Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2007, 18:47   #1
PawełD
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2007
Postów: 5
Domyślnie ogrzewanie

Od jakiegoś czasu mam problemy z ogrzewaniem samochodu. Jestem posiadaczem MKIII 2.0 TDDI 2001 rok z klimatronikiem. Bardzo słabo działa w moim Mondku ogrzewanie tzn. niezależnie na jaka tempetraturę ustawię to po kilku przejechanych kilometrach w ustawieniu AUTO czuć jako takie ciepło w nogach natomiast na szybę leci chłodne powietrze. Termostat zmyka i otwiera obieg jak trzeba, temperatura silnika bez zarzutów ale po podłączeniu pod kompa pokazało błąd: zamknięta klapka jakiegoś powietrza dobrze nie wyczytałem bo koleś za szybko skasował błąd. Może ktoś się z czymś takim spotkał? Bardzo proszę o pomoc bo zima się zbliża.

PawełD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2007, 22:18   #2
Robertp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2007
Skąd: Kielce
Postów: 4
Domyślnie

Mam ten sam silnik i ten sam problem , z tą różnicą że mnie tak się porobiło po wymianie termostatu . Brak ciepłego nadmuchu , dodatkowo można zauważyć ,iż przy niedogrzanym jeszcze silniku załączaja sie wentylatory. podłączony do kompa nic nie wykazał ,albo gość sprawdzajacy miał takie pojącie .Zastanawiam się czy mogło dojść do zapowietrznia układu , jeśli koś miał jakieś doświadczenia proszę o podpowiedź.Pozdrawiam.
Robertp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 07:43   #3
mbartosz
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2007
Skąd: Białystok
Postów: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robertp
Mam ten sam silnik i ten sam problem , z tą różnicą że mnie tak się porobiło po wymianie termostatu .
Mam zupełnie inny silnik - 1.8 TD ale po wymianie termostatu miałem zapowietrzony układ. Objawy były takie jak opisujesz. Odpowietrzyłem go na zimnym prawie silniku (uruchomiłem, dałem mu popracować z minutę, żeby troszkę się podgrzał, na samym początku odkręciłem pokrywkę wlewu płynu chłodzacego, potem zacząłem go przegazowywać, nagrzewnica odpowietrzyła się przy około 4500 obrotów bo nagle uderzyła mnie fala gorącego powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - dodatkowo czasami pomaga jeszcze uciskanie przewodów od chłodziwa, tam, gdzie mogą stać korki powietrzne w czasie pracy silnika, tylko uważaj, żeby ręki nie wsadzić pod pracujący wentylator...)



Pozdrawiam,
Mareq
__________________
Enough is enough, more is to much...
mbartosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 20:36   #4
PawełD
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2007
Postów: 5
Domyślnie

Jeden z kolesi powiedział mi, że to padł jeden z silniczków które zamykają i otwierają jakieś klapki od zimnego i ciepłego powietrza. Może ktoś się z czymś takim spotkał? Komputer pokazuje błąd zamkniętej klapki od jakiegoś powiet.rza
PawełD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 22:38   #5
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie

Cytat:
Napisał PawełD
Jeden z kolesi powiedział mi, że to padł jeden z silniczków które zamykają i otwierają jakieś klapki od zimnego i ciepłego powietrza. Może ktoś się z czymś takim spotkał? Komputer pokazuje błąd zamkniętej klapki od jakiegoś powiet.rza
Sprubuj regulować temperature powietrza pzy wyłączonym silniku. Wtedy wszystko słychać. Jeżeli słyszysz, że coś przeskakuje w w okolicy nawiewów to znaczy że z klapkami jest wszystko w pożądku :fcp4
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2007, 06:40   #6
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie

ee tam radzicie głupoty
przecież mówi wam że to błąd jakiejś klapki otwierającej
zrób test: przytrzymaj nawiew na nogi i off i szybko puść i naciśnij auto, jak zapalą się na końcu wszystkie "rysunki" z wyświetlacza to znaczy że jest ok, jeżeli nie to wyświetlacz napisze w podwójnych sekwencjach kody błędów
w technicznym abc bodajże są kody błędów klimatronika.

jak padł ci silniczek od klapy to zapraszam na prv bo zostało mi 3 szt i mogę odsprzedać
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2007, 07:12   #7
Robertp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2007
Skąd: Kielce
Postów: 4
Domyślnie

Pojdę zaradą i sprółbuję odpowietrzyć. Zobaczymy czy będzie widoczny ciepły efekt.
Dzięki i Pozdrawiam .
Robertp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2007, 19:26   #8
Markus-LCA
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Skąd: Legnica
Postów: 4
Domyślnie

Witam,
Mam mondeo 1.8TD i praktyczny brak ogrzewania. Dotykając węży w komorze silnika doprowadzających ciecz chłodzącą do nagrzewnicy zauważyłem, że jeden jest gorący a drugi praktycznie zimny. Mam nową nagrzewnicę, kupiłem ją w lato i chcę zabrać się za jej wymianę. Dodam, że równiez w lato przy okazji wymiany paska rozrządzu wymieniałem pompę wodną. Próbowałem też odpowietrzyć układ w sposób, który opisujecie... zero rezultatu.
Chcę się zabrać za wymianę nagrzewnicy ale nie mam pojęcia od czego zacząć. Może poradzicie, podacie jakieś wskazówki jak się do tego zabrać ?
Pozdrawiam
Markus-LCA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2007, 19:50   #9
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie

Cytat:
Napisał Markus-LCA
Witam,
Mam mondeo 1.8TD i praktyczny brak ogrzewania. Dotykając węży w komorze silnika doprowadzających ciecz chłodzącą do nagrzewnicy zauważyłem, że jeden jest gorący a drugi praktycznie zimny. Mam nową nagrzewnicę, kupiłem ją w lato i chcę zabrać się za jej wymianę. Dodam, że równiez w lato przy okazji wymiany paska rozrządzu wymieniałem pompę wodną. Próbowałem też odpowietrzyć układ w sposób, który opisujecie... zero rezultatu.
Chcę się zabrać za wymianę nagrzewnicy ale nie mam pojęcia od czego zacząć. Może poradzicie, podacie jakieś wskazówki jak się do tego zabrać ?
Pozdrawiam
w kolegi pzypadku to jeszccze termostat do wymiany
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2007, 20:07   #10
Markus-LCA
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Skąd: Legnica
Postów: 4
Domyślnie

Wymieniałem termostat również. Jednak jakos nie jestem zadowolony z jego działania i postanowiłem zakupić nowy, tym razem oryginalny. Wymienię go napewno przy wymianie nagrzewnicy.
Dodam, że dziś popołudniu próbowałem jeszcze odpowietrzania wg wskazówek wyżej, nie pomogło. Silnik sie nagrzał, wentylator załączył, a wąż odpływowy (że tak go nazwę) od nagrzewnicy... zimny...
...może ktoś ma łopatologiczną instrukcję wymiany tej nieszczęsnej nagrzeniwcy, bo już chyba innej opcji nie ma ?
Markus-LCA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.