Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2006, 11:20   #1
Robberto32
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2005
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 128
Domyślnie MKIII wersja angielska - jak przestawic licznik ?

Czy jest ktos kto orientuje sie lub robil cos podobnego ?
Po sprowadzeniu Mondeo z Angli czy tez samego licznika, predkosciomierz ma dwie skale (mile/h i km/h) ale licznik cyfrowy liczy mile - czy jest tu ktos z serwisu lub mial podobny problem i udalo sie przestawic taki licznik na nasze warunki ?
Pozdrawiam
Robert

Robberto32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2006, 11:55   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

trzeba wymienic oprogramowanie, albo przeprogramować.
Do tego poptrzebny jest albo WDS/FDS, albo trzeba odczytać bina z motki, zmienic zawartośc i wgrac od nowa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2006, 12:01   #3
Robberto32
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2005
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 128
Domyślnie

Wlasnie chodzi o to czy wystarczy jak podjade do serwisu i podepne sie pod WDS a ONI tam tylko zaznacza odpowiedni "ptaszek" na KM zamiast MILE. W lokalnym serwisie FORDa twierdza ze tego jeszcze nie robili i proponują wymianę całego modułu (licznika) ewentualny czas wolny do testowania maja np za 9 dni roboczych...

Jesli to sie nie uda to chyba konieczna bedzie zmiana oprogramowania np od innego takiego Mondeo (podobno mozna klonowac caly zapis z innego licznika łącznie z komputerem pokładowym i stanami liczników).
Robberto32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2006, 12:04   #4
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robberto32
podobno mozna klonowac caly zapis......................
mozna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Robberto32
czy wystarczy jak podjade do serwisu................
tego na 100% nie wiem, ale znając budowe, powinno sie dać. Moga wymienic zawartośc pamieci, a to juz sie da bez problemu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2006, 12:14   #5
Robberto32
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2005
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 128
Domyślnie

Czyli tu przydalby sie ktoś kto już kiedyś się chwalił że ma spalanie chwilowe w swoim komputerze pokładowym i sklonować sobie od niego zawartość oprogramowania licznika (funkcje, przebieg itp...) Może jednak ktoś to potwierdzi w 100% ?
Dziwne (a może normalne) że serwis w Bydgoszczy nie potrafi odpowiedzieć na taki problem i proponuje wymiane calego licznika ...
Robberto32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2006, 19:08   #6
Marek92248
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-06-2004
Skąd: Gdańsk
Postów: 327
Domyślnie

Przecież to można samemu przestawić, w instrukcji jest napisane jak to zrobić. Teraz nie pamiętam jak to zrobić bo ojciec jest w trasie i wraca w piatek, ale jeśli ktoś ma instrukcje pod ręką mógłby sprawdzić bo na 100% jest to zapisane w instrukcji (o ile myślimy o tym samym) Tak samo można przestwić klimatronica zeby pokazywał temp. w stopniach farenchaita.
__________________
Mondeo 2,0 TDCi 5-Tronic Ghia Executive Platinum 11/2003r.
Opel Frontera 2,2 16V Sport 1999R
Marek92248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2006, 20:07   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek92248
Przecież to można samemu przestawić, w instrukcji jest napisane jak to zrobić.
bardzo mozliwe. Napisz jak.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2006, 20:19   #8
Marek92248
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-06-2004
Skąd: Gdańsk
Postów: 327
Domyślnie

Niestety jak napisałem nie mam teraz dostępu do instrukcji. Wydaje mi się, że wystarczy ten cycek co wystaje przy wyświetlaczu od komputera dłuzej przytrzymać. Wiem, że da się to zrobić bo sie kiedyś troszkę pobawiłem w samochodzie w test zegarów itp. i pamiętam, że dało sie też przestwić licznik z km/h na mile i odwrotnie.
__________________
Mondeo 2,0 TDCi 5-Tronic Ghia Executive Platinum 11/2003r.
Opel Frontera 2,2 16V Sport 1999R
Marek92248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2006, 08:40   #9
Robberto32
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2005
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 128
Domyślnie

W takim razie poczekam... moze ktos ma instrukcje i uda mu sie to tam znalezc ... testem zegarow tez sie bawilem wielokrotnie ale nie kojarze zeby bylo tak prosto przestawic ten licznik przejechanych kilometrów na stałe (w tej chwili pozostaje mi mnozyc przebieg x1,6).
Zreszta o tym wiedzieliby chyba w serwisach FORDa - rozmawialem juz w kilku i nikt nie potrafil niczego doradzic oprocz propozycji wymiany calego licznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robberto32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2006, 11:41   #10
Marek92248
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-06-2004
Skąd: Gdańsk
Postów: 327
Domyślnie

Jeśli do piatku nikt nie napisze jak, to ja będe mógł pomóc w piaek wieczorem. Dam sobie ręke uciąć, ze da sie to zrobić.
__________________
Mondeo 2,0 TDCi 5-Tronic Ghia Executive Platinum 11/2003r.
Opel Frontera 2,2 16V Sport 1999R
Marek92248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.