Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2013, 22:35   #1
remont4
ford::amateur
 
Imię: remont4
Zarejestrowany: 28-01-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford FUSION
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 8
Red face Stuki w okolicach prawego tyln. koła i szarpanie

Witam Forumowiczów i proszę o poradę: Mam FORDA FUSIONA 2003 rok 1.4, benzyna. Od kilku dni zauważyłem podczas jazdy dziwne stuki w okolicach tylnego prawego koła i po każdym takim stuknięciu lekkie szarpnięcie do tyłu (tak jak bym o coś zahaczył). Te zjawisko powtarza się co kilka kilometrów. Zastanawiam się co to może być. Może ktoś z Forumowiczów spotkał się z czymś takim i mi pomoże.

__________________
fanforda
remont4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 00:55   #2
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Stuki w okolicach prawego tyln. koła i szarpanie

Sprawdź stan amortyzatorów i ich zamocowanie, sprężyny i tuleje metalowo-gumowe zawieszenia. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Może łożysko. Z własnego doświadczenia powiem Ci kolego, że miałem coś podobnego (ale bez szarpnięc, w lewym tyle). Okazało się, że nowy amortyzator firmy KYB zaczął powoli, powoli się rozwalac. Stukanie w lewym tyle zaczęło byc coraz bardziej intensywniejsze aż w końcu amorek po 8-9 miesiącach padł zupełnie. Na badaniu na płycie wibracyjnej u diagnosty wyszła "tragedia" + sączący się olej. Dla pewności zrobiłem cały tył (pojawiły się takie głosy u macherów, że po pewnym przebiegu w fusionach sprężyny tyłu z "coraz mniejszą wysokością" - "wbite" - mają niekorzystny wpływ na pracę nowo założonych amortyzatorów. Nie wiem czy to prawda, bo jestem laikiem, ale tak jak wspomniałem - wymieniłem amortyzatory i sprężyny na nowe. Aha, po tej stronie, gdzie padł mi amortyzator, było widoczne lekkie uszkodzenie gumy w tulei metalowo-gumowej, dlatego dla pewności wymieniłem też tuleje. I jak na razie autko śmiga i nic nie stuka. Koszt roboty dośc duży, bo:
para amortyzatorów KYB: 400,00 zł;
para sprężyn KYB: 281,00zł;
para tulei met-gum. belki tył: 110,00 zł
robocizna: 200,00zł
suma z dojazdem do mech. 1000,00 zł.

Co do tego szarpania to stawiałbym na tę tuleję belki. Ale sprawdzic praktycznie trzeba całe zawieszenie. Moim zdaniem bez specjalistycznych narzędzi i przede wszystkim podnośnika kolumnowego z tylnym zawieszeniem nie warto się bawic samemu. Do tego dochodzi hydrauliczna podpórka do podparcia ciężkiej belki sztywnej tylnego zawieszenia. Szkoda czasu i sił na zabawę z lewarkiem i amatorskimi narzędziami. Zresztą tulei bez specjalnego wciskacza sam nie założysz. A nawet gdybyś chciał się bawic, to prędzej ją uszkodzisz.

P.S. Daj znac na forum, gdy uporasz się z problemem.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 17-02-2013 o 12:37
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 22:32   #3
mnet
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Stuki w okolicach prawego tyln. koła i szarpanie

Ja myślę, że zanim zaczniesz wydawać kase to podjedź na stację diagnostyczną niech ci autko porządnie sprawdzą na szarpakach zawias. Jak nie będzie luzów to możesz mieć problem z hamulcami bębny, szczęki itpGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 07:14   #4
MIRON
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-04-2005
Model: FX SILVER
Silnik: 1,4 BENZYNA
Rocznik: 2004
Postów: 88
Domyślnie Odp: Stuki w okolicach prawego tyln. koła i szarpanie

Witam. Najcześciej to tylny amortyzator -ry daje taki efekt ale na nierównościach. To nawet nie stuk co łomot. Na równiutkim asfalcie nie występuje. Jak bedzie widać mokry amortyzator to już do wymiany. Radzę pomyśleć czy nie wziaść oryginałów motorcrafta. Wszystkie zamienniki KYB itd bardzo szybko się psują . Do zamienników trzeba dokupić gumowe elementy np. odboje . I wtedy wychodzi ,że różnica miedzy kompletnymi oryginałami już ze wszystkimi gumowymi elementami i śrubami a golasem zamiennikiem jest śmieszna np. 40 zł-60 zł.

Inna przyczyną może być wypięcie się pancerza linki ręcznego hamulca , właśnie z prawej najczęściej ale nie powinno to powodować jakiś extremalnych stuków .

PS na diagnostyce , moje uszkodzone amortyzatory byly w/g wskzan urzadzen jeszcze ok , a od spodu cale amorki zalane olejem.

Ostatnio edytowane przez MIRON ; 19-02-2013 o 07:18
MIRON jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 12:06   #5
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,550
Domyślnie Odp: Stuki w okolicach prawego tyln. koła i szarpanie

Jeśli chodzi o amortyzatory to można kupic oryginały z niewielkim przebiegiem za mniej niż 100 zł/ 2 szt. (razem z górnym mocowaniem i odbojami) i myślę, że jest to rozsądne rozwiązanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co do linki ham. ręcznego to może powodować głośne stuki, ale raczej nie szarpanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 17:50   #6
remont4
ford::amateur
 
Imię: remont4
Zarejestrowany: 28-01-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford FUSION
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Stuki w okolicach prawego tyln. koła i szarpanie

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie. Rzeczywiście poszło łożysko i ono spowodowało dodatkowo uruchomienie lampki ABS. Łożysko i robocizna 250 zł.
Pozdrawiam!
__________________
fanforda
remont4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.