Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2009, 20:27   #11
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Cytat:
Napisał seba2302 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według mnie tak, gdzyż niedawno dzwoniłem do forda z zapytaniem czy w s-maxie można mieć światła do jazdy dziennej. Oni powiedzieli że tak jeśli mi przeprogramują komputer. Po przeprogramowaniu światła przeciw mgłowe tak właśnie miały działać jak dzienne jak u Ciebie kolego.
Zasadniczo tak, ale do tego potrzebne są te oznaczenia o który wspomina wojtekjanus. Nie wiem jak to od strony prawnej wygląda, ale przytoczę po raz kolejny zdanie: jak udowodnisz przy kontroli, że są do światła do jazdy dziennej, a nie przeciwmgielne? Obydwa światła mają inna charakterystykę świecenia.

Cytat:
Napisał seba2302 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze pytanie, czy gdy świecą Ci się "dzienne światła" czy pozycyjne z tyłu też się świecą?? Oraz czy w pozycji świateł 'auto' (w dzień) świecą Ci się "światła dzienne". Dzięki.
Wcześniej było tak, że wraz ze światłami do jazdy dziennej miały być także automatycznie włączane tylne pozycyjne. Teraz weszła nowelizacja (teraz jest tak jak na zachodzie) i tylne pozycyjne nie muszą działać podczas włączonych s.do jazdy dziennej

kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 20:37   #12
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz wymagania stawiane światłom dziennym. Światła przeciwmgłowe nie mogą być używane jako światła dzienne ze względu na niewłaściwy rozkład plamy świetlnej i jasność. Po prostu oślepiają jadących z przeciwka. Poza tym lampy do jazdy dziennej mają w opisie symbol "RL", a przeciwmgłowe - literkę "B".
Poczytaj jeszcze tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 20:43   #13
seba2302
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: VW
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Cytat:
Napisał kaczozord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zasadniczo tak, ale do tego potrzebne są te oznaczenia o który wspomina wojtekjanus. Nie wiem jak to od strony prawnej wygląda, ale przytoczę po raz kolejny zdanie: jak udowodnisz przy kontroli, że są do światła do jazdy dziennej, a nie przeciwmgielne? Obydwa światła mają inna charakterystykę świecenia.
Tylko jak wytłumaczyć zdjęcie s-maxa na stronie bemo-motors na której ten ford ma włączone przeciwmgłowe jako dzienne, a jest dziń i nie ma mgły?? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
seba2302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 20:50   #14
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Cytat:
Napisał seba2302 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko jak wytłumaczyć zdjęcie s-maxa na stronie bemo-motors na której ten ford ma włączone przeciwmgłowe jako dzienne, a jest dzień i nie ma mgły?? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Reklama dźwignią handlu. W folderach samochody często mają włączone światła przeciwmgłowe z przodu. Później przy dobrej widoczności idioci też tak jeżdżą.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 20:53   #15
seba2302
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: VW
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Tak to prawda że są tacy idioci, ale czemu ten ford s-max nie ma zapalonych pięknych ksenonów...

Ostatnio edytowane przez seba2302 ; 26-08-2009 o 21:05
seba2302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 21:17   #16
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Szczerze mówiąc, to też często widzę, jak samochody jeżdżą na przeciwmgielnych w czasie dnia (ja najczęściej widzę octavie, passaty i mondki). Podejrzewam, że w tym także wypadku są tak samo przestrzegane przepisy jak w wypadku doposażaniu samochodu w ksenony (montowanie samych palników wraz z przetwornicami, zapominając o spryskiwaczach i samo poziomowaniu)
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 19:15   #17
Zibo
ford::advanced
 
Avatar Zibo
 
Zarejestrowany: 17-01-2009
Skąd: Kalisz
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 279
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Cytat:
Napisał seba2302 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według mnie tak, gdzyż niedawno dzwoniłem do forda z zapytaniem czy w s-maxie można mieć światła do jazdy dziennej. Oni powiedzieli że tak jeśli mi przeprogramują komputer. Po przeprogramowaniu światłaprzeciw mgłowe tak właśnie miały działać jak "światła dzienne" jak u Ciebie kolego.
Mam jeszcze pytanie, czy gdy świecą Ci się "dzienne światła" czy pozycyjne z tyłu też się świecą?? Oraz czy w pozycji świateł 'auto' (w dzień) świecą Ci się "światła dzienne". Dzięki.
Te moje dzienne światłe to wychodzi na to że są to światła przeciwmgielne, ale tak, pozycyjne światła z tyłu świecą się i również pozycyjne z przodu się świecą bo tak mam to podłączone że przeciwmgielne przednie zapalają się tylko razem ze światłami pozycyjnymi.
O jakiej pozycji auto mówimy?
__________________
GG: 37847565
email: lordzibo@gmail.com
Zibo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 20:17   #18
b005t3r
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 54
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

A ja zapytam - po co? Czy chodzi o jakąś oszczędność? Poprzednio w starej Hondzie Civic miałem takie światła, ale wyjąskowo słabo świeciły, więc zawsze jeździłem na mijania - chyba lepiej mieć większą szansę na bycie widocznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
b005t3r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 22:19   #19
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Jeżeli światła do jazdy dziennej są solidne, to pobierają czasem połowę mniej mocy, a są tak samo widoczne jak mijania w czasie dnia. Jest to powodem innego ustawienia luster w nich, niż w przypadku świateł mijania (bardziej świecą po oczach)
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 23:15   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Nie połowę mocy, ale najwyżej jedną dziesiątą.

Światła mijania mają 55Wx2=110W. Dodatkowo kiedy są włączone, palą się pozycyjne 5Wx4=20W i tablicy rej 5Wx2=10W oraz oświetlenie zegarów 20W. Razem 160W. Ledy do jazdy dziennej mają ok 5-6Wx2=10-12W. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja mam światła dzienne Hella z żarówką halogenową H7 tylko 6Wx2=12W
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-09-2009 o 23:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.