Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2014, 14:24   #1
oklos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2014
Model: Convoy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Pompa Epic, brak mocy przyczyna ?

Witam
Na wstepie chcialem sie przywitac i prosic o porade.

Nie posiadam transita ale bus posiada silnik transita 2.5 z systemem Epic i przy biegu jalowym "na luzie" ladnie wkreca sie na obroty a przy jezdzie max 3tys. Bylem na sprawdzeniu bledow i wyskoczylo: slabe cisnienie pompy paliwa oraz problem z ecu. Kontrolka silnika sie pali, wczesniej gasla i zapalala sie, czasem po zapaleniu sie kontrolki dalej bus mial normalna moc a czasem przechodzil w tryb awaryjny. Prosze o pomoc i nakierowanie mnie na wlasciwy tor.

Pompa nie przecieka.

Pozdrawiam
Robert

oklos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 15:34   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Pompa Epic, brak mocy przyczyna ?

W zasadzie powinno się sczytać prawidłowo wpierw błędy - to pozwoli ukierunkować podejrzenia, bez tego to jest szukanie troch na ślepo. To co piszesz o błędach - to nic nie mówi. W przypadku Epica uniwersalne testery (tzw "ogólnowojskowe") nie zdają egzaminu - wyskakują błędy często zupełnie od czapy. Powinno używać się specjalnego testera dedykowanego Epicowi lub przynajmniej fordowskiego IDS-a.

Czy możesz podać kody tych błędów? Napisałeś "słabe ciśnienie pompy paliwa" - nie mierzy się żadnego ciśnienia paliwa w Epicu... Także "problem z ECU" to jest ogólnikowe hasło.

Można podziałać na ślepo sprawdzając typowe i łatwe do identyfikacji przypadłości, ale najczęściej jest to marnowanie czasu. Np zawór upustowy turbiny, EGR, przepustnica, szczelność dolotu, pompa podająca paliwo itd, itd. Także awaria zaworu start-stop skutkuje bardzo dziwnymi objawami - opisane jest to w wątku o Epicu... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 16:24   #3
oklos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2014
Model: Convoy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pompa Epic, brak mocy przyczyna ?

Szukalem tych kodow ostatnio bo gdzies je posialem ale mam swoje podejrzenia ze skoro mechanic mi pisze na rachunku kod i opis jako "problem z ECU" a jak zapytalem o naprawe to podal mi stawke godzinowa i stwierzil ze nie ma pojecia ile to zajmie... generalnie mechanik mimo zczytania bledow i tak nie potrafil mi powiedziec o co chodzi i sam nie wiedzial co to tak naprwade jest, czyli kody i tak by nam sie pewnie nie przydaly bo uzywal zlego testera...

wiec idac tym tropem mysle ze nie ma juz sensu dalej szukac tego rachunku...

Czytalem wlasnie ten watek i troche poczytalem forum ale nigdzie nie znalazlem rozwiazania na moj problem, myslalem juz o zmianie pompy epic na bosch ale po przeczytaniu kilku postow zmienilem zdanie i teraz chcialbym naprawic zamiast wymieniac.

Tylko ze niewiem jak podejsc do tematu.

Narazie normalnie jezdze nim czasem robie 100-200 km w dzien i jedynym objawem jest wlasnie brak mocy 80km/h to jest max predkosc wczesniej okolo 110 km/h pozatym zawsze odpala za pierwszym razem jak jest cieplo, nie mam problemu z gaszeniem. Problem pojawil sie jak chcialem rano odpalic po zimnej nocy ale jako to stary diesel to moze byc roznie.

Ostatnio edytowane przez oklos ; 10-02-2014 o 16:35
oklos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 11:14   #4
PiRoman_Transit
ford::beginner
 
Avatar PiRoman_Transit
 
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Transit
Silnik: 2,5 85
Rocznik: 97
Postów: 43
Domyślnie Odp: Pompa Epic, brak mocy przyczyna ?

Cytat:
Napisał oklos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... myslalem juz o zmianie pompy epic na bosch ale po przeczytaniu kilku postow zmienilem zdanie i teraz chcialbym naprawic zamiast wymieniac...
Prawidłowo. U mnie to już zaczyna być sprawą honorową... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PiRoman_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 11:54   #5
WuRC
ford::beginner
 
Avatar WuRC
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-02-2011
Skąd: Toruń
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Pompa Epic, brak mocy przyczyna ?

Walczyłem z podobnym problemem i okazał się nim jeden z elektrozaworów w pompie. Został wymieniony i wszystko wróciło do normy na jakiś czas.......ale pompa produkowała już opiłki które ją zabiły po 3 miesiącach. Od 4 lat mam założoną pompę Boscha i nie wiem co to pompa wtryskowa.:>
WuRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 18:23   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Pompa Epic, brak mocy przyczyna ?

Cytat:
Napisał WuRC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Walczyłem z podobnym problemem i okazał się nim jeden z elektrozaworów w pompie.
Prawdopodobnie zawór start-stop.
Cytat z wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
większość awarii systemu to uszkodzenie zaworu start-stop (na czwartym, ostatnim rysunku oznaczony jako 127). Mimo, że sczytane błędy pokazują awarię czegoś innego - winny jest najczęściej ten zawór. Jego nieprawidłowa praca skutkuje zakłóceniem ciśnienia paliwa wewnątrz pompy. Paliwo jest w niej nie tylko tłoczone do wtryskiwaczy, ale jest również hydraulicznym czynnikiem wykonawczym dla elektrozaworów sterujących i dalej dla nastawników kąta wyprzedzenia wtrysku i dawki wtrysku. Przy prawidłowej pracy, ciśnienie paliwa we wnętrzu pompy jest dokładnie stabilizowane w dosyć wąskim zakresie przez specjalny zawór kulkowy i wynosi 0,5 bara.
Bardzo podobne objawy daje nawet niewielkie zapowietrzenie pompy - to w równym stopniu może zakłócać jej pracę. A w sumie - awaria zaworu start-stop i zapowietrzenie pompy to ponad 90% awarii systemu, skutkujących wchodzeniem silnika w tryb awaryjny i wywalaniem błędów zupełnie "od czapy". Wynika to z tego, że nastawniki w pompie ustawiają się wtedy w zupełnie innych od zadanych pozycjach - natomiast ich czujniki położenia sygnalizują błędne położenie do EDC - w efekcie mamy tryb awaryjny...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.