Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2009, 13:37   #31
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Xenony

Ja powiem tak... jeśli jest przesłona i światła są na odpowiedniej wysokości to już jest dobrze.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 14:56   #32
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Xenony

Cytat:
Napisał Cinek85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paniowie "uczepiliście sie" (pewnie i slusznie) tych Xenonow z Allegro, ale moim zdaniem podobną a nawet większą szkodliwość mają tandetne żarówki z marketów (świecą wszędzie tylko nie tam gdzie powinny) których jedyną zaletą jest niska cena a wiekszość kupuje je na potęge. W moim odczuciu mniejszym niebezpieczeństwem dla innych użytkownikow drogi charakteryzują się dobrze wyregulowane HIDy np. Philipsa niż kitajska tandeta którą lwia część ustawia "na oko" po wymianie żarówki.
W tym co piszesz jest trochę prawdy jeśli chodzi o reflektory soczewkowe. Zwykle efekt jest taki sobie, ale takie reflektory da się zwykle wyregulować tak, by nie oślepiać po zamontowaniu palników. Na przykład Passat B5 FL czy Vectra C ma soczewkowe halogeny i tam można ewentualnie myśleć o takiej przeróbce bez większej szkody dla otoczenia (chociaż osobiście odradzam).

W mk3 są natomiast reflektory odbłyśnikowe, a odbłyśnik jest precyzyjnie zaprojektowany dla konkretnego źródła światła i takiego reflektora po prostu NIE DA SIĘ wyregulować po wstawieniu palników. Powtórzę jeszcze raz: NIE DA SIĘ.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 16:16   #33
damiani73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2009
Skąd: Miasteczko sląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Xenony

Cytat:
Napisał mario13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli chcesz zalozyc HiDy to zle wybrales.Wiekszosc forumowiczow tego nie pochwala.
Poza tym jest to nie bezpieczne dla innych uczestnikow ruchu.
Jak masz dobre lampy to lepiej zainwestuj w dobre zarowki.Pozdro
Mam założone spryskiwacze i td.mam także komplet orginalnych xenonów ale one mają inne kostki jak obecne z zwykłych lamp.chciałbym kupic przejsciówke zeby założyc te xenony.Gdzies już czytałem że można takie adaptery kupic,ale nie wiem gdzie.moze ktos mi pomoże.
damiani73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 16:45   #34
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Xenony

Cytat:
Napisał damiani73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam założone spryskiwacze i td.mam także komplet orginalnych xenonów ale one mają inne kostki jak obecne z zwykłych lamp.chciałbym kupic przejsciówke zeby założyc te xenony.Gdzies już czytałem że można takie adaptery kupic,ale nie wiem gdzie.moze ktos mi pomoże.
Nie spotkałem się z takimi przejściówkami, ale kiedyś tutaj lub na MKP ktoś chyba opisywał jak przerobić wtyczki. Poszukaj...
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 20:54   #35
damiani73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2009
Skąd: Miasteczko sląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Xenony

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie spotkałem się z takimi przejściówkami, ale kiedyś tutaj lub na MKP ktoś chyba opisywał jak przerobić wtyczki. Poszukaj...
Tak, jak nie miałem xenonów,spryskiwaczy i td.to też widziałem gdzieś ten opis,oraz czytałem że można kupić takie adaptery,a teraz jak na złosc nigdzie nie moge tego znalezc.Wiem że w Warszawie przerabiają ale to jest daleko a wdodatku kosztuje 300 zł.Dlatego szukam pomocy u was drodzy koledzy.
damiani73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2009, 14:35   #36
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Xenony

Nie zgodzę się z przedmówcami,że poziomowanie działa tylko po pierwszym załączeniu świateł-tak nie jest.Poziomowanie działa cały czas ale z opóźnieniem,także jak załadujesz kilka osób na pokład to lampy zniżą się,ale tak jak już pisałem z 20 sekundową zwłoką.Jest tak specjalnie zrobione(zwłoka),żeby lampy cały czas nie jeździły góra/dół podczas nierówności.Sprawdźcie to sobie.

Co do wtyczek to ja jestem świeżo po przeróbce wtyczek(zrobiłem sobie adaptery).
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2009, 16:01   #37
Szybki32
ford::beginner
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mkIII GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Xenony

Chyba faktycznie działają z opóźnieniem...;]
Moje zdanie jest takie...wszystko jest dla ludzi...tylko z zachowaniem zdrowego rozsądku i uwzględnieniem bezpieczeństwa siebie i innych...
Szybki32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2009, 18:51   #38
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Xenony

Witam wszystkich.
mieszkam w Szwecji, tu kupiłem moje oba Mondki i w obu (MK2 i MK3) mam spryskiwacze reflektorów. Tutaj są fabrycznie montowane i chyba nawet w standardzie. Nie mam ksenonów i nie zamierzam wstawiać. Zawsze kupuję dobrej jakości żarówki. Wyrobiłem sobie taki nawyk, kiedy obciążam samochód, to nie mogę ruszyć , zanim nie wyreguluję reflektorów. Poprostu weszło mi to w krew. Wiem jak światła smalące w twarz potrafią wkurzyć, więc źle bym się czuł wiedząć, że ich nie opuściłem.
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2009, 20:34   #39
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie Odp: Xenony

tanio nie jest ale nie chcesz się bawić to proszę

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2009, 21:00   #40
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Xenony

Tak,tylko,że ten adapter obsługuje tylko światła a nie ma w nim poziomowania,i całej reszty.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.