Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2023, 07:47   #11
piterus87
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus MK3 ST-line
Silnik: 1.6 Ecoboost 195KM 330Nm
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: piski/skrzypienie na tyłach

U mnie skrzypiała roleta bagażnika. Plastikowe mocowanie, które łączy się z boczkami miało spory luz i wydawało wkurzające dźwięki. Wcisnąłem taśmę naprawczą złożoną kilka razy i teraz jest spokój.

Bump: Dopiero zauważyłem, że zamieściłeś nagranie. Chodzi Ci o tego "świerszcza"?

piterus87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 09:08   #12
MichalJan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-08-2021
Skąd: Smolec
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: piski/skrzypienie na tyłach

Cytat:
Napisał piterus87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie skrzypiała roleta bagażnika. Plastikowe mocowanie, które łączy się z boczkami miało spory luz i wydawało wkurzające dźwięki. Wcisnąłem taśmę naprawczą złożoną kilka razy i teraz jest spokój.

Bump: Dopiero zauważyłem, że zamieściłeś nagranie. Chodzi Ci o tego "świerszcza"?
Aktualnie jeżdżę bez rolety ale sprawdzę mocowania.
Ooo dobre określenie, dokładnie o tego świerszcza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez MichalJan ; 05-01-2023 o 09:11
MichalJan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 10:57   #13
piterus87
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus MK3 ST-line
Silnik: 1.6 Ecoboost 195KM 330Nm
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: piski/skrzypienie na tyłach

Musze Cię zmartwić. Znalezienie źródła tego pisku będzie trudne bo to auto, szczególnie kombi ma dziwną akustykę i to, że słyszysz tego świerszcza z tylnej części wcale nie oznacza, że tam jest jego źródło. Sam też kilka razy się na tym złapałem - coś trzeszczało i byłem przekonany, że odgłos dobiega z bagażnika, okazało się, że to pusty plastikowy pojemnik ocierał o skórzaną tapicerkę tylnego siedzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten świerszcz nie wzmaga się w zależności od prędkości auta?
piterus87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 11:05   #14
MichalJan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-08-2021
Skąd: Smolec
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: piski/skrzypienie na tyłach

Cytat:
Napisał piterus87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musze Cię zmartwić. Znalezienie źródła tego pisku będzie trudne bo to auto, szczególnie kombi ma dziwną akustykę i to, że słyszysz tego świerszcza z tylnej części wcale nie oznacza, że tam jest jego źródło. Sam też kilka razy się na tym złapałem - coś trzeszczało i byłem przekonany, że odgłos dobiega z bagażnika, okazało się, że to pusty plastikowy pojemnik ocierał o skórzaną tapicerkę tylnego siedzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten świerszcz nie wzmaga się w zależności od prędkości auta?
Domyślam się, że nie będzie to łatwe bo już przekopałem sporo artykułów, filmików ale nic.

Nie, nie ma znaczenia czy jadę wolno czy szybko. Nawet jak jadę po gładziutkiej drodze to ciągle świerszczy i nie wzmaga się jak jadę do nierównościach czy progach.

Co mógłbym jeszcze dodać, że ostatnio zauważyłem lekki przeciek z tylnego plastiku ( ta kratka z tyłu bagażnika na boku ) i tak się zastanawiałem czy właśnie nie zamokły mi jakies styropiany pod plastikami. I właśnie z tej strony słyszę tego świerszcza, przynjamniej tak mi się wydaje.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez MichalJan ; 05-01-2023 o 11:18
MichalJan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 11:30   #15
piterus87
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus MK3 ST-line
Silnik: 1.6 Ecoboost 195KM 330Nm
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: piski/skrzypienie na tyłach

No to jeżeli masz trop to zakasaj rękawy i rozkręcaj boczki. Nie ma z tym wiele roboty, kilka śrubek, reszta trzyma się na zatrzaskach. Naj sam pierw znajdź i napraw źródło wycieku jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. Gdzieś był wątek o przeciekających dachach w focusach. Jeżeli woda dostała się do środka to bardzo prawdopodobne, że masz mokre filcowe wygłuszenie nadkoli, są tam też różne moduły więc ja na Twoim miejscu nie czekałbym z tym zbyt długo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piterus87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 11:41   #16
MichalJan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-08-2021
Skąd: Smolec
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: piski/skrzypienie na tyłach

Cytat:
Napisał piterus87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to jeżeli masz trop to zakasaj rękawy i rozkręcaj boczki. Nie ma z tym wiele roboty, kilka śrubek, reszta trzyma się na zatrzaskach. Naj sam pierw znajdź i napraw źródło wycieku jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. Gdzieś był wątek o przeciekających dachach w focusach. Jeżeli woda dostała się do środka to bardzo prawdopodobne, że masz mokre filcowe wygłuszenie nadkoli, są tam też różne moduły więc ja na Twoim miejscu nie czekałbym z tym zbyt długo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak będę musiał zrobić. Dziękuję za pomoc !
MichalJan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 12:31   #17
wad1987
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-10-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Odp: piski/skrzypienie na tyłach

Woda dostaje się przez polaczenie dachu abok auta przy samej klapie bagażnika "jak masz relingi to masz je do demontażu, jak nie masz relingów to listwa do rwania. Przerabiałem to. Wrócę do domu podeśle zdjęcia miejsca
wad1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 12:47   #18
MichalJan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-08-2021
Skąd: Smolec
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: piski/skrzypienie na tyłach

Cytat:
Napisał wad1987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Woda dostaje się przez polaczenie dachu abok auta przy samej klapie bagażnika "jak masz relingi to masz je do demontażu, jak nie masz relingów to listwa do rwania. Przerabiałem to. Wrócę do domu podeśle zdjęcia miejsca
Mam listwy i właśnie przeszukując internet chciałem zacząć od tego.
Nie ma problemu z demotażem listw ?
Byłby wdzięczny za zdjęcia, dzięki!
MichalJan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 12:56   #19
wad1987
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-10-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Odp: piski/skrzypienie na tyłach

Niestety listwa jest przyklejana (do ponownego przyklejenie polecam klej do montażu szyb). W środku będziesz musiał też trochę porozbierać. Dobrze jest mieć druga osobę do pomocy która będzie lała wodę na dach a ktoś w bagażniku latarka i patrzy w którym miejscu cieknie.
wad1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 13:30   #20
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: piski/skrzypienie na tyłach

Wątek jest tutaj.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Witaj w klubie posiadaczy Focusów MK3 kombi w których cieknie woda (i nadmiar właśnie ścieka przez kratkę do bagażnika).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Nie Ty pierwszy, nie Ty ostatni.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.