Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2011, 08:31   #121
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Było 130KM w automacie,albo 131/136 (motory Fordowskie) w manualu z tego co wiem...

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 11:46   #122
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Widzę, iż temat jest czasami rozgrzewany, więc podzielę się swoimi wrażeniami z wypalania filtra DPF, może komuś się to przyda. Otóż po zakupie mego autka i przejechaniu około 1000km, maxsiu stracił moc, ileż miałem z tym problemów, poszukiwań i prób ich rozwiązania to nawet nie będę pisał, poczynając od zwykłych warsztatów, po zajmujące się elektroniką specjalistów, aż do serwisu forda. Generalnie żadnych usterek na komputerze poza zbyt niskim ciśnieniem turbodoładowania, oczywiście sprawdzenie turbiny przez wykwalifikowany warsztat dało wynik taki, że turbina jest na sto procent dobra, a przy 2500-3000obr podczas jazdy z podpiętym komputerem następowało odcięcie turbiny i błąd zbyt niskiego turbodoładowania. Niestety nikt nie wpadł na pomysł że skoro turbina jest ok, a nie podaje odpowiedniego ciśnienia to może coś jej w tym przeszkadza. Autko raz miało tej mocy więcej raz mniej w fordzie sam ''mistrz'' serwisu, (za którym czekałem 3h żeby mógł się przejechać i stwierdzić, że nie wie, co to może być) na moje pytanie czy auto ma filtr DPF odpowiedział, że nie ma i tak męczyłem się prawie rok, w międzyczasie podmieniając kolejne części (nawet raz myślałem, że już trafiłem po wymianie filtra paliwa autko ożyło, lecz ponownie na krótko). Właśnie na tym forum znalazłem info, w którym ktoś napisał o wypalaniu DPFa w serwisie lub jadąc z prędkością około 80km/h na możliwie jak najniższym biegu przez około 20min. Nie będąc pewnym tego czy posiadam ten filtr zrobiłem taką próbę, trzeci bieg 4000obr i ku mojemu zdziwieniu to rzeczywiście pomogło. Pozostało mi tylko upewnienie się czy to przypadkiem znów nie fatamorgana, bo skoro wedle serwisu miał nie mieć DPFa, a tu po czymś takim wszystko zaczęło działać normalnie zacząłem szukać jak sprawdzić czy ma DPF, czy go nie ma. I tu znów pomoc forumowiczów okazała się najskuteczniejsza podany adresik etisford i po wklepaniu numeru vin ku mojemu może dziwnie to zabrzmi, ale zadowoleniu okazało się, iż DPF jest, chyba nikt się wtedy nie cieszył bardziej od mnie z tego, że ma DPFa, bo przynajmniej znalazła się przyczyna słabszych dni mojego esia, od tej pory przejechałem około 10000km i problem się nie powtórzył, czasami tylko go przegonię żeby się tam znów czegoś nie nazbierało, tak też mówię do małżonkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Przepraszam, że tak długo, lecz chciałem opisać moją historię, aby inni mogli w razie potrzeby skorzystać.
__________________
Pozdrawiam Piotr
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 11:55   #123
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Twoja historia może tylko pomóc forumowiczom,więc nie masz za co przepraszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż do 4tys.obr/min go przeganiasz?Przez jaki czas tak utrzymujesz obr?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 12:25   #124
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

do 4000 to był tylko ten raz, natomiast wcześniej jak robiłem tak do 3000obr to nic to nie dawało, ale możesz mi wierzyć ile ja się z tym autem nawalczyłem, już nawet myślałem żeby go sprzedać.
__________________
Pozdrawiam Piotr
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 12:32   #125
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał cybershot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skrzynia manual czy automat?
Skrzynia manualna. Mozliwe ze sa to zaokraglone 131 KM. W instrukcji pisze, ze silnik PSA. Autko sprowadzilem z Niemiec (poflotowe).

