Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2014, 21:23   #1
Action_81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 Tdci 115 kM
Rocznik: 2011
Postów: 49
Domyślnie Wydruk geometrii. Możecie rzucić okiem?

Witam, Zrobiłem kompletny remont zawieszenia, wszystkie tuleje wahaczy, drążków, stabilizatora, łączników, sworzni wahaczy i ... pozostał problem o którym pisałem w innym wątku. Przy przejeżdżaniu przez np studzienkę, po najechaniu tylnym kołem cały tył rzuca w bok na ułamek sekundy. Amortyzatory ponoć ok. Zrobiłem geometrię. Powiedziano mi , ze ok ale niepokoją mnie kąty tylnych kół. Mechanik powiedział, że nic sie tam nie ustawia. Bez powodu nie są zaznaczone są na czerwono. To może być przyczyną? Bo już zaczyna mi brakować pomysłów. Możecie rzucić okiem na fotę? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wydruk.jpg (88.0 KB, 227 wyświetleń)

Action_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 07:17   #2
szejk78
ford::advanced
 
Avatar szejk78
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-04-2012
Skąd: Hamm(D)/Bielsko Biała
Model: Daf XF 460
Silnik: Duży :)
Rocznik: 2012
Postów: 278
Domyślnie Odp: Wydruk geometrii. Możecie rzucić okiem?

zmień mechanika,okiem się nie rzuca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Daf XF 460 + beczka z tyłu,2 x Focus II 2.0TDCI 3D i 5D/HB 172 i 162,Mazda 323F BA 2.0 V6 bez podtlenku LPG Było:Focus I,Mondeo IV 2.0 143,Mazda 6 sport2.0 CiTD,GALANT SPORT EDITION 2.5 V6 TIP TRONIK
szejk78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 14:03   #3
sosu22
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2011
Skąd: Piła
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wydruk geometrii. Możecie rzucić okiem?

Jest ok sprawdzałem ze swoim wydrukiem. Kąt PK powinien byc od -0°04` do -2°34`
sosu22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 20:43   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wydruk geometrii. Możecie rzucić okiem?

Cytat:
Napisał Action_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, Zrobiłem kompletny remont zawieszenia, wszystkie tuleje wahaczy, drążków, stabilizatora, łączników, sworzni wahaczy i ... pozostał problem o którym pisałem w innym wątku. Przy przejeżdżaniu przez np studzienkę, po najechaniu tylnym kołem cały tył rzuca w bok na ułamek sekundy. Amortyzatory ponoć ok. Zrobiłem geometrię. Powiedziano mi , ze ok ale niepokoją mnie kąty tylnych kół. Mechanik powiedział, że nic sie tam nie ustawia. Bez powodu nie są zaznaczone są na czerwono. To może być przyczyną? Bo już zaczyna mi brakować pomysłów. Możecie rzucić okiem na fotę? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Witam

Oś przednia.Kąt wsz. poza tolerancją.Co do zbieżności,to jeszcze się mieści w tolerancji ale mógł się bardziej przyłożyć.
Oś tylna.Zbieżność poza tolerancją.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 12:05   #5
Action_81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 Tdci 115 kM
Rocznik: 2011
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wydruk geometrii. Możecie rzucić okiem?

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Oś przednia.Kąt wsz. poza tolerancją.Co do zbieżności,to jeszcze się mieści w tolerancji ale mógł się bardziej przyłożyć.
Oś tylna.Zbieżność poza tolerancją.

pozdrawiam
A czy te tylne kąty da się poprawić? Koleś twierdził , ze nie ma regulacji i dlatego jest na czerwonym - Nic nie mozna zrobić.
Action_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 21:43   #6
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wydruk geometrii. Możecie rzucić okiem?

Witam

Action 81.Kąt pochylenia kół tylnych masz bardzo pierwsza klasa.Dla focusa II pochylenie koła tylnego, w zależności od wersji nadwozia to.
Wersja 3,4 i 5 drzwiowa zaw.standard wartość nominalna, minus 1 stopień 17 minut.Wersja 3,4 i 5 drzwiowa zaw.sport, minus 1 stopień 23 minuty.Wersja kombi, minus 1 stopień 19 minut.Wersja ST i kabriolet ,minus 1 stopień 47 minut.Wersja RS,minus 1 stopień 26 minut.
Natomiast zbieżność tylnej osi w Twoim aucie jest ustawiona żle.Co się tyczy przedniej osi ,to kąt wyprzedzenia zwrotnicy w Twoim aucie powinien być w plusie, a jest w minusie.Czyli jest zły.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 19:41   #7
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Wydruk geometrii. Możecie rzucić okiem?

Cytat:
Napisał Action_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, Zrobiłem kompletny remont zawieszenia, wszystkie tuleje wahaczy, drążków, stabilizatora, łączników, sworzni wahaczy i ... pozostał problem o którym pisałem w innym wątku. Przy przejeżdżaniu przez np studzienkę, po najechaniu tylnym kołem cały tył rzuca w bok na ułamek sekundy. Amortyzatory ponoć ok. Zrobiłem geometrię. Powiedziano mi , ze ok ale niepokoją mnie kąty tylnych kół. Mechanik powiedział, że nic sie tam nie ustawia. Bez powodu nie są zaznaczone są na czerwono. To może być przyczyną? Bo już zaczyna mi brakować pomysłów. Możecie rzucić okiem na fotę? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Proszę oto ustawienia w moim,wartości w tabeli "Pierwotne"na czerwono są poza normą i przy tych ustawieniach ściągało auto mocno w prawo. W tabeli "Bieżące" ustawienia obecne,ściąganie znikło.Nie muszę chyba dodawać,że należy robić pełną geometrię(jednocześnie na cztery koła) Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00754.jpg (89.9 KB, 104 wyświetleń)
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 20:19   #8
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wydruk geometrii. Możecie rzucić okiem?

Witam

Wartości po regulacji prawidłowe.Jeden parametr jest zły.W przednim prawym kole kąt PSZ.Jeżeli kąt pochylenia sworznia zwrotnicy jest różny po obydwu stronach,to powoduje ściąganie auta przy małych prędkościach.Przyczyną tej różnicy w kątach to uszkodzone,pokrzywione części,które powinno się wymienić aby skorygować tą różnicę.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.