Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2022, 01:28   #121
kpietrek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-04-2014
Skąd: Głogów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 TdCi
Rocznik: 2013
Postów: 83
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Witajcie

Mam u siebie w Mondeo MK4 2013 r. polift 2.0 TdCi 163 KM orginalny jak i oryginalny moduł tego haka. Gniazdo mam 13pin.

Gdy podłączam przyczepkę 7 pin (światła zwykle) przez przejściówkę wszystko działa jak powinno: czujniki są rozłączone i światła działają ok.

Gdy podłączam inna przyczepkę 7 pin (światła LED) przez przejściówkę światła na przyczepce robią choinkę a czujniki piszczą. Dodam, że te ledy wymieniał kolega sam i czy jest możliwość, że podłączył coś odwrotnie? Z tym, że w innym aucie ta przyczepka działa prawidłowo.

Co to może być? Jak można to naprawić?

kpietrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 10:59   #122
lewar81
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Smax 2011
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cytat:
Napisał erzyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł zakupiłem bez wtyczki do przyczepy, ale tam są standardowe konektori (te wąskie). Wystarczy je zacisnąć i zagrzać w koszulkę termokurczliwą. Oczywiście podłączając pod odpowiednie piny zgodnie ze schematem.
Witam, widzę że mocno jesteś w tamacie tego modułu. Od wczoraj w moim s-max z tym modułem zamontowanym jeszcze w Holandii przez poprzedniego właściciela, model haka Vestafalia nr nie pamiętam (mam pełną dokumentację) zaczął się samoistnie wyłączać parktronic imitując podłączenie przyczepy i wyskakuje komunikat: błąd kierunowskazów przyczepy. Oczywiście nigdy nic nie podłączałem do gniazda przyczepy które ma klapkę, hak też jest odkręcony i schowany w bagażniku. Wczoraj zacząłem zamieniać bezpiecznik FB8 i po chwili wszystko zadziałało, ale gdy zamieniłem dalej na kolejny to już nie udało mi się wrócić do sprawności. Masz pomysł co może powodować, że widzi podpiętą przyczepkę której nie ma ?
lewar81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 19:59   #123
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,988
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cytat:
Napisał lewar81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz pomysł co może powodować, że widzi podpiętą przyczepkę której nie ma ?
zwarcie w gnieździe haka , do rozebrania wyczyszczenia lub wymiany.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2023, 20:21   #124
slubek201
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-06-2022
Skąd: Koszalin
Model: S-max
Silnik: 2.3 160 km PB+LPG
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cześć. Jestem w trakcie kompletowania haka do S-maxa. Zakupiłem Ori używaną wiązke z modułem. W samochodzie wtyczki wszystkie mam, czarny kabel w zielonej wtyczce jest, zasilanie jest. Czekam na interface żeby to zakodować żeby zagadało z przyczepką. I tu rodzi się pytanie: czy moduł nie zgłupieje bo w przyczepce są lampy ledowe? Bardzo dobre polskie i z homologacją ale w Mercedesie np kierunkowskazy na zegarach po podpięciu mrugały jakby była spalona żarowka a na zewnątrz było ok.
Pytanie czy ford też nie zgupieje
slubek201 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2023, 12:18   #125
rockybalboa
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: waRSzawa
Model: MK4 Titanium S
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 42
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

moze zgłupieć. w mondeo u mojego kolegi są ledy oświetlające tablicę i ma błędy dtc. skoro podepniesz instalację przyczepy z takimi żarówkami, to też system może sygnalizować błędy.
__________________
RSTurbo
rockybalboa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2023, 06:15   #126
slubek201
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-06-2022
Skąd: Koszalin
Model: S-max
Silnik: 2.3 160 km PB+LPG
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Pownie ja. Zamontowałem moduł bez problemu ale żeby to zagadało jak powinno mam już problem.
Pobrałem ForScan w wersji bezpłatnej rozszerzonej ( ten na dwa mieisące ), interface jaki posiadam Viaken V4 BT STN 2120. Czy tą wersją ForScan dam radę aktywować moduł haka?
Program widzi moduł ( jako TRM ) i jest w stanie poprawnie wykonać test modułu ( zapalają się wszystkie światła po kolei ) nawet jeśli na haku jest podpięta przyczepka z ledami. Ale przy normalnym zapalaniu świateł nic się nie dzieje ( podpinałem też przyczepkę na klasycznych żarówkach ).
W tej wersji ForScan którą mam w miejscu gdzie inni mają funkcje programowania ( patrzyłem na youtube jak inni programują) nie mam praktycznie żadnych opcji.
Z Tąd moje pytanie: czy muszę zakupić wersję płataną czy coś robię nie tak?
slubek201 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2023, 07:23   #127
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,829
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cytat:
Napisał slubek201 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mam praktycznie żadnych opcji
Jeśli jest licencja rozszerzona (wystarczy darmowa na 2 miesiące) to musi się dać kodować. Plik licencji wczytany?
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2023, 07:44   #128
slubek201
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-06-2022
Skąd: Koszalin
Model: S-max
Silnik: 2.3 160 km PB+LPG
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Tak plik jest wczytany. Czyli ja coś źle robię. Wieczorem jak żona z pracy wróci to popróbuję jeszcze raz. Dzięki za info, bo przynajmniej wiem w którym kierunku iść.
slubek201 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2023, 21:13   #129
marcinck83
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-08-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Witam, założyłem oryginalny hak Forda, moduł ma końcówkę z literami AC, s-max 2011 rok, pociągnąłem zasilanie + do zasilania modułu z gniazda F11 oraz masę do zielonej wtyczki. Włączyłem forscanem hak holowniczy + moduł przyczepy 13pin. Pojechałem na stację diagnostyczną sprawdzić działanie instalacji i po podpięciu ich urządzenia brzęczy i migają słabo wszystkie diody i mocniej te które w danym momencie uruchamiam. Sprawdziłem i na wyjściu z wtyczki na pinach jest napięcie ponad 4v a jak włączę kierunkowskaz to się pojawia 12 v, gdzie szukać przyczyny? Dodam że masę i dodatkowy kabel pod zieloną wtyczkę mam spięte w jedno miejsce. Po włączeniu wstecznego przy podpiętym urządzeniu ze stacji kontroli wyłącza się parktronic z tyłu i na convers pojawia się zarys przyczepki.

Ostatnio edytowane przez marcinck83 ; 18-04-2023 o 21:15
marcinck83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2023, 21:45   #130
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,829
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cytat:
Napisał marcinck83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem i na wyjściu z wtyczki na pinach jest napięcie ponad 4v a jak włączę kierunkowskaz to się pojawia 12 v
Sprawdziłbym pod obciążeniem, np żarówki. Na pojedynczych diodach może głupieć.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
instalacja , przyczepa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.