Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2013, 10:08   #41
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

Cytat:
Napisał ikea Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W instrukcji pisze:
"Unikaj zbyt szybkiej jazdy przez pierwsze 1000 mil (1600 km). Zmieniaj często prędkość i wcześnie włączaj wyższy bieg. Nie przeciążaj silnika."

Jeśli dla ciebie 140 km przez 800 km to nie szybko i nie jest obciążeniem i że tu zmieniamy często biegi to chyba żyjemy w różnych światach.

140 km/h przy mojej maksymalnej 222 km/h to jest pryszcz, tak samo by było nawet jakby auto miało maksymalną 190 km/h....to się bierze pod uwagę w odniesieniu do v.max danego auta, dlatego przywołałem Poloneza. Kolega chyba nadal żyje w Komunie, a więc faktycznie w innej czasoprzestrzeni skoro 140 km/h jest wielkim obciążeniem dla uturbionego silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Zmieniaj często prędkość i wcześnie włączaj wyższy bieg. Nie przeciążaj silnika" - nie należy kręcić silnika na maksa do 6000, zmieniać często prędkość i tyle i nic więcej, o żadnych prędkościach nie ma tu mowy ! "Unikaj zbyt szybkiej jazdy" oznacza zaś - nie sprawdzaj przyspieszenia na maksa i v. max przez pierwsze 1600 km i tyle i nic więcej !


Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 13-06-2013 o 10:15
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 11:15   #42
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

Cytat:
Napisał ikea Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaka może być inna przyczyna żeby leasingobiorca nie chciał wykupić auta w leasingu finasowym?
Być może się mylę ale pisałem, że nie znam się na tym.
Leasing finansowy jest tak jak napisałeś, prawie jak kredyt, Ma wady i zalety. Po zakończeniu (zapłaceniu ostatniej raty) leasingobiorca/użytkownik od razu staje się właścicielem i nie można niechcieć auta, więc wykup nie istnieje.
Ale większość ma leasing operacyjny, gdzie firma leasingowa dokonuje odpisów amortyzacyjnych, a użytkownik co miesiąc zalicza w koszty całą ratę i oczywiście jest wykup nieobowiązkowy, czyli można, ale nie ma obowiązku. Wszystko zalezy od umowy, bo jeśli firma regularnie co 3 lata zmienia auta, to wiadomo, że nie wykupi starych, bo nie potrzebuje tylu aut.
Oczywiście w umowie jest napisane, że uzytkownik ma dbać o auto, a jego stan ma być odpowiedni do wieku i przebiegu, przy czym kto to sprawdza? Ja z mojego leasingu widziałem tylko babeczkę, która mi przekazała twardy dowód, nikogo więcej. Wszystko na maila i telefon.
A z ciekawostek, to widziałem już ogłoszenia poleasingowych Ferrari, czy Astonów DB9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc ktoś chciał mieś koszty, pojeździć fajnym autem, a potem kolejne, co nie oznacza, że je zniszczył.

Cytat:
Napisał ikea Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W instrukcji pisze:
"Unikaj zbyt szybkiej jazdy przez pierwsze 1000 mil (1600 km). Zmieniaj często prędkość i wcześnie włączaj wyższy bieg. Nie przeciążaj silnika."

Jeśli dla ciebie 140 km przez 800 km to nie szybko i nie jest obciążeniem i że tu zmieniamy często biegi to chyba żyjemy w różnych światach.
Tam jest napisnane, żeby zmieniać często prędkość, a nie biegi, więc można sobie jechać na 6 cały czas z prędkością od 120 do 160. 140 to szybka jazda, ale nie zbyt szybka. Moim zdaniem tu raczej chodzi o szybkie przyspieszanie, a nie jechanie ze stałą prędkością, co sugeruje stwierdzenie, żeby nie przeciążać silnika, a 140 raczej nie przeciąży, bo w EB to jakieś 3000-3500obr, więc połowa skali.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 13-06-2013 o 11:17
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 01:13   #43
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

Ludzie dajcie już spokój bo tu jest totalne klepanie. Jak już sobie chce to niech jeździ te 70 na godzinę ekspresówką czy autostradą, każdy ma swoje myślenie i po co przekonywać na siłę. Widział ktoś parę lat temu seryjnie silniki 1,6 z mocą 150KM? Jeden sobie dotrze tak, że mu na hamowni wyjdzie 160KM a drugiemu 140KM.
A z tym leasingiem to już paranoja, znam firmy, które nie wykupują aut i np. zostawili 3 letnie BMW serii 5 z przebiegiem niecałe 24 tys., od ręki je kupił gość z firmy leasingowej na 90k i pewnie za jakieś 120k sprzedał z pocałowaniem ręki... Jakoś nie wierzę też w to, że ktoś nie chce swojej służbówki wykupić nawet ja wie, że była mocno używana. Może lepiej kupić auto od niemieckiego emeryta, co jeździł tylko na grzybobranie i przebieg na budziku pokazuje 80 tys. zamiast 380 rzeczywistego...
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 11:55   #44
Kris o poranq
ford::beginner
 
