Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2009, 16:49   #1
dzikuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: East Midlands UK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Mondeo TDCI, Co do zrobienia na przegladzie, przebieg 100000 km

Witam, od kilku godzin jestem posiadaczem Mondeo MK3 TDCI 130, Srebrna dzida, choc nie wiem czy nie wpada troche w blekit taki jasny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rok 2004, przebieg 100000 km, ostatni stepel w ksiazce jest z przed dwoch lat, przy przebiegu ok 60000 km. Niestety nie bardzo wiadomo co bylo pozniej gdyz auto trafilo do mnie przez posrednika ktory odkupil to autko od firmy windykacyjnej gdyz bylo zabrane za dlugi. Ogolnie stan jest dobry, moze nawet lepiej niz dobry, do wymiany opony, musze nabic klime, posrednik wymienil z tylu klocki i srodkowy tlumik, no i tylko ze na bagnecie oleju muł, jakby ten olej nie byl dawno, oj dawno wymieniany, wiec podejrzewam ze i reszta tzn filtry oleje itp takze nie byly dawno zmieniane, w zwiazku z powyzszym postanowilem zapytac kogos kto juz takie autko ma, i co nieco o nim wie, co z materialow eksploatacyjnych nalezalo by wymienic przy takim przebiegu, jaki olej zalac (nie wiem jaki byl wczesniej), jakie paski ewentualnie naciagnac itp. Czy to prawda ze w tym silniku jest lancuszek rozrzadu a nie pasek? Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi, prawdopodobnie w piatek postawie go na kanal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ze mechanik to taki troche kowal, choc dobry chlop to wole wiedziec co trzeba zrobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam Mario.

dzikuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 10:13   #2
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Mondeo TDCI, Co do zrobienia na przegladzie, przebieg 100000 km

Przede wszystkim gratulacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I oby wszystko hulało, jak trzeba.

Przede wszystkim wymień olej, filtr oleju, powietrza i paliwa.
Po nabiciu klimy i odgrzybieniu, warto zmienić filtr kabinowy.

Przy wymianie oleju można by zrobić płukankę (na przykład czymś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) - skoro tam jakiś szlam jest...
Olej powinien być 5W-30, najlepiej spełniający normę Forda. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz spis takich olejów. Olej nie spełniający tej normy też silnika nie zabije, ale lepkości raczej nie zmieniaj, ewentualnie na 5W-40...
Tematów o olejach jest na forum sporo, najciekawszy chyba jest [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nic silnikowi nie będzie, nawet jak ktoś jeździł na smalcu.

Do tego zmienił bym jeszcze płyn hamulcowy i przyjrzał się tarczom i klockom.

Akumulator jest do sprawdzenia, płyn chłodniczy i ogólny stan pojazdu.
Można komputer podpiąć i sprawdzić ew. błędy.
A co wyjdzie, to wyjdzie

Z rozrządem masz spokój, bo to prawda, że jest na łańcuchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pasek od osprzętu, jeśli nie hałasuje to jeszcze pociągnie - jak masz wolną gotówkę, to zawsze możesz wymienić.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 13:01   #3
damiani73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2009
Skąd: Miasteczko sląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Mondeo TDCI, Co do zrobienia na przegladzie, przebieg 100000 km

Cytat:
Napisał dzikuk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, od kilku godzin jestem posiadaczem Mondeo MK3 TDCI 130, Srebrna dzida, choc nie wiem czy nie wpada troche w blekit taki jasny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rok 2004, przebieg 100000 km, ostatni stepel w ksiazce jest z przed dwoch lat, przy przebiegu ok 60000 km. Niestety nie bardzo wiadomo co bylo pozniej gdyz auto trafilo do mnie przez posrednika ktory odkupil to autko od firmy windykacyjnej gdyz bylo zabrane za dlugi. Ogolnie stan jest dobry, moze nawet lepiej niz dobry, do wymiany opony, musze nabic klime, posrednik wymienil z tylu klocki i srodkowy tlumik, no i tylko ze na bagnecie oleju muł, jakby ten olej nie byl dawno, oj dawno wymieniany, wiec podejrzewam ze i reszta tzn filtry oleje itp takze nie byly dawno zmieniane, w zwiazku z powyzszym postanowilem zapytac kogos kto juz takie autko ma, i co nieco o nim wie, co z materialow eksploatacyjnych nalezalo by wymienic przy takim przebiegu, jaki olej zalac (nie wiem jaki byl wczesniej), jakie paski ewentualnie naciagnac itp. Czy to prawda ze w tym silniku jest lancuszek rozrzadu a nie pasek? Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi, prawdopodobnie w piatek postawie go na kanal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ze mechanik to taki troche kowal, choc dobry chlop to wole wiedziec co trzeba zrobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam Mario.
Ja miałem tak samo,jak kupiłem swojego.Zrobiłem wymiane wszystkich płynów i filtrów,sprawdziłbym też amortyzatory .
damiani73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.