Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2024, 18:02   #11
starki75
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-02-2024
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Głośna i ciągła praca zaworu evap, pochłaniacza par paliwa

Tam pod filmem w komentarzach, ludzie wypowiadają się, że to normalne TTTM, ale coś mi się nie chce wierzyć. Sprawdzę wszystko, co mi poleciliście i dam znać.

starki75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2024, 18:38   #12
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Głośna i ciągła praca zaworu evap, pochłaniacza par paliwa

Na filmie silnik chodzi paskudnie i nie jest to normalne aby silnik benzynowy na wtrysku bezpośrednim chodził jak diesel.
W tym silniku specyficznie i głośno cyka pompa paliwa. Warto do niej zajrzeć nawet profilaktycznie bo lubi się wycierać i niszczyć wałek rozrządu.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2024, 18:55   #13
starki75
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-02-2024
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Głośna i ciągła praca zaworu evap, pochłaniacza par paliwa

Też o pompie poczytałem i większość pisze, że cykanie pompy to normalne. Najlepiej wymienię ją na nową, bo ma 120 000 przebiegu i strach w trasę wyruszyć, a zawór evap spróbuję zbadać, bo jak wymienię go na nowy, a tak samo będzie to szkoda, może jakiś przewód zapchany itp., ale najpierw zrobię rozeznanie forscanem.
starki75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2024, 21:06   #14
Sztoki
ford::beginner
 
Imię: Sztoki
Zarejestrowany: 13-12-2023
Skąd: Sztoklandia
Model: Mondeo MK5 / Pug E-208
Silnik: 1.5 EB / Electric
Rocznik: 2016 / 2023
Postów: 31
Domyślnie Odp: Głośna i ciągła praca zaworu evap, pochłaniacza par paliwa

Cytat:
Napisał starki75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też o pompie poczytałem i większość pisze, że cykanie pompy to normalne. Najlepiej wymienię ją na nową, bo ma 120 000 przebiegu i strach w trasę wyruszyć, a zawór evap spróbuję zbadać, bo jak wymienię go na nowy, a tak samo będzie to szkoda, może jakiś przewód zapchany itp., ale najpierw zrobię rozeznanie forscanem.
Bez przesady z tą pompą . Wystarczy sprawdzić szklankę . 15 minut roboty mi to zajęło. Sprawdzałem profilaktycznie , żadnych dźwięków nie wydawała. Natomiast zawór evap cyka co jakiś czas . "Podobno" nie jest to nic groźnego więc olałem temat i poczekam na wiosnę. Czytałem też gdzieś , że wystarczy go potraktować wd40 od środka, sprawdzał ktoś?
Sztoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2024, 21:44   #15
starki75
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-02-2024
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Głośna i ciągła praca zaworu evap, pochłaniacza par paliwa

Ja sprawdzę wd40 jak pogoda mi pozwoli, bo na razie ciągle u mnie pada, a jak sprawdzałeś szklankę pompy to musiałeś redukować ciśnienie w układzie, czy od razu odłączałeś przewody i odkręcałeś śruby? I jeszcze czy ta szklanka ma być mocno osadzona jak tłok w cylindrze, czy jakieś delikatne luzy ma?
starki75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2024, 22:03   #16
Sztoki
ford::beginner
 
Imię: Sztoki
Zarejestrowany: 13-12-2023
Skąd: Sztoklandia
Model: Mondeo MK5 / Pug E-208
Silnik: 1.5 EB / Electric
Rocznik: 2016 / 2023
Postów: 31
Domyślnie Odp: Głośna i ciągła praca zaworu evap, pochłaniacza par paliwa

Cytat:
Napisał starki75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja sprawdzę wd40 jak pogoda mi pozwoli, bo na razie ciągle u mnie pada, a jak sprawdzałeś szklankę pompy to musiałeś redukować ciśnienie w układzie, czy od razu odłączałeś przewody i odkręcałeś śruby? I jeszcze czy ta szklanka ma być mocno osadzona jak tłok w cylindrze, czy jakieś delikatne luzy ma?
Wyciągnąłem najpierw przekaźnik pompy paliwa, następnie delikatnie odkręciłem przewód (trochę paliwa może wylecieć) , następnie drugi przewód i odkrecasz cztery śrubki. Jak ściągniesz pompę to w środku będzie sobie leżeć owa szklanka . Luzów nie ma , ale wchodzi gładko . Na YT są filmiki jak to zrobić i jak to wygląda.

Btw. Ten silnik z filmiku to brzmi strasznie i trzęsie się jak diesel jakiś .

Ostatnio edytowane przez Sztoki ; 11-02-2024 o 22:10
Sztoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2024, 22:12   #17
starki75
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-02-2024
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Głośna i ciągła praca zaworu evap, pochłaniacza par paliwa

Dzięki za instrukcję, bo na YT oglądałem film serwisu boscha i tam mówili żeby zredukować ciśnienie, więc nie byłem pewny czy na pewno muszę.

Bump: Mój silnik tak się nie trzęsie jak na filmie, ale głośno cyka evap i pompa ciśnieniowa

Ostatnio edytowane przez starki75 ; 11-02-2024 o 22:14
starki75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2024, 05:21   #18
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Głośna i ciągła praca zaworu evap, pochłaniacza par paliwa

Kto wam nagadał o wd40 do elementów gumowych..... Wd40 to odrdzewiacza na rdze a nie do smarowania.
Do zaworu niczym nie psikac. Budowa zaworu jest banalna czyli elektromagnes i na końcu jest membrana. W zaworze uszkadza się membrana. Sprawdzenie jest banalne. Wyjmuje się zawór i dmucha w obojętnie który króciec, ma być szczelne i nie puszczać powietrza w żadną stronę. Ja nie doświadczyłem innej usterki jak przerwana membrana.
W ASO sam zawór nie występuje, można kupić zawór razem z przewodami a taki pakiet tani nie jest. Na szczęście da się to naprawić na zamienniku ale jest dużo rodzajów zaworów i jeszcze więcej zamienników od tandetnych po idealne podróbki które mają nawet wybite fabryczne numery.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2024, 09:27   #19
starki75
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-02-2024
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Głośna i ciągła praca zaworu evap, pochłaniacza par paliwa

Dzięki za dokładne wytłumaczenie. Sprawdzę Twoją metodą.
starki75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2024, 16:26   #20
starki75
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-02-2024
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Głośna i ciągła praca zaworu evap, pochłaniacza par paliwa

Jestem już po diagnozie forscanem. Co ciekawe podczas tykania zaworu evap miałem go otwartego w 40% i tak mniej więcej trzymał wartość, a jak się zamknął to przestał tykać, więc zawór jest ok. Co do wartości map=40, ftp=4,2 , a pida tbcp nie znalazłem w żadnym module, więc nie wiem, o który parametr chodzi, może mam go inaczej opisany w tej wersji forscana, bo mam 2.3.58
starki75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.