Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2018, 19:38   #1
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Podskakiwanie koła na pełnym skręcie

Witam, zauważyłem ostatnio przypadłość, że podczas cofania na pełnym skręcie w lewą stronę prawe koło zachowuje się jakby podskakiwało (efekt jakby na coś najeżdżało) po za tym żadnych innych objawów. Co to może być ?

Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 01:26   #2
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie

Kiedy ostatnio sprawdzałeś geometrię? Zacznij od najprostszych spraw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 06:29   #3
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie

Może jeździsz po krawężnikach?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 07:26   #4
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie

Sprawdz czy nie masz pękniętej sprężyny.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 07:28   #5
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie

Może być przegub lekko uszkodzony cofamy przeważnie powoli więc nie będzie strzelał. Może być zewnętrzna powierzchnia kielicha wyrobioną przez co kamień układa się pod innym katem i następuje przeskok. Do sprawdzenia zawieszenia, przeguby, jak pisał kolega wyżej geometria i jeszcze silenblocki sanek (wózka) przedniego zawieszenia. Proponował bym też przyjrzeć się poduszką silnika na wstecznym silnik bardzo mocno się pochyla wtedy.
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 15:31   #6
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie

Na szczęście jestem anty-krawężnikowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tego wszystkiego obstawiam geometrie, sprawdzałem jadąc pomału do przodu na pełnym skręcie, skręcać od pełnego do pełnego i cofać do tyłu na żwirku = zero problemów. No ale zobaczyłem jakie opony są zjechane od wewnętrznej strony, do tego ktoś pisał, że FF2 miał dokładnie ten sam problem przez opony... Wymienię na zimówki i zobaczę, jak coś to niedługo musi wlecieć nowe zawieszenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 06:11   #7
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie

Po wymianie kół problem rozwiązany, jednak 4 dni temu zaczął się nowy...

Przy ruszaniu/cofaniu było słychać pojedyncze puknięcie (tak było na początku), teraz już pukanie jest częstsze i wiąże się też czasami ze skrzypieniem, czy to jadąc na wprost powoli czy skręcając, nie zawsze, ale występuje...
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 06:46   #8
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie

Łożysko amora?
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 08:26   #9
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łożysko amora?
Dźwięk bedzie tylko w trakcie skręcania kierownica. Napisał wyraźnie że przy jeździe na wprost też występuje.

Sprawdź sprężyny może która ma pęknięty fragment zwoju. Skrzypiec może również stabilizator, sztyca amortyzatora lub zacierający się silenblock wahacza i sworzeń wahacza. Sworzeń można spróbować nasmarować igła że strzykawka do insuliny wbijając ja w gumkę od sworznia z olejem silnikowym w celu sprawdzenia czy to on. Dziurka po takiej igle zaciśnie się samą i nie będzie problemu że woda wejdzie.

Ostatnio edytowane przez civicplff ; 16-11-2018 o 08:30
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 15:21   #10
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 541
Domyślnie Odp: Podskakiwanie koła na pełnym skręcie

Cytat:
Napisał Haden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, zauważyłem ostatnio przypadłość, że podczas cofania na pełnym skręcie w lewą stronę prawe koło zachowuje się jakby podskakiwało (efekt jakby na coś najeżdżało) po za tym żadnych innych objawów. Co to może być ?
Nie znam dokładnie nazw ustawień i kątów geometrii ale:

wg mnie to normalne. Przy maksymalnym skręcie pochyla się koło w osi pionowej. Opona w miejscu styku przy pionowym ustawieniu jest płaska. Przy pochyleniu delikatnie mniejsza. Gdy cofasz w skręcie jedno koło jedzie po mniejszym okręgu a drugie po większym. Wtedy przeskakuje delikatnie zewnętrzne. Tak też może być aby po maksymalnym skręcie oba koła miały ten sam kąt poziomy. No i czasami nie mają.

Ja to mam w każdym wozie przy maksymalnym skręcie na nawierzchni przyczepnej np. w garażu marketu. Nigdy z tego powodu nie robiłem geometrii.

Koledzy pisali o przypakdu łożyska w kolumnie MP albo sprężyny, ale to inny dźwięk, opona nie przeskakuje. Na postoju gdy kręcisz kierownicą - dźwięk jakby trzeszczenie zamykania starego tapczanu. To wtedy w kolumnie albo sprężyna albo/i łożysko w górym mocowaniu do wymiany.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)

Ostatnio edytowane przez Grzegorz MX ; 16-11-2018 o 15:24 Powód: doprecyzowałem.
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.