Avatar Kris o poranq
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Ford Kuga II
Silnik: Benzyna 1.5 150PS
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

Witam, troszkę poszperałem po forum i aby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj. Przyglądamy się autku Kuga II 1.6, 150 KM, 6 biegów Ecoboost, jak czytam tutaj jest kilku użytkowników tego auta, czy możecie się podzielić informacjami za i przeciw (jeśli takie są Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Lubie autka w manualu aby wyeliminować ewentualne plusowanie powershifta w dieslu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kuga II 1.5 150( 192 ) KM Ruby Red
Kris o poranq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 14:22   #45
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

Cytat:
Napisał Kris o poranq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lubie autka w manualu aby wyeliminować ewentualne plusowanie powershifta w dieslu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużego błędu z taką Kugą nie zrobisz. Najtańsza, najżwawsza, przypuszczam też, że najbardziej bezproblemowa. Do tego moża pewnie założyć jeszcze jakiś box z chipem, jeśli masz taką potrzebę.

W zasadzie nie ma na rynku nic równie dużego i szybkiego, żeby to było z sensem. Osobiście interesowałbym się jeszcze Foresterem 2.0, ale to jest już inna bajka i inne potrzeby.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 15:52   #46
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

Cytat:
Napisał Kris o poranq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy możecie się podzielić informacjami za i przeciw (jeśli takie są Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczytaj w dziale "Nowy model" - znajdziesz tam co trzeba
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 17:30   #47
Kris o poranq
ford::beginner
 
Avatar Kris o poranq
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Ford Kuga II
Silnik: Benzyna 1.5 150PS
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

Cytat:
Napisał Daho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużego błędu z taką Kugą nie zrobisz. Najtańsza, najżwawsza, przypuszczam też, że najbardziej bezproblemowa. Do tego moża pewnie założyć jeszcze jakiś box z chipem, jeśli masz taką potrzebę.

W zasadzie nie ma na rynku nic równie dużego i szybkiego, żeby to było z sensem. Osobiście interesowałbym się jeszcze Foresterem 2.0, ale to jest już inna bajka i inne potrzeby.
Forester to oczywiście fajne autko ale kolega ma i jakoś mi się Kuga bardziej podoba. Właśnie najbardziej mnie interesuje bezproblemowość i multimedia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A Jak się doczytałem to "Sony my ford touch" jeszcze w EU nie jest dostępny więc być może się wstrzymam aż będzie.

@Jan
Czytałem, dlatego też proszę tutaj o info bo w tamtym wątku jest 77 stron od 2010 roku i w większości o dieslach i 4x4 i automatach.

Mamy obecnie Mondeo w benzynie i jesteśmy bardzo zadowoleni ale auto ma już 7 lat i może czas na zmianę dopóki jest jeszcze coś warte. W salonie mi go rozlicza i to będzie mnie chyba najmniej bolało bo jakby miał mi znowu przyjechać specjalista jeden z drugim i wyszukiwać co w tym aucie jest nie tak to bym zabijał chyba.
__________________
Kuga II 1.5 150( 192 ) KM Ruby Red

Ostatnio edytowane przez Kris o poranq ; 17-03-2014 o 17:37
Kris o poranq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 18:28   #48
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

Jezeli brak 4x4 Ci nie przeszkadza to z czystym sumieniem polecam. O wadach zbyt wiele nie napisze bo nawet po roku jakis duzych nie widze. Auto jak najbardziej na plus ale zachecam do przetestowania w salonie aby potem uniknac rozczarowania.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 21:23   #49
Kris o poranq
ford::beginner
 
Avatar Kris o poranq
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Ford Kuga II
Silnik: Benzyna 1.5 150PS
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

A jeśli można spytać to czy komputer z silnikiem benzynowym pokazuje te same odczyty co z silnikiem diesla ? Oczywiście nie chodzi mi o wartości tych odczytów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytam bo mój mondeo np nie pokazuje chwilowego spalania tylko średnie a kolega ma praktycznie to samo tylko w dieslu i mu komputer wyświetla więcej danych.
__________________
Kuga II 1.5 150( 192 ) KM Ruby Red
Kris o poranq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 21:36   #50
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna 150KM, 6 biegowa skrzynia - docieranie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.