Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2014, 01:17   #1
palelek
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: IRL, radom
Model: transit, alhambra 2001 1,9 , 115k
Silnik: 2,4 tddi, 1,8tddi
Rocznik: 06,03
Postów: 37
Domyślnie próba adaptacji wtrysków w 2,4 tddi 115,

Witam, mam delikatny problem z wtryskami (tak myślę). Mianowicie, po złożeniu silnika przez "kolegę" mechanika od kołyski, coś mi się nie podoba. mianowicie wydaje mi się, że nie zrobił adaptacji wtrysków, niestety nie odbiera jak na razie telefonów, a ja wychodzę z siebie.
Dlaczego tak sądzę, auto zarówno przed i po ma takie same spalanie np. , nadmienie że wtryski po regeneracji i pompa sprawdzana. Odnośnie adaptacji czytałem że trzeba i nie, gdzie jest prawda.
Moje podejrzenia próbuje opierać na jakimś delikatnym stukaniu z silnika na wyższym biegu przy obrotach od 2000, stukanie takie metaliczne, jak by było zaraz przy ścianie grodziowej 4 wtrysk, oraz spalanie bez zmian.
Myślę że może chodzi na ustawieniach sprzed remontu i idzie większą dawka paliwa niż powinna.
błędów niby żadnych niema, od paru dni mam dostęp do aparatury diagnostycznej delphi
ds 150e albo Texa.
Na tym drugim chciałem zrobić adaptację ale oczywiście d....a, bo muszę wykręcić wtryski i spisać numery, ale jak robiłem jakąś tam analizę wtrysków czy coś takiego to wyskoczyła dziwna rzecz, mianowicie 1szy, , 2gi, 3ci wtrysk nie zapamiętane, a 4ty wtrysk nie zapisany.
Czy jest jakaś opcja sprawdzić czy wszystko jest ok, czy muszę je wyciągać.

Na przykład na ds 150e mogę sprawdzać w czasie rzeczywistym ile mm3/suw dają poszczególne wtryski i jeszcze sporo innych rzeczy.
Za wszelkie sugestię Dziękuję.

palelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 08:50   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: próba adaptacji wtrysków w 2,4 tddi 115,

Tddi to układ z rotacyjną, klasyczną pompą wtryskową, tyle że sterowaną elektronicznie.
Tak więc same wtryskiwacze nie są sterowane przez PCM, ale otwierają się całkowicie samoczynnie pod wpływem ciśnienia paliwa, dostarczanego przez pompę wtryskową. Nie są kodowane, tylko ewentualnie sprawdza się je na stole czy prawidłowo dawkują paliwo w funkcji ciśnienia i czy nie leją końcówki.

Kodowanie wtryskiwaczy występuje w układzie CR, gdzie jest dostarczane do nich stale paliwo pod dużym ciśnieniem, a sam wtryskiwacz otwierany jest przez PCM impulsami elektrycznymi.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-07-2014 o 17:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 01:08   #3
palelek
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: IRL, radom
Model: transit, alhambra 2001 1,9 , 115k
Silnik: 2,4 tddi, 1,8tddi
Rocznik: 06,03
Postów: 37
Domyślnie Odp: próba adaptacji wtrysków w 2,4 tddi 115,

Dzięki wielkie, to w takim razie przyczyn niezadowolenia z remontu silnika muszę szukać gdzie indziej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
palelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 07:58   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: próba adaptacji wtrysków w 2,4 tddi 115,

To może stukać wtryskiwacz, ale nie musi.
Przede wszystkim sprawdź jednoznacznie - czy stukanie występuje tylko wtedy, gdy jest zwiększona dawka wtrysku, tzn podczas wchodzenia na obroty oraz przy ich utrzymywaniu - czy jednak także wtedy, gdy zamkniesz gaz i silnik schodzi z obrotów. To jest istotna różnica.
W pierwszym przypadku można prawie na pewno podejrzewać wtryskiwacz, w drugim stuka silnik.
Nie lekceważ stuków w tym silniku - u mnie skończyło się to... eksplozją silnika przy szybkości 140 km/godz - urwany korbowód i dziury w bloku jak wrota od stodoły...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.