Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2021, 21:35   #1
Kisiell3
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-02-2021
Model: Kuga
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 3
Question Ile wchodzi paliwa do pustego baku??

Witam. Posiadam Kugę 2.0 tdci 140 KM 4x4 2013r. Chciałbym się dowiedzieć ile udało wam się najwięcej zatankować paliwa??? Bo u mnie chyba coś jest nie tak ponieważ maxymalnie udało mi się zatankować 47 l... Zasięg to około 600-650 km. Dane techniczne podają że zbiornik ma pojemność 60 l, więc powinno wejść 10l więcej?

Kisiell3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2021, 20:03   #2
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 446
Domyślnie Odp: Ile wchodzi paliwa do pustego baku??

no to te ok. 10 litrów pozostało w baku - prosty rachunek. Po drugie zależy jak sie tankuje - po pierwszym odbiciu pistoletu moze wejśc jeszcze nawet 4 litry
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2021, 19:10   #3
Kisiell3
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-02-2021
Model: Kuga
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ile wchodzi paliwa do pustego baku??

Wychodzi na to że chyba za wcześnie włącza się rezerwa bo od zapalenia się kontrolki przejechane zostało około 70 km zasięg wskazywał 40 km a wskazówka leżała prawie na samym dole a paliwa weszło 47l do odbicia, następnie po przejechaniu 60 km na siłę powoli dolalem 8.5 l paliwa... Czyli dalej było by to 51do pełna, U Was jest podobnie i tak ma być czy raczej wymagana jest jakaś kalibracja żeby ta rezerwa zaświeciła się nieco później? Bo dla mnie to dziwne żeby na rezerwie można było przejechać jeszcze 150 km wbrew komputerowi i wskazniku poziomu...
Kisiell3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 13:52   #4
Raczek_L
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2020
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ile wchodzi paliwa do pustego baku??

Mam ten sam problem, przejechałem ok 20 km gdy komputer wskazywał 0 i zatankowałem 50 l paliwa, więcej nie idzie wbić. Wskaźnik poziomu pokazuje 3/4 zbiornika. Orientuje się ktoś czy można skalibrować wskaźnik paliwa żeby pokazywał właściwą ilość oleju w zbiorniku? Da się to zrobić Forscanem?
Raczek_L jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.