jpiotr77 - fajnie ze opisalem swoja historie. Ja dzis dzwonilem do serwisu i po sprawdzeniu VINu wyszlo, ze mam jednak ten filtr (stad wogole ta zielona niemiecka naklejka na przedniej szybie) i tez kazal mi jezdzic, tak jak opisales... Jak tylko wroce z zagranicy zrobie tak esiowi, bo zona wozi dzieciaki do przedszkola czy na nieodlegle zakupy itd.
Mysle ze wyskocze szybko na autostrade A4 (w koncu mam do niej tylko 5km) i pojade od zjazdu do zjazdu za jakims TIRem na 3 albo 4-tym biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo nasz esmaksik tez czasem ma dni czy chwile przymulania, nie wiadomo skad. A ze auto przed kupnem stalo pol roku na placu w komisie, to wszystko sie skumulowalo.
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 12:44   #126
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał jpiotr77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
już nawet myślałem żeby go sprzedać.
Ważne że skończyło się tylko na stachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oby tak było zawsze hehe
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 16:15   #127
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Lepiej zaglądać na fora niż czekać 3 godziny na jakiegoś "miszcza". Ile kasy wybuliłeś na "wymiany" części czy tam robociznę itd. ?

Forumowicze - "miszczu" i spółka

1-0 :]
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 19:36   #128
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

w sumie około 1500zł, więc nie dziwcie się, że myślałem już o tym żeby go sprzedać.
__________________
Pozdrawiam Piotr

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 28-10-2011 o 06:10
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 07:08   #129
duss
ford::average
 
Avatar duss
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: SK
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.2 IceWhite
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

to teraz ja mam pytanie...:

- gdzies kiedys wyczytalem, ze komus to sie wyswietlala informacja na conversie ze mu sie "dopala" DPF- czy ktos jezszcze tak mial???? bo u mnie zadnej informacji nigdy nie bylo.... tylko faktycznie czasem zdazy mu sie, ze jest slabszy itd.

Ze wzgledu na to ze duzo jezdze po miescie to specjallnie wczoraj autem pojechalem do Kudowy i prostowalem mu rure ile wlezie( te krete uliczki w gorach + moje twarde zawieszeie = bajka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - i przez pewien czas byl slabszy ale mu szybko ustapilo... potem juz tylko tylko lepiej ;D (ale na C+ zadnego info).
__________________
________________________________________
FORD at stable: S-max2.2 TitaniumS 09/2010r
Dodatkowo w garażu:S-max-2007,FocusII,FistaMK7-2010
http://www.motostat.pl/user_images/23267/icon1.png
duss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 07:57   #130
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Witam, jeżeli chodzi o info na con+ to u mnie niestety nic nie ma, natomiast samo wypalanie przynajmniej u mnie zadziałało w sposób absolutny w momencie równej jazdy trzeci bieg i około 4000obr przez około 15min, co ciekawe jechało ze mną wtedy dwóch znajomych i przed samym wypalaniem auto ponownie wyraźnie straciło na mocy, wcześniej nie chcieli mi wierzyć, że rzeczywiście tak się zamula, i wtedy właśnie zdecydowałem się na tak drastyczny krok jak jazda na trzecim biegu z 4000obr (na co dzień nigdy nie przekraczam 3000obr) po tym fakcie, po prostu moc wróciła, ba on jeszcze nawet, od kiedy go kupiłem to nigdy takiej nie miał. Może to też wina tego, iż zbyt delikatnie jeżdżę.
Najbardziej wkurzało mnie to, że nikt do kogo się zwracałem tzw. "fachoFcy" nie skojarzyli faktów, bo zaczęło się to wszystko od godzinnego stania w korku no i później jak już ruszyło to chciałem nadgonić troszkę, lecz brakowało mocy, a do tego zwiększyło się zużycie paliwa, to było takie logiczne, jak również to, że występowało zbyt niskie ciśnienie turbodoładowania, przecież skoro spaliny nie mogły się swobodnie wydostać, to i nie mogły napędzić turbiny, ale cóż człowiek uczy się na błędach.
__________________
Pozdrawiam Piotr
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.