielu (widać było, że też grzebał przy zegarach). Przez to zegary siedziały jak głupie, ale już się tego pozbyłem, by na przyszłość nie mieć tego problemu.

Druga sprawa jest taka, że żarówki mi trochę powariowały. Wymieniłem wszystkie małe i wszystkie duże na nowe 12 V ze sklepu motoryzacyjnego, jakieś tanie. Po podpięciu zegarów (specjalnie jeszcze nic nie skręcałem, tylko podłączyłem kostkę), przekręciłem kluczyk, patrzę - nie działa jedna mała i jedna duża. Wymieniłem tą dużą z powrotem na starą i małą na inną nową (małych kupiłem więcej, niż potrzeba). Podłączam - teraz nie świeci inna duża (która przedtem świeciła) i inna mała (która też przedtem świeciła) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No to znów odłączam kostkę, wymieniam nieświecącą dużą na kolejną starą, małą na inną nową, podłączam i dopiero przy tym ustawieniu wszystko mi się zaświeciło.

Zobaczymy na jak długo mi to wystarczy. Raz, że te plastikowe kieszonki na żarówki mam już brązowe i wyrobione. Dwa, że zakupione przeze mnie tanie żarówki 3W (duże) jakoś niezbyt pewnie siedzą w tych kieszonkach - lekko się ruszają do przodu i do tyłu. Na drugi raz chyba zainwestuję w ASO w nowe żarówki wraz z nowymi kieszeniami.

Co do poradnika to jest świetny, jedyna rzecz, jakiej w niej brakuje to info, że osłonę tą tuż przed zegarami wyjmuje się ciągnąć najpierw do siebie, dopiero potem do góry (o czym już wspominali zresztą koledzy z poprzednich stron wątku).

Wiem, że już Cię tu nie ma, Pzy, ale serdecznie dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez criav ; 13-04-2013 o 08:34
criav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2013, 09:52   #264
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Cytat:
Napisał criav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczymy na jak długo mi to wystarczy. Raz, że te plastikowe kieszonki na żarówki mam już brązowe i wyrobione. Dwa, że zakupione przeze mnie tanie żarówki 3W (duże) jakoś niezbyt pewnie siedzą w tych kieszonkach - lekko się ruszają do przodu i do tyłu. Na drugi raz chyba zainwestuję w ASO w nowe żarówki wraz z nowymi kieszeniami.
oryginalne zarowki sa na 14.4V a te ze sklepu motoryzacyjnego sa na 12V i swieca jasniej, tansza opcja niz zarowki z ASO jest drugi angolski liccznik jako dawca zarowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2013, 10:10   #265
criav
ford::beginner
 
Avatar criav
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4 HB
Silnik: 2.0 TDCI 140 BHP
Rocznik: 01.2009
Postów: 46
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Wiem, koniec końców obrotomierz mam podświetlony żarówkami 12V, prędkościomierz oryginalnymi 14,4V i faktycznie jest różnica podświetlenia, ale naprawdę minimalna - trzeba się postarać, by to zauważyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do angielskiego licznika to dobry pomysł, w sumie nie zależy mi aż tak na żarówkach, a raczej na tych plastikowych kieszonkach, w które je się wkłada. Da radę to kupić w jakimś sklepie, czy są one typowo Fordowskie?
criav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2013, 10:34   #266
wezyr248
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Gostyń
Model: sedan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 182
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

ja jak kupilem zarowki to 12v 5watowki lepszy efekt podswietlenia a na jak dlugo starczy to nikt tego nie wie.ale jak juz raz wykrecilem to teraz juz wiem co i jak wiec wymiana pojdzie szybciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wymienilem wszystkie bo te 14v dzialaly ale byly czarne wiec dlugoby nie podzialaly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a ten material to jest orginalny zeby lepiej siedzialo i sie nic nie ruszalo jak kto woli ale ja zostawilem nie lubie trzeszczacej tapicerki i innych czesci ;d

Ostatnio edytowane przez wezyr248 ; 13-04-2013 o 10:38
wezyr248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2013, 12:56   #267
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Cytat:
Napisał wezyr248 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak kupilem zarowki to 12v 5watowki lepszy efekt podswietlenia a na jak dlugo starczy to nikt tego nie wie.
na przyszly raz bedziesz potrzebowal nowych zegarow, bo 5W sa za mocne i spala Ci oprawki, tak ze proba ich wyjecia zakonczy sie polamaniem wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2013, 14:19   #268
wezyr248
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Gostyń
Model: sedan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 182
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na przyszly raz bedziesz potrzebowal nowych zegarow, bo 5W sa za mocne i spala Ci oprawki, tak ze proba ich wyjecia zakonczy sie polamaniem wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mówisz ze az tak stopia?

to co polecasz zwykle zarowki 3w czy ledy ? jak ledy to jakie bo ich na allegro od groma... czy biale swiatlo ledowe bedzie tak mocne jak w zwyklej zarowce 3watowej?
wezyr248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2013, 15:18   #269
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

fabrycznie byly zarowki 3W, co do ledow to poszukaj na forum, sa opisy
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2013, 20:54   #270
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach

Próbowałem wymienić skrajną prawą (paliwo) dużą żarówkę bez wyciągania zegarów - leżę pod kierownicą, lewą ręką staram się ją odkręcić i nic. Dla pewności pytanie - odkręcamy w lewo (patrząc od tyłu zegarów) o 90 stopni ? W prawo ciut się rusza, ale w lewo nic... Próbowałem małymi kombinerkami, ale nie mam znów miejsca by je zacisnąć ... No cóż - chirurgiem nie jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo mam za mało siły w palcach.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , wymiana żarówek , zegary



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.